X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Z Barcelony do romantických Benátek se zastávkou v Řecku na lodi Luminosa
Termín: Oblast: Trasa:

Španělsko, Francie, Itálie, Řecko

od 24 620 Kč/os. (929 €)

Užijte si pohostinnost nádherného Středomoří na plavbě s českým průvodcem. V Marseille ochutnejte slavnou rybí polévku boullabaise, prohlédněte si architektonické skvosty Savony i dech beroucí hlavní město Itálie, Řím. Nechte se okouzlit výhledy ze sicilské Etny i pozůstatky starověké Olympie a vše zakončete v kanály protkaných Benátkách.

Letecká doprava - český průvodce

Akce! First Minute


Itinerář

DEN DATUM Přístav / Program PŘIPLUTÍ VYPLUTÍ
1. 27.03.2021, So 1. Setkání s průvodcem na letišti Václava Havla a odlet do Barcelony. Transfer do hotelu. --:-- --:--
2. 28.03.2021, Ne 2. Barcelona, Španělsko --:-- 20:00
Společné nalodění --:-- --:--
3. 29.03.2021, Po 3. Marseille, Francie 09:00 19:00
4. 30.03.2021, Út 4. Savona, Itálie 08:00 18:00
5. 31.03.2021, St 5. Civitavecchia, Itálie 08:00 18:00
6. 01.04.2021, Čt 6. Messina, Itálie 13:00 19:00
7. 02.04.2021, 7. Katakolon (Olympie), Řecko 14:00 20:00
8. 03.04.2021, So 8. Relaxační den na moři --:-- --:--
9. 04.04.2021, Ne 9. Benátky, Itálie 09:00 --:--
Společné vylodění a odlet do ČR. --:-- --:--
 • 2.' '.den
  program den po dni
  2. den
  Barcelona, Španělsko / Když se řekne Barcelona, každý si okamžitě vybaví slavný fotbalový klub, Letní olympijské hry a stavby geniálního architekta Antonia Gaudího. Barcelona je ovšem mnohem více, je to pulzující katalánská metropole, oblíbené letovisko i dynamicky se rozvíjející centrum plné architektonických skvostů a zajímavých historických památek. Její svěží a vstřícná atmosféra z ní dělá jedno z nejkrásnějších a nejoblíbenějších evropských měst a milovníci architektury, historie i dobrého jídla zde zcela jistě zažijí celou řadu nezapomenutelných zážitků.
 • 3.' '.den
  program den po dni
  3. den
  Marseille, Francie / Vypravte se s námi do jednoho z největších přístavů celého Středomoří. Atmosféra Marseille je zcela nezaměnitelná, v jejích ulicích se prolíná historie se současností, zbytky antických staveb s moderním designem. Srdcem Marseille je zcela určitě Starý přístav, chráněný dvěma mohutnými pevnostmi, který lemuje promenáda s řadou obchodů a kvalitních restaurací. Vyjeďte nad město k bazilice Notre Dame de la Garde, odkud se vám naskytne nádherný výhled na Azurové pobřeží, nebo navštivte tajemný ostrov If, kde byl vězněn hrdina slavného románu Hrabě Monte Christo.
 • 4.' '.den
  program den po dni
  4. den
  Savona, Itálie / Asi 40 kilometrů od Janova v severoitalské provincii Liguerie leží přístav se zajímavou historií. Spadal pod nadvládu Říma, v polovině 16. století se ho zmocnil jeho silnější soused a na začátku 19. století byl přičleněn k Sicilskému království. Prohlédněte si symbol města, věž Torre Leon Pancaldo, i pevnost Priamar, kterou tady v roce 1542 vybudovali Janované. Obdivujte překrásnou katedrálu Duomo Santa Maria Assunta s kaplí a mauzoleem, postavenými papežem Sixtem IV. V obrazárně Civica Pinacoteca pronikněte do italského umění a nenechte si ujít ani návštěvu unikátního interaktivního muzea na téma počítačů s jablkem ve znaku.
