X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Itálie, Francie, Španělsko z Porto Torres na lodi Costa neoRiviera
Trasa:
od 29 720 Kč/os. (1 109 €)

Itinerář

DEN Přístav / Program PŘIPLUTÍ VYPLUTÍ
1. 1. Porto Torres, Itálie (nalodění) --:-- 20:00
2. 2. Propriano (Korsika), Francie 08:00 20:00
3. 3. Relaxační den na moři --:-- --:--
4. 4. Neapol, Itálie 08:00 18:00
5. 5. Portoferraio (Elba), Itálie 09:00 18:00
6. 6. Savona, Itálie 08:00 17:00
7. 7. Toulon, Francie 09:00 16:30
8. 8. Tarragona, Španělsko 09:30 18:00
9. 9. Ibiza, Španělsko 08:00 23:59
10. 10. Palma de Mallorca, Španělsko 08:00 20:00
11. 11. Mahon (Menorca), Španělsko 08:00 18:00
12. 12. Porto Torres, Itálie (vylodění) 09:00 --:--
 • 1.' '.den
  program den po dni
  1. den
  Porto Torres, Itálie (nalodění) / Porto Torres, město založené samotným Juliem Caesarem je dnes významným střediskem na severní straně ostrova Sardinie. Vedle hezkých pláží nabízí i několik zajímavých památek včetně archeologického areálu – bývalé římské osady Turris Libissonis s pozůstatky domů, mozaik i lázní. Porto Torres je také dobrým výchozím bodem pro návštěvu Alghera, moderního centra a letoviska se zachovalým historickým jádrem. Mohutné hradby obepínají celé jeho historické centrum a nabízí krásné výhledy na mořské útesy. Procházka jeho úzkými uličkami, které jsou plné restaurací, obchůdků i krásných památek, bude jistě hezkým zpestřením vaší plavby.
 • 4.' '.den
  program den po dni
  4. den
  Neapol, Itálie / „Krásná je Neapol, krásná když svítá“…všichni určitě dobře znají tuto slavnou píseň, která opěvuje krásy Neapolského zálivu. A určitě ne bezdůvodně – Neapol rozhodně patří mezi nejkrásnější italská města s obrovskou škálou historických památek, jejichž základy jsou staré až 3000 let. Procházka neapolskými uličkami vám představí „pravou Itálii“. Navštívíte Dóm i další kostely plné uměleckých pokladů, náměstí Plebiscitu s Královským palácem a operou Teatro di San Carlo či obchodní galerii Umberta I. Velkým zážitkem bude bezesporu procházka přístavem Santa Lucia s mohutnou pevností Castell del´Ovo a výhledem na sopku Vesuv. Samotný masiv Vesuvu je dalším lákadlem Neapolského zálivu, výstup na jeho 1279 metrů vysoký kráter patří mezi nejoblíbenější aktivity. Na jeho úpatí se pak nachází světově proslulá archeologická lokalita – Pompeje, která vás zavede do ulic antického města, které bylo v r. 79 n. l. při obrovském výbuchu dokonale zakonzervováno.
 • 6.' '.den
  program den po dni
  6. den
  Savona, Itálie / Asi 40 kilometrů od Janova v severoitalské provincii Liguerie leží přístav se zajímavou historií. Spadal pod nadvládu Říma, v polovině 16. století se ho zmocnil jeho silnější soused a na začátku 19. století byl přičleněn k Sicilskému království. Prohlédněte si symbol města, věž Torre Leon Pancaldo, i pevnost Priamar, kterou tady v roce 1542 vybudovali Janované. Obdivujte překrásnou katedrálu Duomo Santa Maria Assunta s kaplí a mauzoleem, postavenými papežem Sixtem IV. V obrazárně Civica Pinacoteca pronikněte do italského umění a nenechte si ujít ani návštěvu unikátního interaktivního muzea na téma počítačů s jablkem ve znaku.
