Silversea

Soukromá lodní společnost Silversea Cruises se sídlem v Monaku byla založena příslušníky italské rodiny Lefebvre v roce 1994 a se svojí premiérovou lodí, Silver Cloud, jako první uvedla na trh také all-inclusive výletní plavby.

Společnost proslula jako průkopník na poli ultraluxusních a expedičních plaveb: vlastní celkem dvanáct výletních lodí s kapacitou od 100 do bezmála 600 hostů, veškeré ubytování na nich přitom představují apartmá.

V červenci 2018 koupila 67% podíl v Silversea Cruises společnost Royal Caribbean Cruises, zbytek společnosti – stejně jako její výkonné vedení - zůstává i nadále v rukou Manfredi Lefebvre d´Ovidia. Na koupi bezprostředně navazuje projekt Invictus, jehož cílem je nejen renovace lodí, ale také celkové vylepšení nabídky a služeb společnosti.

Flotila:

Flotila Silversea Cruises čítá aktuálně 12 luxusních lodí: Silver Cloud – 1994, Silver Wind – 1995, Silver Shadow – 2000, Silver Whisper – 2001, Silver Spirit – 2009, Silver Muse - 2017, Silver Moon - 2020, Silver Origin - 2020, Silver Dawn - 2021, Silver Endeavour - 2021, Silver Nova - 2023, Silver Ray - 2024

Destinace:

Na itinerářích Silversea Cruises je všech sedm kontinentů a na 900 světových destinací. Patří mezi ně Středomoří, Karibik, oba polární regiony a stovky fascinujících míst mezi nimi. Naprosto jedinečné jsou exkluzivní plavby pod názvem Couture Collection, které hosty berou do těch nejodlehlejších koutů světa, jako jsou například Rwanda a Národní park Serengeti, Jižní pól nebo Tibet.

Ubytování:

Veškeré ubytování na lodích Silversea Cruises se řadí do kategorie all-inclusive apartmá. V ceně plavby jsou tak zahrnuty spropitné, nápoje, přístavní poplatky, cestovní pojištění a jedna nebo dvě akce v přístavu v rámci každé plavby.

Apartmá jsou prostorná, mají výhled na moře a většina z nich také soukromou verandu. Samozřejmostí jsou koupelové doplňky, dobře zásobený bar nebo možnost stravování přímo v kajutě. Hosté si dokonce mohou vybrat i preferovaný typ polštáře.

Služby na palubě:

Plavby na lodích Silversea Cruises jsou příslibem toho nejluxusnějšího zážitku na moři, počínaje službami soukromého komorníka, výtečným stravováním konče.

Italské kořeny společnosti naznačují, že gastronomie bude hrát při plavbách důležitou roli: důraz je kladen na rozmanitost a čerstvost surovin a hosté se mohou těšit nejen na kuchyni italskou, ale také na francouzské nebo asijské speciality. Všechny lodě nabízí hlavní restauraci – The Restaurant - s otevřeným sezením, ty neexpediční navíc několik restaurací specializovaných. Centrem Silver Muse je elegantní bar a gril Atlantide, exotické pokrmy připraví v Indochine nebo Seishin, ty francouzské zase v La Dame. Pizza je ve středu zájmu Spaccanapoli a italské pokrmy zavoní také z La Terrazza. Naprosto unikátní je restaurace Kaiseki, inspirovaná pěti elementy japonské kuchyně: prim tady hrají pečlivá příprava a dokonalá prezentace.

All-inclusive je zárukou dovolené bez zbytečných starostí: téměř všechny zážitky a služby na palubě jsou v ceně plavby. Už od nalodění je všem hostům bez rozdílu k dispozici soukromý komorník, který pro hosty apartmá Royal, Grand a Owner´s navíc zarezervuje exkurze v přístavech nebo pro ně dokonce zorganizuje soukromý koktejlový večírek.

Na palubách lodí Silversea Cruises nechybí dobře vybavené fitness centrum se sálovými lekcemi, jako jsou kruhový trénink nebo pilates, i službami soukromého trenéra, ani wellness centrum, kde mohou hosté relaxovat v sauně nebo parních komorách.

V nabídce jsou semináře zaměřené na aromaterapii nebo výživu, masáže, zábaly a další procedury, kosmetika, salon krásy s manikúrou, pedikúrou, bělením zubů nebo kadeřníkem. Na lodích Silver Spirit a Silver Muse hosté navíc najdou speciální lékařské služby a zákroky proti stárnutí nebo akupunkturu.

Program na palubě doplňuje rozsáhlá nabídka exkurzí v přístavech.

Bonusový program:

Věrnostní program Silversea Cruises nese název Venetian Society a svým členům nabízí celou řadu odměn a privilegií. Členy se přitom hosté stávají automaticky již po první dokončené plavbě. Mezi bonusy patří pozvánky na soukromé akce nebo slevy na vybrané plavby. Na opravdu věrné čekají dokonce plavby zdarma a odměna je připravena i pro ty, kteří s sebou na palubu vezmou své přátele-nové zákazníky.

Lodě společnosti Silversea

Silver Cloud

254 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 04.1994
Poslední rekonstrukce: 01.2017

Silver Dawn

596 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 09.2021

Silver Endeavour

220 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 07.2024

Silver Moon

596 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 08.2020

Silver Muse

596 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 03.2017

Silver Nova

728 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 01.2023

Silver Origin

100 pasažerů | Velikost: Nejmenší
Inaugurační plavba: 07.2020

Silver Ray

728 pasažerů
Inaugurační plavba: 07.2024

Předchozí
1 2