 • 5.' '.den
  program den po dni
  5. den
  Civitavecchia, Itálie / Každý ví, že všechny cesty vedou do Říma. Vydejte se do něj z Civitavecchie, přístavu na pobřeží Tyrhénské moře, jehož základy vedou až do starověku. Řím je jedním z nejstarších evropských měst, je plný architektonických pokladů ze všech historických etap. Koloseum, Forum Romanum, Vatikán – sídlo Svatého stolce, Fontana di Trevi, Španělské schody, to všechno jsou pojmy, které lákají miliony turistů ročně na prohlídku tohoto „věčného města“. Vedle Říma si také můžete prohlédnout Tarqinii, jedno z nejzachovalejších pohřebišť Etrusků, tajemného starověkého národa.
 • 6.' '.den
  program den po dni
  6. den
  Messina, Itálie / Messina byla vždy považována za bránu Sicílie. Město ležící ve stejnojmenné úžině, která odděluje Sicílii od italské pevniny, je ideálním výchozím bodem pro poznávání okolí. Největší atrakcí je bezesporu Etna, nejvyšší činná sopka Evropy, která se s výškou přes 3300 metrů nebezpečně tyčí nad ostrovem. Výjezd lanovkou a následná procházka s výhledem na vrchol patří k tomu nejlepšímu, co vám sicilské přírodní bohatství může nabídnout. Nedaleko Messiny se nachází i perla Jónského pobřeží – městečko Taormina, které se svými úzkými uličkami plnými obchodů a zachovalým řeckým divadlem patří k nejhezčím sicilským městům.
 • 7.' '.den
  program den po dni
  7. den
  Katakolon (Olympie), Řecko / Zastávka v Katakolonu, přímořském městečku na pobřeží Jónského moře, vám vedle příjemných pláží nabídne i možnost navštívit areál jednoho z nejznámějších starořeckých měst – Olympie. Tato kolébka olympijských her byla místem, kde Řekové zapomínali na své nepřátelství a věnovali se soupeření výhradně sportovnímu. Prohlídka areálu i přilehlých muzeí vám umožní nahlédnout nejenom do historie her, ale představí vám i důležité památky, např. Diův chrám, kde byla kdysi umístěna obří Diova socha, jeden ze starověkých divů světa, nebo chrám bohyně Héry, kde se každé 4 roky slavnostně zapaluje olympijský oheň.
 • 9.' '.den
  program den po dni
  9. den
  Benátky, Itálie / Město na laguně, stovky mostů, kanály, honosné paláce i kostely a gondoly. To všechno jsou Benátky, unikátní město v severovýchodní části Itálie. Objevte s námi jedinečnou atmosféru Benátek při procházce historickým centrem! Během prohlídky uvidíte Náměstí sv. Marka s nádherným Dóžecím palácem, Kampanilou a bazilikou sv. Marka. Samozřejmě nevynecháme ani slavný most Ponte di Riatlo, který se klene přes hlavní Canal Grande nebo gotický kostel Santa Maria dei Frari. Benátské skvosty budete moci obdivovat i z vodní hladiny během projížďky vaporettem po Canalu Grande.

