Explora Journeys

Příběh začal v Sorrentu s neapolským kapitánem trajektu Gianluigim Apontem, který spolu se svou ženou vytvořil MSC, globální lodní společnost a světovou největší soukromou výletní společnost. Nyní si tato švýcarsko-italská námořnická rodina plní svůj celoživotní sen a spouští Explora Journeys, vynikající, moderní luxusní značku, která nově definuje kategorii luxusních plaveb.

Záznamy rodiny Aponte sahají až do 17. století, ze kterého se vyvinulo 300 let zkušeností s mořeplavectvím, spolu s neodmyslitelnou vášní a respektem k moři. To se přeneslo po generace rodiny Aponte a bude tomu tak i v budoucnu. To je důvod, proč oceán zůstane vždy v popředí zážitku Explora Journeys a umožní zvídavým, kosmopolitním cestovatelům využít jeho jedinečnou energii, která inspiruje k vnitřnímu i vnějšímu poznání.

Explora Journeys se vyznačuje vysokou úctou k mořím a oceánům. Tento vrozený respekt je důvodem, proč se ve spolupráci s Fincantieri zavázala stavět lodě zítřka s využitím nejnovějších technologií podporujících životní prostředí a zároveň být připravena přizpůsobit se alternativním energetickým řešením, jakmile budou k dispozici.

Flotila:

Explora Journeys vlastní ve své flotile dvě lodě, a to Explora I (2023) a Explora II (2024). 

Destinace:

Na itinerářích Explora Journeys je opravdu rozmanitý výběr destinací: Středozemí a západní Evropa, Severní Evropa se Spojeným královstvím a Irskem, Karibik a střední Amerika, Island s Grónskem, Spojené státy s východním pobřežím Kanday a Novou Anglií, Pacifik a Hawaii, Africa a Indický oceán nebo Rudé moře, Arabský poloostrov a Indie.

Ubytování:

Veškeré ubytování na lodích Explora Journeys se řadí do kategorie apartmá. U Explora I se jedná o 461 apartmá: z toho 371 Ocean apartmá s terasou nebo velkou terasou, 67 Ocean Penthouses, 22 Ocean Residences a 1 Owner´s Residence. Pro hosty, kteří cestují ve větší skupině, je k dispozici 78 apartmá, která lze vzájemně propojit. Apartmá jsou prostorná, mají výhled na moře ze soukromé terasy. Samozřejmostí jsou koupelové doplňky, dobře zásobený bar nebo možnost stravování přímo v kajutě. Plocha apartmá začíná na 35 m², což z nich činí jedny z nejprostornějších v kategorii luxusních plaveb.

Služby na palubě:

První loď společnosti Explora I nabízí hostům celkem 6 250 m2 veřejného venkovního prostoru, který zahrnuje tři venkovní a jeden krytý bazén se zatahovací skleněnou střechou, 64 soukromých chatek spolu s možností stravování a lenošení u bazénu. Pro relaxaci a osobní péči je určeno Ocean wellness, které poskytuje 1000 m2 vnitřních a venkovních prostor v rámci wellness a fitness zařízení, 9 místností pro procedury a 1 salon krásy.

Kdo má rád dobré jídlo, si může vybrat z mnoha kulinářských zážitků v 6 jedinečných restaurací zaměřených na zdravé, chutné pokrmy z místních a udržitelných zdrojů. Rozmanitou nabídku hosté naleznou i v rámci 12 vnitřních i venkovních barů a salonků se zábavou a představeními.

Pro milovníky nakupování jsou k dispozici obchody s luxusními značkami, ať už se jedná o špičkové šperky, hodinky, módu, jemné vůně nebo kosmetiku. Explora Journeys nabízí také lákavou řadu produktů od inspirativních značek věnovaných lidem a planetě, přičemž každá položka je důkazem kreativity a péče, kterou řemeslní dodavatelé při své práci projevují.

Lodě společnosti Explora Journeys

Explora I


Inaugurační plavba: 06.2021