Z Dominikánské republiky k prosluněným plážím Malých Antil na lodi Zenith
Oblast: Trasa:

Dominikánská republika, Dominika, Barbados, Grenada, Svatý Vincent a Grenadiny

od 47 880 Kč/os. (1 856 €)

Užijte si věčné léto na Karibských ostrovech. Relaxujte na překrásných barbadoských plážích, navštivte kráterová jezera a vodopády Grenady a obdivujte nedotčenou přírodu ostrova Svatý Vincent.

Letecky - all inclusive - český průvodce

 


Itinerář

DEN Přístav / Program PŘIPLUTÍ VYPLUTÍ
1. 1. Setkání s průvodcem na letišti Václava Havla, odlet směr Madrid, ubytování v hotelu a podle časových možností prohlídka města. --:-- --:--
Odlet do Madridu, ubytování ve 3* hotelu. --:-- --:--
2. 2. Madrid, Španělsko --:-- --:--
Odlet z Madridu do Santo Dominga, ve večerních hodinách nalodění a odplutí. --:-- 22:00
3. 3. Den na moři --:-- --:--
4. 4. Fort de France (Martinik), Zámořský departement Francie 11:30 19:00
5. 5. Bridgetown, Barbados 09:00 18:00
6. 6. Saint George, Grenada 09:00 18:00
7. 7. Kingstown, Svatý Vincenc a Grenadiny 08:00 17:00
8. 8. Relaxační den na moři --:-- --:--
9. 9. Santo Domingo, Dominikánská republika 09:00 --:--
Společné vylodění a odlet do Prahy s přestupem v Madridu --:-- --:--
10. 10. Španělksko / Madrid - přílet v ranních hodinách, přestup a odlet směr Praha --:-- --:--
 • 2.' '.den
  program den po dni
  2. den
  Madrid, Španělsko / Na břehu řeky Manzanares v samém srdci Španělska leží hlavní a také největší město země. Poprvé zmiňovaný v 9. století, Madrid je zajímavou směsicí moderní a historické architektury ze 16. – počátku 18. století a je známý především svými četnými uměleckými muzei. Prohlédněte si Museo Prado, nejnavštěvovanější muzeum světa se sbírkou tisíců vzácných uměleckých děl. Navštivte obrovský rokokový královský palác a obdivujte jeho nádherné interiéry. Odpočiňte si od ruchu velkoměsta v parku Buen Retiro a na závěr ochutnejte prvotřídní španělské speciality na trhu San Miguel.
 • 4.' '.den
  program den po dni
  4. den
  Fort de France (Martinik), Zámořský departement Francie / Martinik bezesporu patří k nejkrásnějším ostrovům Karibiku. Tento francouzský zámořský department v sobě míchá karibskou živelnost s francouzským šarmem a pro svou příjemnou atmosféru, krásnou přírodu i vyhlášený rum je vyhledávanou turistickou lokalitou. Svahy okolo dominantní sopky Mont Pelée oplývají deštnými pralesy, plantážemi i zahradami a není tak divu, že je Martinik často nazýván „ostrovem květin“. Vedle bílých i sopečných pláží s černým pískem zde naleznete i zajímavé památky v čele s hlavním městem Fort de France s koloniální architekturou, mohutnou pevností sv. Ludvíka i několika zajímavými muzei.
 • 5.' '.den
  program den po dni
  5. den
  Bridgetown, Barbados / Barbados je velice přátelský, vřelý a okouzlující ostrov. Je skutečným karibským rájem, k jehož půvabu přispívají vynikající pláže, přepychové hotely i usměvaví lidé. Samotný ostrov je tvořen vápencovým masivem obklopeným korálovými útesy, které daly vzniknout slavnému Platinovému pobřeží. Na Barbadosu však nemusíte trávit čas jen poleháváním na plážích, ostrov nabízí i spoustu dalších zajímavostí – krásné zahrady, koloniální rezidence či přírodní parky. Ať už si vyberete cokoliv, jedno je jisté – vždy budete naprosto očarováni vřelým přijetím i nádhernou přírodou tohoto karibského ostrova.
 • 6.' '.den
  program den po dni
  6. den
  Saint George, Grenada / Exotický ostrov Grenada je někdy neprávem opomíjený oproti jeho karibským sousedům. Hlavní město Saint George´s se dvěma mohutnými pevnostmi majestátně shlížející na přírodní přístav ovšem patří k nejmalebnějším v Karibiku. Národní park Grand Etang s kráterovými jezery a 30 m vysokými vodopády se zase chlubí neporušenými deštnými lesy. To vše doplňují překrásné pláže, mezi kterými vyniká Grand Anse Beach řadící se mezi 10 nejkrásnějších pláží Karibiku. Na každém kroku vás navíc bude provázet vůně muškátového oříšku, skořice či kardamomu – na nadarmo se Grenadě přezdívá „ostrov koření“.
 • 7.' '.den
  program den po dni
  7. den
  Kingstown, Svatý Vincenc a Grenadiny / Až do počátku 18. století byly Svatý Vincenc a Grenadiny obydleny jen původním etnikem Karibů. V roce 1719 sem jako první Evropané dorazili Francouzi, kteří také na počátku 20. let 18. století založili dnešní Kingstown. Ostrova se však záhy chopili Britové, kteří jej vlastnili až do roku 1979, kdy země získala nezávislosti. Projděte se překrásnými botanickými zahradami, jedněmi z nejstarších na západní polokouli. Vystoupejte k bývalé britské pevnosti Charlotte a kochejte se nádhernými výhledy. Odpočiňte si na některé z překrásných pláží, jeďte se potápět, vystoupejte na sopku La Soufriére a obdivujte překrásnou přírodu ostrovů.
 • 9.' '.den
  program den po dni
  9. den
  Santo Domingo, Dominikánská republika / Santo Domingo se pyšní titulem „nejstarší město Nového světa“. Současné hlavní město Dominikánské republiky bylo založeno v r. 1498 Bartolomějem, bratrem Kryštofa Kolumba. Dnes nabízí svým návštěvníkům nepřeberné množství významných historických památek. Najdete zde nejstarší katedrálu na americkém kontinentu, Kolumbův dům i zajímavý Faro a Colón – monument vystavěný při příležitosti 500. výročí Kolumbova přistání obsahující jeho údajné ostatky. Centrum města – Zona Colonial je právem zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a žádný z návštěvníků Dominikánské republiky by si neměl nechat uniknout příležitost k jeho návštěvě.