ms Rotterdam

MS Rotterdam je výletní loď společnosti Holland America Line a na moře poprvé vyplula v roce 1997. Díky rozsáhlé rekonstrukci mají hosté k dispozici nejnovější vybavení a služby, které jim zajistí nezapomenutelný zážitek během plavby.

MS Rotterdam kombinuje klasické vybavení lodí v duchu společnosti Holland America Line s nejnovějšími technologiemi a luxusními službami. Cestující ocení prostorné veřejné plochy, které zdobí sbírka antického umění v hodnotě dvou milionů dolarů. Hosté se mohou procházet po klasických palubách vykládaných teakovým dřevem a užívat si pohodlí v útulných kajutách, které disponují soukromými verandami. 

Výrobní cena MS Rotterdam byla přibližně 250 mil. USD.

61 849t Brutto tonáž
238m délka lodě
32m šířka lodě
25 rychlost v uzlech
1 404 max. počet pasažérů
539 celkový počet kabin


Zábava

Pasažéři se mohou ubytovat v inovativních Lanai kajutách, jejichž skleněné dveře vás zavedou přímo na hlavní dolní promenádu. Lázeňské kajuty zase poskytují luxusní wellness vybavení, a navíc mají  blízký přístup do wellness areálu Greenhouse.

Milovníci jídla ocení jedinečné gurmánské zážitky, které nabízí mnoho originálních restaurací. Mezi ně patří například elegantní Pinnacle grill, který vás okouzlí romantickou atmosférou i lahodnými pokrmy, kde nechybí plody moře a další speciality. Pravými italskými delikatesami vás zase potěší restaurace Canaletto. Na palubě je také Centrum kulinářského umění, kde mohou cestující navštívit kurzy vaření nebo kuchařské show.

Hosté mohou nechat své tělo hýčkat pod rukama špičkového personálu ve wellness centru Greenhouse, kde naleznou mnoho procedur od masáží vonnými oleji po bylinné koupele.

Večer vybízí k návštěvě stylového divadla Showroom at Sea plného dechberoucích představení, nebo zkuste štěstí v kasinu.

Aby ty nejkrásnější vzpomínky z dovolené zůstaly zachovány, je na lodi k dispozici i unikátní workshop od společnosti Windows, díky kterému se hosté naučí fotografovat, natáčet videa, upravovat obrázky, vytvářet alba a spoustu dalších užitečných dovedností. Světem nejnovějších technologií je provedou experti ze společnosti Windows, kteří také dokážou poradit, jak obrázky z cest následně umístit na internet a sdílet s celým světem.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace: Pinnacle Grill, Le Cirque, Taste of Librije, Lido restaurant, La Fontaine dinning room, italská restaurace Canaletto, Centrum kulinářského umění (hosté mohou navštívit kurzy vaření, kuchařské show, ochutnávky vín, workshopy zaměřené na regionální kuchyně nebo kurzy vaření pro děti)
  • Bary: Ocean bar, bar Mix: Martinis, Piano bar, bar Crow' nest loudge, vinotéka
  • Odpočinek: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými oleji, bylinné koupele, parní lázně, turecké lázně, hydroterapie, kadeřnictví, manikúra atd.)
  • Sport: Venkovní bazén, vířivky, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasino, divadlo