X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Japonsko, Jižní Korea z Fukuoky na lodi Costa neoRomantica
Oblast: Trasa:
od 12 840 Kč/os. (479 €)

Itinerář

DEN Přístav / Program PŘIPLUTÍ VYPLUTÍ
1. 1. Fukuoka, Japonsko (nalodění) --:-- 15:00
2. 2. Maizuru, Japonsko 13:30 22:00
3. 3. Kanazawa, Japonsko 08:00 18:00
4. 4. Sakaiminato, Japonsko 08:00 17:00
5. 5. Busan, Jižní Korea 09:00 19:00
6. 6. Fukuoka, Japonsko (vylodění) 08:00 --:--
 • 1.' '.den
  program den po dni
  1. den
  Fukuoka, Japonsko (nalodění) / Na severním pobřeží ostrova Kjúšů najdete páté největší město Japonska s bohatou historií. Ve 13. století město odolalo dvěma vpádům Mongolské říše, aby se z něj v roce 1889 stalo spojením Hakaty a Fukuoky moderní sídlo. Startupová mekka Japonska přivítá na 2 miliony turistů ročně, kteří sem míří také na palubách výletních lodí. Zakotví-li tady ta vaše, nenechte si ujít návštěvu parku Ohori a jeho muzea umění. Navštivte prastarou svatyni Kushida stíněnou tisíciletým jinanem. Relaxujte na itoshimských plážích, kochejte se květinovým parkem Nokonoshimy a nezapomeňte ochutnat proslulý místní ramen.
 • 2.' '.den
  program den po dni
  2. den
  Maizuru, Japonsko / Po druhé světové válce se tudy do země vraceli váleční zajatci, dnes tady na japonskou půdu vstupují hosté výletních lodí, mířících za krásami Kjóta. Prohlédněte si pozůstatky hradu z konce 16. století, navštivte muzeum cihel i vyhlídkovou plošinu Goko Sky Tower a pak už zamiřte do bývalého hlavního města Japonska. Navštivte kamenný hrad Nijo i nádherné japonské zahrady císařské vily Katsura. Nechte se uchvátit krásou Chrámu Zlatého pavilonu i pohledy od majestátního buddhistického chrámu Kiyomizu-dera, zapsaného na seznam UNESCO. Projděte se ulicemi lemovanými tradičními dřevěnými domy a ve čtvrti Pontocho si užijte noční život i skvělou kjótskou gastronomii.
 • 3.' '.den
  program den po dni
  3. den
  Kanazawa, Japonsko / Za druhé světové války se město na západním pobřeží Honšú jako jedno z mála vyhnulo bombardování, dodnes se tak může pochlubit nádhernou historickou architekturou z období Edo. Půlmilionová Kanazawa ale láká také na své umění a rukodělnou výrobu, „zlatý“ čaj a nádhernou přírodu za svými branami. Prohlédněte si hrad z konce 16. století, dřevěné domky gejš čtvrti Higashi i vilu Seisonkaku, jednu z nejelegantnějších v celém Japonsku. Užijte si překrásnou pobřežní scenérii poloostrova Noto, výhledy z hory Utatsu i pěší trek Národním parkem Hakusan. Propadněte kouzlu japonské zahrady Kenrokuen a vše zakončete třeba zmrzlinou zdobenou zlatými listy.
 • 4.' '.den
  program den po dni
  4. den
  Sakaiminato, Japonsko / Poloostrov Yumigahama v západní části Honšú je domovem nevelkého městečka a jednoho z nejrušnějších přístavů celého Japonska. Sakaiminato je branou do regionu s bohatou historií, zajímavou kulturou i překrásnou přírodou. Projděte se uličkou lemovanou soškami na motivy japonského komiksu manga Mizuki Shigeru a pak už vyrazte do Matsue s šestipatrovým Černým hradem z roku 1611. Obdivujte jednu z nejposvátnějších šintoistických svatyní země, prastarou Izumo, i buddhistický chrám ve svazích hory Daisen. Projděte se po hezké písčité pláži Yumigahama a nechte se okouzlit nekonečnou paletou barev překrásného květinového parku Tottori.
 • 5.' '.den
  program den po dni
  5. den
 • 6.' '.den
  program den po dni
  6. den
  Fukuoka, Japonsko (vylodění) / Na severním pobřeží ostrova Kjúšů najdete páté největší město Japonska s bohatou historií. Ve 13. století město odolalo dvěma vpádům Mongolské říše, aby se z něj v roce 1889 stalo spojením Hakaty a Fukuoky moderní sídlo. Startupová mekka Japonska přivítá na 2 miliony turistů ročně, kteří sem míří také na palubách výletních lodí. Zakotví-li tady ta vaše, nenechte si ujít návštěvu parku Ohori a jeho muzea umění. Navštivte prastarou svatyni Kushida stíněnou tisíciletým jinanem. Relaxujte na itoshimských plážích, kochejte se květinovým parkem Nokonoshimy a nezapomeňte ochutnat proslulý místní ramen.