Cunard

Legendární společnost Cunard Line, která je po mnoho let synonymem luxusu a elegantních plaveb, byla založena v roku 1840 Samuelem Cunardem, který obdržel smlouvu od britského řádu, a to na převážení pošty z Velké Británie do Severní Ameriky. Společnost začínala s parníky, ale postupem času začala stavět větší, rychlejší a hlavně luxusnější lodě. Historický moment nastal 12. ledna roku 2004. Ten den vyplula na svou první plavbu nejnovější loď společnosti Cunard, Queen Mary 2. Největší, nejdelší, nejvyšší a nejdražší loď, jaká byla kdy postavena. Dnes je britsko-americká lodní společnost vlastněna sdružením Carnival Corporation & Plc. a své sídlo má v Southamptonu ve Velké Británii. V současné době je jedinou společností, která provozuje pravidelné lodní spojení mezi Evropou a Severní Amerikou.

Destinace:

Společnost nabízí především transatlantické plavby na trase Evropa - Severní Amerika. Lodě Cunard Line připlouvají do nejfrekventovanějších přístavů Středozemního a Baltského moře, norských fjordů, Kanady, Karibiku a Jižní Ameriky. Každý rok společnost nabízí i cestu kolem světa, která trvá 4 měsíce.

Kromě světově proslulých zaoceánských plaveb přes Atlantik je možné navštívit i oblíbené Středomoří či zakusit jen krátkou čtyřdenní plavbu z/do Hamburku či se od ledna 2016 vydat do dalekých krajů s plavbami od 8 do 121 dní a mnoho dalšího v rámci jejich 96 destinací ve 35 zemích světa.

Flotila:

Společnost provozuje čtyři lodě: Queen Mary 2 (2003), Queen Victoria (2007), Queen Elizabeth (2010) a Queen Anne (2024).

Všechny lodě nabízejí prostorný luxus, skvělé služby, a to vše s britským šarmem a dlouholetou tradicí.  Ačkoliv je společnost již historicky velmi dlouho na trhu, její flotila je jedna z nejmladších na moři a disponuje službami a zábavním programem té nejvyšší kvality.

Ubytování:

The Grills: Příběh „The Grills“ začal na Queen Mary před téměř 80 lety v tzv. The Grill Room; intimním prostoru pro First Class cestující, kteří se tak měli vyhnout hlavní jídelně. V průběhu let se zkušenosti této úrovně služeb rozšířily a symbolizují to nejlepší jídlo a služby na moři, stejně jako luxusní ubytování. Dnes mají hosté „Grill“ třídy na všech lodích Cunard Line možnost ubytovat se v apartmánech Princess Grill a Queens Grill. Queens Grill je apartmá navržené pro krále – samozřejmostí jsou tady soukromý komorník, recepce a výběr z ložního prádla a polštářů. Hosté apartmá Princess Grill se mohou těšit na láhev vína a čerstvé jahody a každý večer něco sladkého na dobrou noc.

Britannia Club: Láhev vína si užijí také pasažéři, kteří se rozhodnou pro ubytování v kajutě Club Balcony.

Britannia: Kromě toho jsou k dispozici také kajuty s balkonem, výhledem a kajuty vnitřní. Jejich společným jmenovatelem jsou pohodlné dvoulůžko, dostatek úložného prostoru, lednice, trezor, fén, župan a pantofle.

Služby na palubě:

Cunard Line slibuje svým hostům ty nejkvalitnější ingredience a zkušené šéfkuchaře využívající při přípravě pokrmů sofistikované techniky. Na výběr je z celé řady restaurací.