Marek Kremer

Váš průvodce pro tento zájezd


Ceny pro termín 27.03.2021 - 04.04.2021, 8 nocí

Classic
Kajuta vnitřní  
cena za 1. a 2. osobu 24 620 Kč/os. (929 €)
cena za 3. a 4. osobu od 12 do 17 let 16 560 Kč/os. (625 €)
cena za 3. a 4. osobu od 2 do 11 let 16 560 Kč/os. (625 €)
cena za 3. dospělou osobu 22 130 Kč/os. (835 €)
cena za 4. dospělou osobu 22 130 Kč/os. (835 €)
Kajuta s oknem  
cena za 1. a 2. osobu 27 030 Kč/os. (1 020 €)
cena za 3. a 4. osobu od 12 do 17 let 16 560 Kč/os. (625 €)
cena za 3. a 4. osobu od 2 do 11 let 16 560 Kč/os. (625 €)
cena za 3. dospělou osobu 22 130 Kč/os. (835 €)
cena za 4. dospělou osobu 22 130 Kč/os. (835 €)
Kajuta s balkonem  
cena za 1. a 2. osobu 29 550 Kč/os. (1 115 €)
cena za 3. a 4. osobu od 12 do 17 let 16 560 Kč/os. (625 €)
cena za 3. a 4. osobu od 2 do 11 let 16 560 Kč/os. (625 €)
cena za 3. dospělou osobu 22 130 Kč/os. (835 €)
cena za 4. dospělou osobu 22 130 Kč/os. (835 €)
Cena zahrnuje
  First Minute dárek:
 • Sleva First Minute
 • Snížená záloha pouze 2.000 Kč/os.
  Průvodce:
 • Služby česky/slovensky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu.
  Doprava:
 • Letecká přeprava v Economy class z Prahy do Barcelony a z Benátek do Prahy, transfery z letiště na hotel a z hotelu do přístavu v Barceloně a z přístavu na letiště v Benátkách. Na vyžádání je možné zajistit letenku z jiného letiště.
  Dárek:
 • Výlet zdarma: prohlídka Barcelony
Ubytování před plavbou:
 • Ubytování: 1 noc ve 3* hotelu v Barceloně se snídaní.
  Plavba:
 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie (7 nocí). Kajuty jsou vybavené samostatným sociálním zařízením, klimatizací, TV, šatní skříní, kosmetickým stolkem, vysoušečem vlasů, trezorem a telefonem. Přístavní poplatky (150€), portýrské služby při nalodění a vylodění, denní úklidový servis, neomezené vyloďování/naloďování v navštívených přístavech a výhody Vámi zvolené třídy ubytování.
  Strava na palubě:
 • Plná penze - snídaně, obědy a večeře v servírované či bufetové restauraci, nápoje pouze v bufetové restauraci: voda, káva, čaj u snídaně a u svačiny v odpoledních hodinách, u oběda a večeře voda.
  Zábava na palubě:
 • Volné využití veřejných prostor - bazénu, vířivek, fitness centra a jiných sportovně-rekreačních zařízení, bezplatné zapůjčení plážových osušek, účast na všech akcích pořádaných na palubě – animační programy pro děti i dospělé, dětský klub (pro všechny věkové kategorie), večerní představení v divadle, živá hudba, lekce tance apod.
  Pojištění proti úpadku
 • Pojištění CK proti úpadku u pojišťovny Generali.
Cena nezahrnuje
 • Nápoje k obědu a večeři v servírované restauraci, alkoholické nápoje. Možnost doobjednání nápojových balíčků.
 • Nadstandardní služby - prádelna, fotograf, internet, salón krásy, lékařské služby na lodi apod. Možnost doobjednání fotografických, internetových i lázeňských balíčků.
 • Fakultativní výlety v navštívených přístavech. Lodní společnost má širokou nabídku výletů v každém přístavu, na vyžádání zašleme přehled. Výlety bývají v těchto jazycích: angličtina, španělština, italština, francouzština, němčina. Na plavbách s českým delegátem se konají výlety v češtině.
 • Stravu mimo loď.
 • Spropitné pro obsluhu na lodi: pro osoby od 14 let: 10€/osoba/noc, od 4 do 13,99 let včetně: 5€/osoba/noc. Na plavbách z Miami: pro osoby od 14 let: 12,5$/osoba/noc, od 4 do 13,99 let včetně: 6,25$/osoba/noc.
 • Cestovní pojištění a pojištění storna. Na vyžádání zajistíme.
 • Vízum (pokud je vyžadováno).
Upozornění
 • Ceny jsou pohyblivé a uvedená cena je pouze orientační. Aktuální cena bude určena v okamžiku nezávazné rezervace.
 • Pro účast na plavbě je nutné mít cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců po ukončení plavby. Pro plavby navštěvující USA musí být pas biometrický.
 • Letenky vybíráme v nejlepším poměru cena/kvalita. Na přání zajistíme i levnější letenky s delšími přestupy nebo jiným místem odletu. Zde je ale třeba počítat s tím, že poletíte, dopravíte se do přístavu a nalodíte se samostatně, ne v rámci skupiny. V případě vlastní dopravy nelze zaručit možnost zúčastnit se programu prvního a posledního dne.
 • Nabízíme možnost prodloužit vaši dovolenou na míru vašim přáním a potřebám, a to jak před plavbou, tak po plavbě.
 • Pokud máte jakákoli zdravotní omezení, cestujete s kojenci nebo jste těhotná, ZDE si prosíme ověřte, že je pro Vás plavba vhodná a můžete ji absolvovat.
 • Některé kajuty s oknem mají omezený výhled.

 • Minimální počet osob nutný k uskutečnění zájezdu je 16, nejzazší termín rozhodnutí o uskutečnění plavby je 60 dní před odjezdem.