X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Celebrity Xperience

Teprve v roce 2017 pod „vlajkou“ Celebrity Cruises poprvé vyplula na moře loď Celebrity Xperience. Společnost ji koupila v roce 2016, přestavěla ji a zařadila do flotily svých malých lodí třídy Xpedition, na kterých její hosté vyrážejí za poznáním unikátních Galapážských ostrovů.

Při plné obsazenosti kajut ubytuje Celebrity Xperience jen 48 hostů, kteří se tak mohou těšit na neformální atmosféru a skutečně osobní servis.

Hlavní jídelna servíruje bufetovou snídaní, oběd i večeře, používá k tomu přitom ty nejčerstvější lokální suroviny včetně těch nejkvalitnějších ryb a mořských plodů. Al Fresco je restaurace pod širým nebem, která nabízí snídaně a obědy a při speciálních příležitostech také večeře pod hvězdami. Na Sluneční palubě jsou k dispozici vířivka a lehátka, kdo se chce udržet v kondici, může využít dvou stacionárních kol.

Hlavním společenským prostorem lodi je Lounge Bar, kde se pořádají filmové večery a další zábavné akce, stejně jako odborné přednášky o Galapážských ostrovech v podání předních přírodovědců.

1 610t Brutto tonáž
64m délka lodě
13m šířka lodě
11 rychlost v uzlech
58 max. počet pasažérů
24 celkový počet kabin

Kajuty

Na palubě Celebrity Xperience je celkem 24 aparmá (Elite Ocean View, Premium Ocean View a Deluxe Ocean View), všechna bez výjimky s výhledem. Vybavena jsou dvěma samostatnými postelemi, které je možné spojit v dvoulůžko (na výběr je z tvrdé nebo měkké matrace a celé řady polštářů), dostatkem úložného prostoru, vlastní koupelnou, plochou TV obrazovkou s DVD přehrávačem, telefonem, trezorem, psacím stolem, klimatizací, lednicí, MP3 stanicí, povlečením, vysoušečem vlasů, luxusními župany a plážovými ručníky a dalekohledem. Pokojová služba doručí na přání snídani, oběd nebo večeři přímo na pokoj. Využít je možné také prádelnu (za poplatek) a ve společných prostorách připojení k bezdrátovému internetu.


Zábava

Na hosty čekají na palubě Celebrity Xperience:

  • Hlavní restaurace Dining Room a restaurace pod širým nebem Al Fresco
  • Společenský prostor Lounge Bar s barem, taneční plochou a živou hudbou
  • Sun Deck – sluneční paluba s vířivkou a lehátky
  • Butik
  • Odborné přednášky přírodovědců na téma Galapážských ostrovů, filmové večery
  • Knihovna, společenské hry, video hry