 • 8.' '.den
  program den po dni
  8. den
  Tarragona, Španělsko / Už pět století před naším letopočtem bylo založeno hlavní město stejnojmenné španělské provincie a pozdější římská kolonie na pobřeží Středozemního moře. Tarragona, ležící jen 100 kilometrů od Barcelony, nabízí pozůstatky starověké architektury, středověké stavby i výtečnou kuchyni. Prohlédněte si ruiny amfiteátru z 2. století i majestátní dvoupatrový akvadukt, zapsané na seznam UNESCO. Obdivujte překrásnou gotickou fasádu Metropolitní katedrály i dech beroucí výhledy z hradeb Starého města s úzkými křivolakými uličkami. Vydejte se do nejnavštěvovanějšího zábavního parku ve Španělsku i na nádherné pláže Zlatého pobřeží.
 • 9.' '.den
  program den po dni
  9. den
  Ibiza, Španělsko / „Bílý ostrov lásky“, to je přezdívka Ibizy, nejkrásnějšího z Baleárských ostrovů. Starověký posvátný ostrov s množstvím archeologických lokalit, ale i malebných přírodních zákoutí a pláží s bílým pískem, je vyhlášenou prázdninovou lokalitou. Ta byla zapsána na seznam jak přírodního, tak i kulturního dědictví UNESCO. Hlavní město Ibiza city s mohutnou pevností, zachovalými hradbami a křivolakými uličkami se stalo inspirací mnoha umělců a jeho kouzlo láka návštěvníky z celého světa. Nezapomeňte si také přibalit taneční boty! Ibiza je světově proslulá svým nočním životem, kluby, tancem i stylem hudby zachycujícím euforickou atmosféru ostrova.
 • 10.' '.den
  program den po dni
  10. den
  Palma de Mallorca, Španělsko / „Královna Baleár“ nebo také ostrov slunce a umění, to všechno je Mallorca, největší z Baleárských ostrovů ležících ve Středozemním moři. Najdete zde nejenom krásné pláže, ale i spoustu zajímavých míst. Hlavní město Palma de Mallorca je symbolickou bránou ostrova a nabízí celou řadu památek i příležitostí k nákupům. Dominantou je obrovská katedrála La Seu, na jejíž výzdobě se podílel i slavný architekt Antonio Gaudí, společně s královským palácem Almudaina v maurském stylu. Projděte se uličkami historického centra plných obchodů a restaurací a objevte jedinečnou atmosféru tohoto přátelského města.
 • 11.' '.den
  program den po dni
  11. den
  Mahon (Menorca), Španělsko / Ostrov Menorca, ležící tak trochu neprávem ve stínu své větší „sestry“ Mallorcy, může svým návštěvníkům nabídnout krásnou přírodu i nepřeberné množství památek. Hlavní město Mahón ukryté v zátoce na břehu jednoho z největších přírodních přístavů na světě je vstupní branou ostrova, mezi jehož největší lákadla patří prehistorické megalitické stavby nemající v Evropě obdoby. Vedle starých hrobek, staveb i umělých jeskyní tu ale najdete i klidné pláže s čistou vodou a rozmanitou přírodu, díky které byla Menorca vyhlášena biosférickou rezervací pod záštitou UNESCO.
 • 12.' '.den
  program den po dni
  12. den
  Porto Torres, Itálie (vylodění) / Porto Torres, město založené samotným Juliem Caesarem je dnes významným střediskem na severní straně ostrova Sardinie. Vedle hezkých pláží nabízí i několik zajímavých památek včetně archeologického areálu – bývalé římské osady Turris Libissonis s pozůstatky domů, mozaik i lázní. Porto Torres je také dobrým výchozím bodem pro návštěvu Alghera, moderního centra a letoviska se zachovalým historickým jádrem. Mohutné hradby obepínají celé jeho historické centrum a nabízí krásné výhledy na mořské útesy. Procházka jeho úzkými uličkami, které jsou plné restaurací, obchůdků i krásných památek, bude jistě hezkým zpestřením vaší plavby.