Stejně jako luxusní ubytování, exkluzivní salonky a soukromé palubní prostory mají „Grill“ hosté také vyhrazené restaurace. Hosté ubytovaní v Queens Grill apartmá mají stůl vyhrazený v světově proslulé Queens Grill restauraci.  Princess Grill hosté mají stůl rezervovaný v sofistikované restauraci Princess Grill, která nabízí vynikající výběr kuchyně. Hosté Britannia se mohou těšit na celou řadu gastronomických zážitků, a to v průběhu snídaně, oběda, večeře i lehkého občerstvení mezi nimi. Snídani a oběd mohou zakusit ve formě bufetu v Lido Restaurant (na Queen Victoria a Queen Elizabeth) nebo Kings Court (na Queen Mary 2), nebo v restauraci Britannia. Na večeři budou mít rezervovaný stůl v restauraci Britannia, kde mohou ochutnat lahodnou nabídku chutných pokrmů, od Chateaubriand a humra se sorbetem až po bohatě zdobený dort a jiné vynikající pochutiny.

Na pasažéry čeká na lodích Cunard Line spousta zábavy. Užít si mohou vystoupení smyčcového kvartetu, představení v lodním divadle, které se jako mávnutím kouzelného proutku promění v moderní kino, nebo některý z mnoha klubů. V průběhu plavby je připraven Královský tematický ples (Royal Night Theme Ball) s živým orchestrem a dámami a pány v elegantních oděvech. Nechybí jazzová vystoupení, karaoke, kvízové večery a noční kluby, kde je možné protancovat se až do rána.

Kdo se chce dozvědět něco nového, může se zúčastnit přednášky zajímavých osobností (spisovatelů, vědců, herců nebo historiků) nebo diskuzí na knižní témata v Book Clubu. Na lodích jsou umělecká galerie, ale také počítačová místnost, kde se pořádají počítačové kurzy. Už jen třešničkou na dortu jsou pak taneční lekce nebo herecké kurzy vedené profesionály z Královské akademie dramatických umění.

Pro sportovně založené hosty jsou na palubě připraveny sportovní klub a paluba určená pro hry, jako jsou například kroket, simulátory golfu nebo šermování. Nechybí moderně vybavené fitness centrum a skupinové lekce jógy, spinningu nebo aerobiku.

Na každé lodi jsou minimálně dva bazény a spousta vířivek, kdo chce jen tak relaxovat, může navštívit lodní lázně The Royal Spa, které nabízejí masáže a další procedury. V lázních Canyon Ranch SpaClub na lodi Queen Mary 2 je k dispozici celá řada jedinečných služeb a je možné navštívit tady také skutečné planetárium a užít si překrásnou noční oblohu nebo některou z připravených show.

Milovníci filmu se mohou těšit na staré dobré klasiky, příznivci nakupování pak na řadu obchodů od knihkupectví po obchody se suvenýry.

Cunard Line nezapomíná ani na rodiny s dětmi: pro ty nejmenší ve věku 1 a 2 roku má večerní hlídání, pro děti od 2 do 7 let pak hrací zónu s knihami, hračkami a skládačkami. Pro děti od 8 do 12 let je připravena spousta aktivit a soutěží, teenageři od 13 do 17 let se mohou těšit na pizza party, diskotéky nebo tenisové turnaje.

Bonusový program:

Cunard World Club je věrnostní klub, který má čtyři úrovně členství (Silver, Gold, Platinum a Diamond), z nichž každá nabízí celou řadu výhod. Silver členství získávají hosté automaticky po dokončení své první plavby, a pokračovat mohou až na úroveň Diamond v závislosti na počtu plaveb/dní strávených na palubě lodí společnosti Cunard Line.

Naše webové stránky bohužel nejsou napojené na rezervační systém lodní společnosti Cunard Line a kromě plaveb s naším průvodcem tady jiné plavby nenajdete. Se společností Cunard Line ale máme smlouvu o spolupráci i přístup do jejich rezervačního systému. Máte-li tedy zájem o plavbu s touto společností, vyberte si ji přímo na jejím webu, pošlete nám na ni odkaz a my Vám připravíme nabídku.

Lodě společnosti Cunard

Queen Anne

2996 pasažerů
Inaugurační plavba: 06.2024

Queen Elizabeth

2081 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 01.2010

Queen Mary 2

2691 pasažerů
Inaugurační plavba: 03.2003

Queen Victoria

2061 pasažerů | Velikost: Malá