Costa Deliziosa

Costa Deliziosa je skutečným klenotem flotily Costa: současně stylová a pohodlná, je skutečným výrazem italského stylu. Umělecký design lodi zahrnovalo mnoho umělců i mistrů. Nábytek z leštěné oceli a skla Murano podtrhuje názvy palub, věnovaných okrasným květinám. Skutečným uměleckým pokladem je „Sfera“ od italského sochaře Arnalda Pomodora. 

Loď byla objednána v roce 2007 společně s dalšími čtyřmi loděmi do flotily Costa Cruises. Costa Deliziosa byla postavena v italském Fincantieri, kde byla dokončena a v lednu 2010 předána Costa Crociere. Je menších rozměrů a díky tomu pružnější a má větší možnost cestovních tras - například může proplout Panamským průplavem.


Výrobní cena Costa Deliziosa byla přibližně 450 mil. USD.

92 600t Brutto tonáž
294m délka lodě
32,3m šířka lodě
21,6 rychlost v uzlech
2 826 max. počet pasažérů
1 130 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
02.2010 Inaugurační plavba

Kajuty

Na lodi je celkem 1 130 kajut. Na palubě jsou k dispozici kajuty vnitřní, s oknem, s balkonem a apartmány. 

Plocha vnitřních kajut je cca od 16 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Vnitřní kajuty se nachází na palubách: 1, 4, 5, 6, 7 a 8.

Podle umístění se vnitřní kajuty rozdělují na tyto podkategorie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajut s oknem je cca od 17 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Kajuty s oknem se nachází na palubách: 1, 4, 6 a 7.

Všechny kajuty s oknem na 4. palubě mají zcela omezený výhled. Kajuty s oknem na 6. a 7. palubě mají částečně omezený výhled.

Podle umístění se kajuty s oknem rozdělují na tyto podkategorie:
E1
E2

Kajuty s balkonem

Plocha kajut s balkonem je od 22 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají dvě samostatné postele, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Kajuty s balkonem se nachází na palubách: 4, 5, 6, 7 a 8.

Podle umístění se kajuty s balkonem rozdělují na tyto podkategorie:
B1
B2
B3
B4

Apartmá Mini Suite (MS)

Plocha těchto apartmá s balkonem je od 27 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek). Paluby: 4, 5, 7 a 8.

Apartmá s balkonem (S)
Plocha je přibližně 35 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a některá apartmá mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo rozkládací pohovky. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Možnost snídat v kajutě. Paluby: 5, 6, 7 a 8.

Panoramatické apartmá s balkonem (PS)
Plocha je přibližně 45 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a některá apartmá mají 3. lůžko formou rozkládací pohovky. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Možnost snídat v kajutě. Paluby: 4, 5, 6, 7 a 8.

Apartmá Grand Suite s balkonem (GS)
Plocha přibližně 46 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a některá apartmá mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo rozkládací pohovky či jinou formou. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Možnost snídat v kajutě. Paluba: 7.


Zábava

Na lodi je k dispozici:

 • Restaurace - Albatros Restaurant, Samsara Restaurant, Restaurant Muscadins, Archipelago Restaurant, Pummid'Oro Pizzeria, Club Deliziosa, Sushino at Costa
 • Bary - Vanilla Wine Bar, Coffee & Chocolate Bar, Piano Bar, Aperol Spritz Bar, Gelateria Amarillo, Grand Bar Mirabilis, Cigar Lounge a jiné
 • Divadlo Duse - každý večer se konají velkolepá představení: muzikály, komedie, vystoupení akrobatů, hry a mnoho dalšího
 • Areál s 4 bazény a 5 vířivkami
 • Wellness centrum Solemio - rozkládající se na 2 palubách, s posilovnou, termálními lázněmi, thalasso terapií, tureckými lázněmi, saunou, UVA soláriem
 • Salon krásy - vše pro krásu: kadeřník, hýčkání pleťovými maskami, manikúra či depilace
 • Multifunkční sportovní hřiště, outdoorové dráhy pro jogging a kolečkové brusle, lekce jógy
 • Diskotéka Sharazade, kasino Gaius, 4D kino
 • Arcade Games Room - určená pro děti ve věku od 12 do 17 let, kde se mohou zabavit prostřednictvím různých her a videoher
 • Indoor Peppa Pig Area a Squok Club - prostor vyhrazený rodinám s malými dětmi pro jejich herní aktivity
 • Internetová kavárna a knihovna, nákupní centrum
 • Ordinace lodního lékaře

Plavby na Costa Deliziosa