X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Spectrum of the Seas

V dubnu 2019 rozšíří flotilu Royal Caribbean loď Spectrum of the Seas, první z třídy lodí Quantum Ultra, která bude podle společnosti „další evolucí“ předchozí třídy Quantum. Co se týče velikosti i maximálního počtu pasažérů (loď pojme 4 246 hostů a 1 551 členů posádky), je Spectrum v zásadě kopií svých starších sester, inovace však přináší nejen v oblasti ubytování, ale také zábavy.

Two70 je veřejný prostor, rozložený hned na dvou palubách, jehož obrovská okna od podlahy až po strop nabízí nádherné 270stupňové výhledy na oceán. Ta se po setmění díky inovativní technologii Vistarama mění v obrovskou promítací plochu, na kterou se přenášejí působivé digitální show. Krásné výhledy mají hosté také ze sluneční paluby s bazény a vířivkami a v neposlední řadě z vyhlídkové kopule North Star, která je vynese 90 metrů nad mořskou hladinu.

Hosté apartmá se mohou těšit na vůbec první komplex se soukromým bazénem a restaurací, určenými pouze a výhradně pro ně, rodiny pak na exkluzivní dvoupatrové rodinné apartmá.

Místo několika tematicky zaměřených hlavních restaurací je hostům k dispozici jedna obrovská a nechybí ani Bionický bar, kde pasažérům namíchají jejich koktejl robotická ramena. Specializovaná restaurace Sichuan Red nabízí autentickou sečuánskou kuchyni s nádhernými výhledy, které si užije každý bez ohledu na to, kde u stolu zrovna sedí. Splashaway Cafe s širokou nabídkou lehkých snacků je pak určené hlavně dětem.

Mezi atrakcemi vyniká Sky Pad, bungee trampolína založená na virtuální realitě, ale také simulátory surfování nebo seskoku s padákem. Na aktivně založené čeká SeaPlex, největší a nejrevolučnější indoorová „herna“ na moři.

Na svoji první plavbu loď vypluje ze španělské Barcelony a vydá se na neuvěřitelnou, 51denní cestu „Global Odyssey“, v rámci které vezme své hosty do přístavů ve 13 zemích světa. Kdo má času méně, může si vybrat jeden nebo několik z celkem pěti samostatných segmentů. Základnou Spectrum of the Seas se stane čínská Šanghaj a v jejích itinerářích nebudou chybět Hakodate a Niigita v Japonsku, Ilocos na Filipínách nebo ruský Vladivostok. V zimě se pak loď přesune do Hong Kongu.

169 379t Brutto tonáž
347,1m délka lodě
49,2m šířka lodě
22 rychlost v uzlech
4 246 max. počet pasažérů
2 095 celkový počet kabin
Velká Velikost lode
04.2019 Inaugurační plavba

Kajuty

Spectrum of the Seas nabízí celou škálu ubytování, ze které si vyberou všichni bez ohledu na nároky či rozpočet. Připraveny jsou kajuty vnitřní, s výhledem i balkonem, ale také luxusní a prostorná apartmá.

Naprostou novinkou, která se u lodí Royal Caribbean objevuje úplně poprvé, je komplex Golden Suites, soukromý prostor určený pouze a jen pro hosty apartmá. Ti tady najdou nejen vlastní restauraci, ale také butik, a dokonce i soukromou sluneční palubu nebo bazén či 3D kino s karaoke show.

Až 11 hostů se pak vejde do jedinečného dvoupatrového rodinného apartmá Ultimate Family Suite se třemi oddělenými ložnicemi, dětskou částí se skluzavkou vedoucí do obývacího prostoru s 3D kinem. Apartmá doplňuje prostorná terasa s vlastní vířivkou, horolezeckou stěnou a stolem na ping pong.


Zábava

O zábavu je na Spectrum of the Seas bohatě postaráno. Na hosty čekají:

 • restaurace, bary, kavárny – specializovaná Sichuan Red nebo dětem určené Splashaway Cafe, bufet Windjammer Marketplace s menu se širokým výběrem čínské a západní kuchyně, La Patisserie, Chops Grille, Chef´s Table, Izumi, Wonderland, Jamie´s Italian, Teppanyaki, Sorento´s, Windjammer, The Hotpot nebo tradiční čajovna a kavárna Leaf and Bean
 • Sky Pad – bungee trampolína založená na virtuální realitě
 • North Star – vyhlídková kopule, která své host vyveze 90 metrů nad hladinu moře pro 360stupňové výhledy na oceán
 • Star Moment – prostor pro karaoke
 • Kasino Royale, knihovna
 • Music Hall s vystoupeními živé hudby
 • Divadlo Royale s večerními show
 • Bazény a vířivky, dětský vodní park Splashway Bay a sluneční paluba Solarium pouze pro dospělé
 • Lázně a fitness Vitality at Sea Spa & Fitness 
 • SeaPlex – obrovská vnitřní „herna“ s visutou hrazdou, basketbalovým kurtem, plochou pro kolečkové brusle a pouťová autíčka, občerstvením a hudbou
 • Horolezecká stěna, běžecký trek, stolní tenis
 • Two70 – veřejný prostor s okny od podlahy až po střechu, která se po setmění díky unikátní technologii Vistarama mění v obrovské promítací plátno
 • RipCord by iFly – simulátor seskoku padákem
 • FlowRider – simulátor surfování
 • Adventure Ocean – prostor pro děti a mladé všech věkových skupin
 • Obchody, butiky

Plavby na Spectrum of the Seas