Malý okruh Středomořím se zastávkou na Palma de Mallorca

Malý okruh Středomořím se zastávkou na Palma de Mallorca

Termín: Oblast: Trasa:

Itálie, Francie, Španělsko

od 25 750 Kč/os. (1 002 €)

Poznejte, jak chutná Středomoří. Naloďte se v italské Savoně a navštivte francouzskou Marseille. Zažijte Španělsko v umělecké Barceloně i na plážích Palma de Mallorca a na závěr se nechejte okouzlit překrásným Římem.

Autobusová doprava - český průvodce


Itinerář

DEN DATUM Přístav / Program PŘIPLUTÍ VYPLUTÍ
1. 06.07.2018 Odjezd autobusem --:-- --:--
Odjezd autobusem směr Savona v odpoledních hodinách --:-- --:--
2. 07.07.2018 Savona, Itálie --:-- 17:00
Příjezd do Savony, prohlídka Savony dle časových možností a nalodění. --:-- --:--
3. 08.07.2018 Marseille, Francie 08:00 17:00
4. 09.07.2018 Barcelona, Španělsko 09:00 19:00
5. 10.07.2018 Palma de Mallorca, Španělsko 09:00 --:--
6. 11.07.2018 Palma de Mallorca, Španělsko --:-- 01:00
Relaxační den na moři --:-- --:--
7. 12.07.2018 Cagliari, Itálie 08:00 17:00
8. 13.07.2018 Civitavecchia, Itálie 08:00 19:00
9. 14.07.2018 Savona, Itálie 07:00 --:--
Společné vylodění a odjezd zpět do České Republiky --:-- --:--
 • 1.' '.den
  program den po dni 1. den
 • 2.' '.den
  program den po dni 2. den
  Program ve zkratce
  Savona (Itálie) (nalodění) / Asi 40 kilometrů od Janova v severoitalské provincii Liguerie leží přístav se zajímavou historií. Spadal pod nadvládu Říma, v polovině 16. století se ho zmocnil jeho silnější soused a na začátku 19. století byl přičleněn k Sicilskému království. Prohlédněte si symbol města, věž Torre Leon Pancaldo, i pevnost Priamar, kterou tady v roce 1542 vybudovali Janované. Obdivujte překrásnou katedrálu Duomo Santa Maria Assunta s kaplí a mauzoleem, postavenými papežem Sixtem IV. V obrazárně Civica Pinacoteca pronikněte do italského umění a nenechte si ujít ani návštěvu unikátního interaktivního muzea na téma počítačů s jablkem ve znaku.
 • 3.' '.den
  program den po dni 3. den
  Program ve zkratce
  Marseille (Francie) / Vypravte se s námi do města, které patří mezi největší přístavy celého Středomoří. Atmosféra Marseille je zcela nezaměnitelná, v jejích ulicích se prolíná historie se současností, zbytky antických staveb s moderním designem. Srdcem Marseille je zcela určitě Starý přístav, chráněný dvěma mohutnými pevnostmi, který lemuje promenáda s řadou obchodů a kvalitních restaurací. Vyjeďte nad město ke katedrále Notre Dame de la Garde, odkud se vám naskytne nádherný výhled na Azurové pobřeží nebo navštivte tajemný ostrov If, kde byl vězněn hrdina slavného románu Hrabě Monte Christo.
 • 4.' '.den
  program den po dni 4. den
  Program ve zkratce
  Barcelona (Španělsko) / Když se řekne Barcelona, každý si okamžitě vybaví slavný fotbalový klub, Letní olympijské hry a stavby geniálního architekta Antonia Gaudího. Barcelona je ovšem mnohem více, je to pulzující katalánská metropole, oblíbené letovisko i dynamicky se rozvíjející centrum plné architektonických skvostů a zajímavých historických památek. Její svěží a vstřícná atmosféra z ní dělá jedno z nejkrásnějších a nejoblíbenějších evropských měst a milovníci architektury, historie i dobrého jídla zde zcela jistě zažijí celou řadu nezapomenutelných zážitků.
 • 5.' '.den
  program den po dni 5. den
  Program ve zkratce
