Royal Caribbean International

Royal Caribbean International je lodní společnost se sídlem ve floridském Miami. Společnost byla založena v Norsku v roce 1968 jako Royal Caribbean Cruise Line třemi norskými společnostmi a dnes je spolu s Celebrity Cruises a Azamara Club Cruises vlastněná korporací Royal Caribbean Cruises Ltd., která je po Carnival Corporation druhým největším provozovatelem výletních lodí na světě. Royal Caribbean International aktuálně provozuje 28 lodí a kontroluje více než pětinu celosvětového trhu výletních plaveb. Od svého vzniku společnost jen rostla a vždy se snažila posouvat hranice toho, co je na moři možné – důkazem jsou nejen její nejnovější gigantické lodě, ale také budoucí projekty.

 

Proč Royal Caribbean:

  • 28 výjimečných lodí - Nejmodernější a nejinovativnější flotila na moři.
  • Více než 260 destinací po celém světě - Včetně Karibiku, Evropy, Aljašky, Asie a Oceánie.
  • Adrenalinem nabité aktivity na palubě - Surfování, skok padákem, horolezení, bruslení na ledě, jízda na autodromu nebo zip-line, bungee trampolína nebo obří závodní skluzavka – to vše bez dalších poplatků.
  • Dokonalá rodinná dovolená - Zábavné aktivity pro každou věkovou skupiny, díky kterým si rodiče užijí společné chvilky, zatímco děti se skvěle baví.
  • Jídlo, ze kterého se sbíhají sliny - Různorodé kavárny a restaurace, které uspokojí všechny vaše chutě - řada z nich v ceně plavby.*
  • Zábava bez konce - Světové show na ledě, Vodní divadlo se skoky do vody, představení ve stylu Broadwaye, nejnovější 3D filmy, živá hudba, komedie, noční kluby s bary udávající směr – to vše v ceně dovolené.
  • Ubytování v Královské třídě - Luxusní ubytování posunuté na tu nejvyšší úroveň, kde vaše přání je naším příkazem s bezkonkurenční službou Královského džina**, výhradními vstupy a tím nejkvalitnějším vybavením v ceně.
  • VOOM - Nejrychlejší internet na moři pro poslech vaší oblíbené muziky nebo sledování videí a kontakt s těmi, kteří zůstali doma.

 * V restauracích zahrnutých v ceně plavby

** Ve třídách Oasis a Quantum

 

Flotila:

Royal Caribbean International aktuálně provozuje 29 lodí v celkem 6 třídách: Vision (Grandeur of the Seas - 1995, Rhapsody of the Seas – 1997, Enchantment of the Seas – 1997, Vision of the Seas – 1998), Radiance (Radiance of the Seas – 2001, Brilliance of the Seas – 2002, Serenade of the Seas – 2003, Jewel of the Seas – 2004), Voyager (Voyager of the Seas – 1999, Explorer of the Seas – 2000, Adventure of the Seas – 2001, Navigator of the Seas – 2002, Mariner of the Seas – 2003), Freedom (Freedom of the Seas – 2006, Liberty of the Seas – 2007, Independence of the Seas – 2008), Oasis (Oasis of the Seas – 2009, Allure of the Seas – 2010, Harmony of the Seas – 2016, Symphony of the Seas – 2018, Wonder of the Seas - 2021), Quantum (Quantum of the Seas – 2014, Anthem of the Seas – 2015, Ovation of the Seas – 2016, Spectrum of the Seas – 2019, Odyssey of the Seas – 2021, Icon of the Seas 2024, Utopia of the Seas – 2024, Star of the Seas – 2025).

Lodě třídy Oasis jsou těmi největšími výletními loděmi, které zatím byly postaveny: při obsazenosti 2 osob v kajutě pojmou 5 400 pasažérů, jejich maximální kapacita však dosahuje až 6 296 hostů.

Pro sve starší lodě společnost naplánovala projekt Royal Amplification, který zahrnuje jejich renovaci a přidáni nových atrakcí aby drželi krok s těmi nejnovějšími. Více o projektu Royal Amplification se dočtete zde.

