Costa Cruises

Costa Cruises je lodní společností se sídlem v italském Janově a od roku 1997 ji vlastní světová korporace Carnival Corporation & plc. Společnost byla založena v roce 1854 a zaměřovala se na nákladní přepravu, na přepravu pasažérů přešla až v roce 1947, kdy byla zavedena pravidelná linka mezi Itálií a Jižní Amerikou. Costa Cruises se záhy stala jedním z lídrů na poli námořních plaveb v Evropě. Dnes společnost provozuje celkem 9 výletních lodí a pyšní se tím, že je jedna z mála, která své plavby neuzpůsobila americkému trhu, a naopak je věrná svému italskému původu. Pro Costa Cruises pracuje 14 tisíc zaměstnanců z 80 zemí světa a na palubách jejích lodí se vždy mluví nejméně pěti jazyky – italsky, anglicky, francouzsky, německy a španělsky -, na některých lodích pak také rusky a portugalsky.

Destinace:

Všechny lodě Costa Cruises plují pod italskou vlajkou, a to do destinací po celém světě. Těmi nejdůležitějšími jsou Středomoří, severní Evropa, Karibik, Indický oceán, Střední východ, jihovýchodní Asie a Jižní Amerika.

Flotila:

Flotila Costa Cruises sestává z obrovských luxusních lodí, které mohou nabídnout spoustu zábavy a nespočet možností k vyžití, ale také menších plavidel, jež jsou – co se týče kontaktu posádky s pasažéry - osobnější a atmosféra na nich je intimnější. Společnost aktuálně provozuje lodě: Costa Fortuna - 2003; Costa Pacifica - 2009; Costa Deliziosa - 2010; Costa Favolosa - 2011; Costa Fascinosa - 2012; Costa Diadema - 2013; Costa Smeralda - 2019; Costa Firenze - 2021; Costa Toscana - 2021.

Ubytování:

Costa Cruises je pyšná na svůj italský původ a na odiv ho dává také prostřednictvím designu interiérů svých lodí, které v sobě spojují moderní a klasický styl. K dispozici je celá řada kajut a apartmánů, které budou vyhovovat jak hostům s omezeným rozpočtem, tak těm, kteří si rádi připlatí za nadstandard. Na palubách jsou kajuty vnitřní, s oknem i balkonem a také luxusní apartmány, které se liší svou plochou a vybavením. Rodinám a větším skupinám se nabízí rodinné kajuty nebo možnost navzájem propojit více kajut a na lodích Costa Cruises nebudou strádat ani hosté s tělesným hendikepem nebo omezenou možností pohybu. 

Na výběr jsou kajuty Classic a Premium. Úroveň Premium nabízí ještě více komfortu v podobě vybraných služeb v ceně - výběr ze dvou časů večeře, snídaně servírovaná přímo v kajutě, 24hodinová pokojová služba a také možnost získat za každý den dodatečné body do CostaClubu.

Hosté, kteří se rozhodnou pro apartmá, se mohou těšit na soukromý VIP prostor na nástupním terminálu, služby komorníka po celou dobu plavby, soukromou restauraci určenou pouze pro ně, vířivku v kajutě a mnohé drobné pozornosti.

Vybavení kajut závisí na jejich typu a třídě, kterou si cestující vyberou, vždy se v nich ale nachází klimatizace s termostatem, interaktivní plochá satelitní televize, fén, trezor, mýdlo a sprchový gel, pravidelně vyměňované ložní prádlo a ručníky a možnost připojení k WiFi (za poplatek). K dispozici je steward a také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Služby na palubě:

Italské dědictví Costa Cruises se odráží také v gastronomii, kterou společnost svým pasažérům nabízí. Restauracím na palubách jejích lodí dominuje vytříbená italská kuchyně a k dispozici jsou samozřejmě také menu z dalších koutů světa, jako jsou například Japonsko nebo Bavorsko. Na hosty nejvyšší třídy čeká soukromá restaurace určená pouze pro ně, zklamáni však nebudou ani příznivci zdravého stravování nebo děti. Samozřejmostí je pak menu pro hosty se speciálními potřebami a dietami. Celá řada barů je dobře zásobena alkoholickými i nealkoholickými nápoji, k dispozici je vinný bar, ale také bary čokoládové a zmrzlinové, kde si přijdou na své milovníci sladkého. Novinkou na většině lodí je inovativní restaurace Archipelago, kde tři světoznámí šéfkuchaři: Bruno Barbieri, Hélène Darroze a Ángel León představují svá nová menu, návštěvníci tak mohou prozkoumat nové obzory chutí a vjemů.

Co se týče zábavy na palubě, nudit se na lodích Costa Cruises určitě nikdo nebude. Sportovní nadšenci se mohou těšit hned na několik hřišť, kde si zahrají fotbal, volejbal, basketbal a další sporty, a k dispozici jim je také plně vybavená posilovna nebo běžecká dráha. Kdo dá přednost relaxaci, může navštívit rozsáhlé wellness centrum se saunou, parní kabinou, jacuzzi, službami maséra nebo lekcemi jógy nebo pilates. Některé z lodí Costa Cruises disponují lázněmi Samsara, orientem inspirovanou oázou klidu na nejvyšších palubách s výhledem na moře. Lázně doplňuje salon krásy se službami kadeřníka, manikéra a také holičství.

Pro milovníky nakupování je připravena celá řada obchodů, kde je možné si vybrat ze šperků, hodinek, módy a doplňků či parfémů, kosmetiky a suvenýrů. Večer jsou k dispozici divadelní show – od vystoupení kouzelníků a zpěváků přes akrobatické a taneční show až po talentové soutěže. Samozřejmostí je živá hudba, možnost zkusit štěstí v kasinu, tematické party nebo diskotéky. Některé lodě mají na svých palubách 4D kino a simulátor Grand Prix. 

Mnoho lodí Costa Cruises je vybavena speciálním bazénem pro děti a Squok Clubem s videohrami, Xbox One konzolami a řadou dalších her. Pro děti od 3 do 6 let je připravena řada aktivit s maskotem Prasátkem Pepou (Peppa Pig), děti od 3 do 11 let si užijí spoustu zábavy v Mini a Maxi Clubech a na teenagery od 12 do 17 let čeká Teen Zone s aktivitami, jako jsou například stolní fotbal, stolní tenis ajiné stolní hry a mnoho dalších sportovních turnajů. Na lodích Costa Smeralda a Costa Toscana je nabízena služba hlídní dětí od 1 do 3 let (za poplatek).

Bonusový program:

Pro své zákazníky si Costa Cruises připravila věrnostní program CostaClub a ve jeho rámci řadu speciálních podmínek a výhod, slev, dárků a benefitů. Program má 5 úrovní – Club Blue, Club Bronze, Club Silver, Club Gold a Club Platinum. Členové získávají body za každý den plavby, jejich počet závisí na tom, jakou kajutu a v jaké třídě si vyberou, a také za nákupy na palubě nebo online.

Lodě společnosti Costa Cruises

Costa Deliziosa

2.826 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 02.2010

Costa Diadema

4947 pasažerů | Velikost: Střední
Inaugurační plavba: 11.2014

Costa Fascinosa

3.800 pasažerů | Velikost: Střední
Inaugurační plavba: 05.2012

Costa Favolosa

3.800 pasažerů | Velikost: Střední
Inaugurační plavba: 07.2011

Costa Firenze

5.246 pasažerů

Costa Fortuna

3.470 pasažerů | Velikost: Střední
Inaugurační plavba: 01.2003
Poslední rekonstrukce: 01.2015

Costa Pacifica

3.780 pasažerů | Velikost: Střední
Inaugurační plavba: 01.2009

Costa Smeralda

6.554 pasažerů | Velikost: Velká
Inaugurační plavba: 12.2019

Předchozí
1 2