  Palma de Mallorca (Španělsko) / „Královna Baleár“ nebo také ostrov slunce a umění, to všechno je Mallorca, největší z Baleárských ostrovů ležících ve Středozemním moři. Najdete zde nejenom krásné pláže, ale i spoustu zajímavých míst. Hlavní město Palma de Mallorca je symbolickou bránou ostrova a nabízí celou řadu památek i příležitostí k nákupům. Dominantou je obrovská katedrála La Seu, na jejíž výzdobě se podílel i slavný architekt Antonio Gaudí, společně s královským palácem Almudaina v maurském stylu. Projděte se uličkami historického centra plných obchodů a restaurací a objevte jedinečnou atmosféru tohoto přátelského města.
 • 6.' '.den
  program den po dni 6. den
  Program ve zkratce
  Palma de Mallorca (Španělsko) / „Královna Baleár“ nebo také ostrov slunce a umění, to všechno je Mallorca, největší z Baleárských ostrovů ležících ve Středozemním moři. Najdete zde nejenom krásné pláže, ale i spoustu zajímavých míst. Hlavní město Palma de Mallorca je symbolickou bránou ostrova a nabízí celou řadu památek i příležitostí k nákupům. Dominantou je obrovská katedrála La Seu, na jejíž výzdobě se podílel i slavný architekt Antonio Gaudí, společně s královským palácem Almudaina v maurském stylu. Projděte se uličkami historického centra plných obchodů a restaurací a objevte jedinečnou atmosféru tohoto přátelského města.
 • 7.' '.den
  program den po dni 7. den
  Program ve zkratce
  Cagliari (Itálie) / Brána Sardinie. Tak se jinak nazývá Cagliari, hlavní město, a zároveň kulturní i ekonomické centrum ostrova. Dlouhá historie a řada národů zde zanechala bohaté kulturní dědictví. Projděte se křivolakými uličkami čtvrti Marina až k hradbám mohutné pevnosti Castello s krásnou katedrálou Panny Marie a sv. Cecílie a Královským palácem. Během procházky se vám ze zachovalých věží a bastionů naskytne krásný pohled na ostrov. Dějiny města vám přiblíží expozice archeologického muzea či návštěva antického amfiteátru. Odpočinout si můžete i na některé z vyhlášených bílých pláží, které se nacházejí nedaleko Cagliari.
 • 8.' '.den
  program den po dni 8. den
  Program ve zkratce
  Civitavecchia (Itálie) / Každý ví, že všechny cesty vedou do Říma. Vydejte se do něj z Civitavecchie, přístavu na pobřeží Tyrhénské moře, jehož základy vedou až do starověku. Řím je jedním z nejstarších evropských měst, je plný architektonických pokladů ze všech historických etap. Koloseum, Forum Romanum, Vatikán – sídlo Svatého stolce, Fontana di Trevi, Španělské schody, to všechno jsou pojmy, které lákají miliony turistů ročně na prohlídku tohoto „věčného města“. Vedle Říma si také můžete prohlédnout Tarqinii, jedno z nejzachovalejších pohřebišť Etrusků, tajemného starověkého národa.
 • 9.' '.den
  program den po dni 9. den
  Program ve zkratce
  Savona (Itálie) / Asi 40 kilometrů od Janova v severoitalské provincii Liguerie leží přístav se zajímavou historií. Spadal pod nadvládu Říma, v polovině 16. století se ho zmocnil jeho silnější soused a na začátku 19. století byl přičleněn k Sicilskému království. Prohlédněte si symbol města, věž Torre Leon Pancaldo, i pevnost Priamar, kterou tady v roce 1542 vybudovali Janované. Obdivujte překrásnou katedrálu Duomo Santa Maria Assunta s kaplí a mauzoleem, postavenými papežem Sixtem IV. V obrazárně Civica Pinacoteca pronikněte do italského umění a nenechte si ujít ani návštěvu unikátního interaktivního muzea na téma počítačů s jablkem ve znaku.
/
Cena zahrnuje
  Průvodce:
 • Služby česky/slovensky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu.
  Doprava:
 • Autobusová doprava do/z přístavu.
  • Trasa: Praha - Plzeň - Savona