Destinace:

Své hosty Royal Caribbean International přepravuje po celém světě. Její lodě míří do téměř tří stovek přístavů na celkem šesti kontinentech. Mezi oblíbenou destinaci společnosti patří tradiční Karibik, na jejích itinerářích však nechybí ani Asie, Aljaška, Austrálie a Nový Zéland, Bermudy, Dubaj, Havaj, Evropa, Mexiko nebo Jižní Amerika. Společnost spravuje dva soukromé rezorty, kde zastavují některé z jejích lodí plavící se po Karibiku a Bahamách. Na severním pobřeží Haiti je to rezort Labadee, v oblast Barry Island na Bahamách potom soukromý ostrov Coco Cay. V obou rezortech na návštěvníky čekají nádherné bílé písečné pláže, palmy, lehátka a celá řada zábavných aktivit.

Ubytování:

Lodě Royal Caribbean International patří mezi ty největší na světě, a tak není žádným překvapením, že nabídka ubytovacích kapacit je skutečně široká. Hostům s omezeným rozpočtem budou vyhovovat vnitřní kajuty, z nichž některé disponují takzvanými virtuálními balkony, neboli obrazovkami, na které se promítají reálné venkovní scenérie. Skutečné výhledy nabízí kajuty s oknem nebo balkonem. Některé z kajut jsou propojitelné a jsou tak schopné ubytovat i rodiny nebo skupiny přátel, jiné jsou přizpůsobené pro hendikepované hosty a pasažéry s omezenou možností pohybu.

Kdo si rád připlatí za nadstandard, vybere si ze široké nabídky apartmá, která často disponují větším množstvím lůžek, prostornějšími koupelnami a dodatečným obývacím prostorem. Připravena jsou apartmá s balkonem, apartmá dvoupatrová s panoramatickými výhledy a v neposlední řadě také Královské apartmá se dvěma ložnicemi, dvěma koupelnami a obrovským balkonem, venkovním posezením a zábavným centrem, které najednou ubytuje až osm hostů.

Každá kajuta bez rozdílu nabízí televizi, telefon, soukromou koupelnu, sprchu a také fén, dostatek úložného prostoru a možnost připojení k bezdrátovému internetu (za poplatek). 

Služby na palubě:

Plavba na lodích Royal Caribbean International je gastronomickým zážitkem a nabídka restaurací je nepřeberná. Společnost připravila pro své hosty speciální program s názvem „My Time Dining“, který nabízí jak flexibilní, tak tradiční možnosti stravování. Flexibilní možnost znamená každodenní volnost ve výběru času a místa, tradiční potom buď brzký, nebo pozdní čas večeře každý den. V ceně každé plavby jsou stravování v hlavní jídelně, restauraci Windjammer s menu zahrnujícím vše od těstovin přes omelety, světovou kuchyni, saláty, polévky a sendviče až po vynikající dezerty. Brasserie 30 přichází s příslibem naservírovat každé jídlo do maximálně 30 minut, Sorrento´s má na menu italskou pizzu, Jade Sushi pak asijskou kuchyni. Nechybí celá řada kaváren a Boardwalk Donuts s chutnými koblihami.

Ve specializovaných restauracích je možné povečeřet za příplatek. Wonderland připravuje jídlo podle jednotlivých elementů, Michael´s Genuine Pub je prvním americkým gastropubem na moři, 150 Central Park servíruje šestichodové menu a Sabor španělskou kuchyni. Bazén Solarium se po setmění proměňuje v nádherně osvětlený Solarium Bistro Restaurant, naprosto jedinečným zážitkem na vybraných lodích je pak Mystery Dinner Theatre, kde hosté mohou při večeři řešit kriminální případ. Chybět nemůže kavárna Starbucks nebo degustace prvotřídních francouzských vín. Za příplatek nabízí společnost nápojové balíčky a také možnost občerstvit se v pohodlí kajuty.

Lodě Royal Caribbean International jsou doslova plovoucími městy a o zábavu na nich je postaráno. Nechybí na nich hlavní divadlo s představeními ve stylu muzikálů z Broadwaye ani letní kino pod širým nebem. Na lodích třídy Oasis si pasažéři užijí unikátní show AquaTheater s tanečníky, potápěči a akrobaty, krasobruslařská představení se pak nabízí na lodích tříd Oasis, Freedom a Voyager. Všechny lodě pak přinášejí živou hudbu a taneční, akrobatická, komediální, žonglérská nebo kouzelnická vystoupení.

