X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

 Norské fjordy zblízka z Roztok II na lodi Zenith
Trasa:

Norsko, Německo

od 938 000 Kč/os. (35 000 €)

Objevte západní pobřeží Norska z paluby lodi Zenith. Navštivte Flam v Sognefjordu, nejdelším norském fjordu, i Bergen s tradičními hanzovními domy. Proukoumejte unikátní secesní Alesund a užijte si plavbu překrásným Geiragenfjordem, zapsaným na seznam UNESCO. Na závěz můžete po vylodění obdivovat historické centrum Trondheimu.

All inclusive - doprava - český průvodce


Itinerář

DEN Přístav / Program PŘIPLUTÍ VYPLUTÍ
1. 1. Odjezd autobusem směr Roztoky --:-- --:--
2. 2. Roztoky, Německo --:-- 20:00
V ranních hodinách příjezd do Roztok, fakultativní prohlídka Roztok/Warnemünde, společné nalodění --:-- --:--
3. 3. Relaxační den na moři --:-- --:--
4. 4. Stavanger, Norsko 8:00 19:00
5. 5. Bergen, Norsko 10:00 18:00
6. 6. Flam, Norsko 7:30 17:30
7. 7. Geiranger, Norsko 11:00 18:00
7. 7. Hellesylt, Norsko 20:00 21:30
8. 8. Alesund, Norsko 08:00 17:00
9. 9. Trondheim, Norsko 8:00 --:--
Společné vylodění, fakultativní prohlídka Trondheimu, ubytování v hotelu --:-- --:--
10. 10. Přílet do ČR --:-- --:--
Transfer na letiště a odlet do Prahy --:-- --:--
 • 2.' '.den
  program den po dni
  2. den
  Roztoky, Německo / Bývalé hanzovní město Roztoky ležící na pobřeží Baltského moře je prosyceno námořnickou romantikou na pozadí starobylých měšťanských domů z pálených cihel i vůní čerstvých ryb z místních vyhlášených restaurací. Společně se sousedním Warnemünde, které bylo už v 19. stol. vyhlášeným plážovým letoviskem a lázeňským centrem, tvoří jedinečnou kombinaci představující střípky kultury, historie i přírody typické pro severní pobřeží Německa.
 • 4.' '.den
  program den po dni
  4. den
  Stavanger, Norsko / Čtvrté největší norské město Stavanger je především centrem ropného průmyslu, přesto si zachovalo i mnohé ze své původní krásy. Jeho historická čtvrť Gamle Stavanger s křivolakými uličkami a katedrálou z 12. stol. má nezaměnitelný charakter, který podbarvuje i malebný přístav. Město je také ideálním výchozím bodem pro poznávání okolí, nádherných fjordů s vysokými skalními stěnami i jedné z největších norských přírodních zajímavostí – skalní plošiny Preikestolen. Ta se tyčí 600 m nad Lysefjordem a odtud padá přímo do mořské hladiny.
 • 5.' '.den
  program den po dni
  5. den
  Bergen, Norsko / Bergen, který je díky své poloze často označován za „bránu norských fjordů“, je bezesporu jedním z nejkrásnějších severských měst. Druhé největší město Norska vystavěné na terasách mezi sedmi horami nabízí vedle osobité atmosféry a okolní krásné přírody i mnoho zajímavých památek. Nikdo by jistě neměl vynechat návštěvu čtvrti Bryggen se starým přístavištěm a dřevěnými hanzovními domy, která byla zapsána i na seznam světového dědictví UNESCO či výjezd zubačkou na 320 m vysoký vrcholek Fløien, ze kterého je krásný výhled na celé okolí.
 • 6.' '.den
  program den po dni
  6. den
  Flam, Norsko / Flåm je malebná vesnička v jednom z cípů Sognefjordu – nejdelšího norského fjordu. Obklopena strmými údolími a hlubokými lesy nabízí nepřeberné množství přírodních krás, včetně vodopádů a mohutných hor. Velkou turistickou atrakcí je železnice Flåmsbana, která se řadí mezi nejkrásnější na světě. Na přibližně 20 km úseku z Flåmu do Myrdalu železnice překonává více jak 800 výškových metrů a při průjezdu údolím řeky Flåmselva otevírá úchvatný pohled na norskou panenskou krajinu.
 • 7.' '.den
  program den po dni
  7. den
  Geiranger, Norsko / Malé městečko Geiranger patří mezi nejnavštěvovanější místa v Norsku. Cesta k němu je totiž bez nadsázky dechberoucí! Plavba 16 km dlouhým Geirangerfjordem nabízí nezapomenutelné scenérie, které se jako v zrcadle odrážejí od ocelově šedé hladiny. Fjord, který je považován za nejkrásnější na světě, byl zapsán na seznam přírodního dědictví UNESCO a vedle nádherných vyhlídek a slavných vodopádů Sedm sester nabízí i možnosti výletů do okolní panenské přírody.
 • 7.' '.den
  program den po dni
  7. den
  Hellesylt, Norsko / V oblasti Sunnylvsfjorden, pátého největšího fjordu Norska, leží dvě nevelké vesnice, které každé léto přilákají statisíce návštěvníků. Hellesylt i Geiranger se mohou pochlubit hezkými dřevěnými kostelíky z poloviny 19. století i nespočtem příležitostí k pěší turistice ve svém okolí. Prohlédněte si zajímavou expozici Norského fjord centra i dřevořezby na motivy hry Henrika Ibsena v Galerii Peer Gynt a navštivte opuštěné farmy z 18. a 19. století. Přeplujte z Geirangeru do Hellesyltu a nechte se okouzlit dramatickými horami a vodopády nebo zvolte přesun po souši a kochejte se výhledy hned z několika vyhlídkových plošin.
 • 8.' '.den
  program den po dni
  8. den
  Alesund, Norsko / Ålesund rozkládající se na třech ostrovech je centrem stejnojmenného regionu. Toto architektonicky jedinečné město vyvstalo z popela po obrovském požáru v r. 1904, který historickou zástavbu kompletně zdevastoval. Během pouhých pěti let bylo na starých základech vystavěno nové město v jednotném secesním slohu. Jelikož se dodnes v podstatě nezměnilo, jedná se o skutečnou světovou raritu. Město si nejlépe vychutnáte při procházce malebnými uličkami či z vrchu Aksla, který nabízí úžasnou podívanou na celý Ålesund i okolní ostrovy.
 • 9.' '.den
  program den po dni
  9. den
  Trondheim, Norsko / Jedno z nejstarších norských měst, kde se snoubí historie s legendami. To je Trondheim, metropole na řece Nidelva, která je díky své centrální poloze často nazývána „bránou Norska“. Kdysi hlavní město země a sídlo králů je dnes důležitým norským centrem vědy a techniky. Na bohaté dějiny města tu odkazují četné památky v ulicích historického centra včetně slavné katedrály Nidarosdomen. Ve spojení s moderními technologiemi dávají městu jedinečnou atmosféru, kterou nikde jinde v Norsku nenajdete.

Vít Štěpánek

Váš průvodce pro tento zájezd