Na vyžádání je možné přidat nástupní místa po trase. Pro místa mimo trasu můžeme zařídit navazující spoj za příplatek. Na vyžádání zajistíme i leteckou dopravu. Možnost vlastní dopravy.

  Plavba:
 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie (7 nocí). Kajuty jsou vybavené samostatným sociálním zařízením, klimatizací, TV, šatní skříní, kosmetickým stolkem, vysoušečem vlasů, trezorem a telefonem. Přístavní poplatky, portýrské služby při nalodění a vylodění, denní úklidový servis, neomezené vyloďování/naloďování v navštívených přístavech a výhody Vámi zvolené třídy ubytování.
  Strava na palubě:
 • Plná penze - snídaně, oběd i večeře o několika chodech se podávají v hlavních restauracích s obsluhou, během dne (kromě večeří) je zároveň v samoobslužné restauraci k dispozici široká nabídka jídel formou švédských stolů.
  Zábava na palubě:
 • Volné využití veřejných prostor - bazénu, vířivek, fitness centra a jiných sportovně-rekreačních zařízení, bezplatné zapůjčení plážových osušek, účast na všech akcích pořádaných na palubě – animační programy pro děti i dospělé, dětský klub (pro všechny věkové kategorie), večerní představení v divadle, živá hudba, lekce tance apod.
  Pojištění proti úpadku
 • Pojištění CK proti úpadku u pojišťovny Generali.
Cena nezahrnuje
 • Nápoje k obědu a večeři v servírované restauraci, alkoholické nápoje. Možnost doobjednání nápojových balíčků.
 • Nadstandardní služby - prádelna, fotograf, internet, salón krásy, lékařské služby na lodi apod. Možnost doobjednání fotografických, internetových i lázeňských balíčků.
 • Fakultativní výlety v navštívených přístavech. Lodní společnost má širokou nabídku výletů v každém přístavu, na vyžádání zašleme přehled. Výlety bývají v těchto jazycích: angličtina, španělština, italština, francouzština, němčina. Na plavbách s českým delegátem se konají výlety v češtině.
 • Stravu mimo loď.
 • Spropitné pro obsluhu na lodi: pro osoby od 14 let: 10€/osoba/noc, od 4 do 13 let včetně: 5€/osoba/noc. 
 • Cestovní pojištění a pojištění storna. Na vyžádání zajistíme.
 • Vízum (pokud je vyžadováno).
Upozornění
 • Ceny jsou pohyblivé a uvedená cena je pouze orientační. Aktuální cena bude určena v okamžiku nezávazné rezervace.
 • Pro účast na plavbě je nutné mít cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců po ukončení plavby. Pro plavby navštěvující USA musí být pas biometrický.
 • Minimální počet osob nutný k uskutečnění zájezdu je 28, nejzazší termín rozhodnutí o uskutečnění plavby je 60 dní před odjezdem.
Třídy plavby
Třída: Classic

Ve třídě Classic, která je dostupná v kajutách vnitřních, s oknem i s balkonem, budete mít tyto výhody navíc:

 • Výběr kajuty při rezervaci (v závislosti na dostupnosti).
 • Volba doby večeře (výběr ze dvou časů), podle dostupnosti.
 • Body do věrnostního programu CostaClub.
Třída: Premium

Ve třídě Premium, která je dostupná v kajutách vnitřních, s oknem i s balkonem, budete mít tyto výhody navíc:

 • Kajuty na vyšších palubách a s lepší polohou na lodi.
 • Přednostní volba doby večeře (výběr ze dvou časů).
 • Prvotřídní 24hodinová donášková služba (donáška zdarma), snídaně v kajutě (donáška i snídaně zdarma).
 • 10% sleva na další plavbu (na slevu se vztahují speciální podmínky).
 • Dvojnásobný počet bodů za plavbu do věrnostního programu CostaClub.

Ceny pro termín 06.07.2018 - 14.07.2018, 8 nocí

Basic
Kajuta vnitřní  
cena za 1. a 2. osobu 25 750 Kč/os. (1 002 €)
cena za 3. a 4. osobu od 12 do 17 let 17 860 Kč/os. (695 €)
cena za 3. a 4. osobu od 2 do 11 let 17 860 Kč/os. (695 €)
cena za 3. a 4. osobu do věku 1 roku 17 860 Kč/os. (695 €)
cena za 3. dospělou osobu 26 930 Kč/os. (1 048 €)
cena za 4. dospělou osobu 26 930 Kč/os. (1 048 €)
Kajuta s oknem  
cena za 1. a 2. osobu 32 130 Kč/os. (1 250 €)
cena za 3. a 4. osobu od 12 do 17 let 17 860 Kč/os. (695 €)
cena za 3. a 4. osobu od 2 do 11 let 17 860 Kč/os. (695 €)
cena za 3. a 4. osobu do věku 1 roku 17 860 Kč/os. (695 €)
cena za 3. dospělou osobu 26 930 Kč/os. (1 048 €)
Kajuta s balkonem  
cena za 1. a 2. osobu 37 030 Kč/os. (1 441 €)
cena za 3. a 4. osobu od 12 do 17 let 19 220 Kč/os. (748 €)
cena za 3. a 4. osobu od 2 do 11 let 19 220 Kč/os. (748 €)
cena za 3. a 4. osobu do věku 1 roku 19 220 Kč/os. (748 €)
cena za 3. dospělou osobu 28 220 Kč/os. (1 098 €)
cena za 4. dospělou osobu 28 220 Kč/os. (1 098 €)