Z Dominikánské republiky Karibikem na lodi Zenith II
Oblast: Trasa:

Dominikánská republika, Svatý Kryštof a Nevis, Nizozemsko, Antigua a Barbuda, Svatá Lucie

od 43 140 Kč/os. (1 672 €)

Vyplujte za nekončícím létem. Obdivujte překrásnou přírodu ostrovů s vulkanickou minulostí i historické památky z doby kolonialismu. Užívejte si pohádkových pláží i vzrušujících nákupů v bezcelní zóně.

Letecky - all inclusive - český průvodce


Itinerář

DEN Přístav / Program PŘIPLUTÍ VYPLUTÍ
1. 1. Setkání s průvodcem na letišti Václava Havla, odlet směr Madrid, ubytování v hotelu a podle časových možností prohlídka města. --:-- --:--
Odlet do Madridu, ubytování ve 3* hotelu. --:-- --:--
2. 2. Madrid, Španělsko --:-- --:--
Odlet z Madridu do Santo Dominga, ve večerních hodinách nalodění a odplutí. --:-- 22:00
3. 3. Den na moři --:-- --:--
4. 4. Basseterre, Svatý Kryštof a Nevis 08:00 18:00
5. 5. Pointe-à-Pitre (Guadeloupe), Zámořský departement Francie 09:00 18:00
6. 6. St. John, Antigua a Barbuda 08:00 17:00
7. 7. Castries, Svatá Lucie 09:00 18:00
8. 8. Den na moři --:-- --:--
9. 9. Santo Domingo, Dominikánská republika 09:00 --:--
Společné vylodění a odlet do Prahy s přestupem v Madridu --:-- --:--
10. 10. Španělksko / Madrid - přílet v ranních hodinách, přestup a odlet směr Praha --:-- --:--
 • 2.' '.den
  program den po dni
  2. den
  Madrid, Španělsko / Na břehu řeky Manzanares v samém srdci Španělska leží hlavní a také největší město země. Poprvé zmiňovaný v 9. století, Madrid je zajímavou směsicí moderní a historické architektury ze 16. – počátku 18. století a je známý především svými četnými uměleckými muzei. Prohlédněte si Museo Prado, nejnavštěvovanější muzeum světa se sbírkou tisíců vzácných uměleckých děl. Navštivte obrovský rokokový královský palác a obdivujte jeho nádherné interiéry. Odpočiňte si od ruchu velkoměsta v parku Buen Retiro a na závěr ochutnejte prvotřídní španělské speciality na trhu San Miguel.
 • 4.' '.den
  program den po dni
  4. den
  Basseterre, Svatý Kryštof a Nevis / Jméno sv. Kryštofa, patrona všech cestovatelů, bylo propůjčeno i malebnému ostrůvku v Malých Antilách. Bývalá britská kolonie lemovaná nádhernými plážemi v pozadí se zalesněnými sopečnými vrcholky patří k nejoblíbenějším destinacím Závětrných ostrovů. Sv. Kryštof své návštěvníky vedle krásné přírody láká však i na historické památky. Za prohlídku rozhodně stojí národní park s mohutnou pevností Brimstone Hill Fortress zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO. Další velkou atrakcí je také projížďka po St. Kitts Scenic Railway, poslední funkční železnici této části Karibiku.
 • 5.' '.den
  program den po dni
  5. den
  Pointe-à-Pitre (Guadeloupe), Zámořský departement Francie / Francouzský zámořský department Guadeloupe je romantickým karibským „dvouostrovem“ vyhlášený svou krásnou přírodou a bohatým podmořským životem, který v minulosti přilákal i slavného oceánografa J. Y. Cousteaua. Rozsáhlý národní park pokrývající svahy mohutné sopky La Soufriére s bujnými deštnými pralesy a kaskádou vodopádů jasně dokazuje, proč získal svůj původní název Guadeloupe – „ostrov krásných vod“. Místní kulturu nejlépe poznáte v Pointe-á-Pitre, které je nepsaným centrem ostrova a nejvýznamnějším přístavem s koloniální atmosférou, muzei i kreolskými trhy s místními produkty.
 • 6.' '.den
  program den po dni
  6. den
  St. John, Antigua a Barbuda / Obyvatelé tropické Antigui se rádi chlubí větou: „Na každý den v roce máme jednu pláž“. Malebný ostrov skutečně nabízí stovky překrásných míst vhodných ke koupání a odpočinku. Svou polohou tvoří bránu do Závětrných ostrovů a zakončuje řetězec souostroví Malé Antily. Vedle pláží a bezcelních obchodů tu naleznete i řadu dalších zajímavostí. Dominantou hlavního města St. John´s je barokní katedrála sv. Jana se stříbrnými kopulemi viditelnými z daleka. Milovníky historie jistě zaujmou i staré loděnice Nelson´s Dockyards zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.
 • 7.' '.den
  program den po dni
  7. den
  Castries, Svatá Lucie / Svatá Lucie ležící na východním okraji Karibského moře je romantickým ostrovem s nádhernými bílými písčitými plážemi, které kontrastují s bujným porostem vulkanické krajiny. Malebná městečka jsou zase směsicí anglické a francouzské koloniální minulosti, která se prolíná s poklidnou karibskou atmosférou. Pulzující hlavní město Castries ležící v obrovské přírodní zátoce se pohodovému tempu ostrova ovšem vymyká a procházka jeho ulicemi plnými bezcelních obchodů a restaurací je skutečnou smyslovou explozí zvuků, barev i vůní, na kterou jen tak nezapomenete.
 • 9.' '.den
  program den po dni
  9. den
  Santo Domingo, Dominikánská republika / Santo Domingo se pyšní titulem „nejstarší město Nového světa“. Současné hlavní město Dominikánské republiky bylo založeno v r. 1498 Bartolomějem, bratrem Kryštofa Kolumba. Dnes nabízí svým návštěvníkům nepřeberné množství významných historických památek. Najdete zde nejstarší katedrálu na americkém kontinentu, Kolumbův dům i zajímavý Faro a Colón – monument vystavěný při příležitosti 500. výročí Kolumbova přistání obsahující jeho údajné ostatky. Centrum města – Zona Colonial je právem zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a žádný z návštěvníků Dominikánské republiky by si neměl nechat uniknout příležitost k jeho návštěvě.