Příznivci aktivního trávení volného času ocení moderně vybavené fitness centrum s kardio i posilovacími stroji a skupinovými lekcemi jógy, pilates nebo spinningu. Nechybí hřiště na košíkovou a další míčové sporty, lezecká stěna, simulátor surfování, zip line, kluziště, minigolf, boxerský ring, běžecký trek, dráha pro kolečkové brusle nebo ping pong. Kdo má rád adrenalin, může se na lodích nejnovější třídy Quantum těšit na unikátní kapsuli North Star, která cestující vyveze do výšky 90 metrů nad vodní hladinu, odkud jim nabídne panoramatické výhledy. Stejná třída lodí pak nabízí i SeaPlex, největší vnitřní aktivní prostor na moři.

K dispozici jsou rozsáhlé lodní lázně Vitality Spa s celou řadou procedur, masáží a salonem krásy, kadeřnictvím, speciálními procedurami jen pro muže a také pro mladé. Na žádné lodi nechybí hned několik bazénů, vířivky, sluneční paluba jen pro dospělé a také knihovna nebo karetní místnost, hosté však mohou zkusit své štěstí také v kasinu nebo při bingu.

Na palubě je prostor také pro to naučit se v průběhu plavby něco nového. Počínaje lekcemi cizího jazyka přes taneční kurzy, degustace vína nebo vaření až po odborné přednášky na nejrůznější témata či šperkařské workshopy.

Milovníci nakupování si na své přijdou v řadě obchodů s parfémy, hodinkami a doplňky, šperky, alkoholickými nápoji nebo značkovým oblečením. Uchovat si vzpomínky je možné za pomoci fotostudia, které má v nabídce mimo jiné také nejrůznější fotobalíčky nebo dokonce personalizované fotoknihy.

Royal Caribbean International myslí také na rodiny s dětmi. K dispozici je služba hlídání za poplatek, pro ty nejmenší od 6 měsíců do 3 let pak speciální školka se zábavnými i edukačními programy. Pro děti od 3 do 11 let jsou připraveny tři kluby – Aquanauts, Explorers a Voyagers -, kde si užijí spoustu legrace při sportovních, tanečních, hudebních nebo uměleckých aktivitách. Speciálně pro děti je určena vodní zóna H2O Zone a video arkády. Teenagerům jsou k dispozici sportovní a taneční soutěže, grilování a filmové večery, jen pro ně určené party a dokonce speciální program v lodních lázních.

Bonusový program:

Věrní zákazníci Royal Caribbean International si mohou užít řadu výhod, který jim přináší bonusový program Crown & Anchor Society. Program má šest úrovní (Gold, Platinum, Emerald, Diamond, Diamond Plus a Pinnacle Club) a body do něj je možné sbírat jak na palubě, tak už při plánování plavby. Mezi výhodami jsou slevy, pozvánky na akce, nadstandardní služby v ceně či dokonce plavby určené je pro členy klubu.

Lodě společnosti Royal Caribbean International

Adventure of the Seas

3.807 pasažerů | Velikost: Střední
Inaugurační plavba: 10.2001
Poslední rekonstrukce: 01.2016

Allure of the Seas

5.484 pasažerů | Velikost: Obří
Inaugurační plavba: 11.2009
Poslední rekonstrukce: 01.2020

Anthem of the Seas

4.905 pasažerů | Velikost: Velká
Inaugurační plavba: 04.2015

Brilliance of the Seas

2.501 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 12.2001

Enchantment of the Seas

2.446 pasažerů
Inaugurační plavba: 07.1997
Poslední rekonstrukce: 12.2012

Explorer of the Seas

3.114 pasažerů | Velikost: Střední
Inaugurační plavba: 10.2000
Poslední rekonstrukce: 03.2015

Freedom of the Seas

3.634 pasažerů | Velikost: Střední
Inaugurační plavba: 11.2004
Poslední rekonstrukce: 01.2020

Předchozí
1 2 3 4