X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Silver Whisper

Roku 2000 vstoupila do služby Silversea Cruises Silver Whisper, sesterská loď Silver Shadow. Svojí kapacitou 382 pasažérů patří Silver Whisper mezi malé lodě, a nabídnout tak může přátelskou atmosféru a ty nejosobnější služby, ale také jeden z nejlepších poměrů plochy na hosta ze všech výletních lodí. Rozsáhlá rekonstrukce z roku 2017 proměnila loď v moderní a trendy plavidlo vybavené těmi nejnovějšími technologiemi.

Na palubu Silver Whisper se vešly 4 restaurace. Ta hlavní, The Restaurant, servíruje pokrmy z rozsáhlého menu, které uspokojí příznivce nejrůznějších kuchyní, ale vyberou si z něj i hosté s dietním omezením. La Terrazza, otevřená pro snídaně a obědy ve formě bufetů a servírované večeře, se zaměřuje na italskou kuchyni a ta nejvybranější francouzská jídla doplněná o výtečná vína je možné – za poplatek – ochutnat v malé a romantické La Dame. Na horkých lávových kamenech si hosté mohou sami připravit své jídlo ve venkovním bufetu The Grill, který v průběhu dne nabízí také výborné hamburgery nebo sendviče.

Promenade Lounge se každý den mezi 4. a 5. hodinou podává odpolední čaj, celodenně si jej je možné užít – spolu s kávou – v Tor´s Observation Library s knihovnou a krásnými výhledy na moře. Kdo dává před čajem přednost něčemu ostřejšímu, může se vypravit do baru u bazénu nebo do hlavního baru, The Bar, kde mu k jeho oblíbenému koktejlu zahraje pianista nebo DJ.

Sluneční palubě dominuje bazén s lehátky a vířivkami, sportovci tady najdou také stůl na ping pong. Fitness centrum je vybavené kardio a posilovacími stroji značky TechnoGym a nabízí také lekce aerobiku, jógy nebo pilates a služby soukromého trenéra. K relaxaci slouží lázně Zagara s masážemi, kosmetikou a zábaly, i salon krásy.

O zábavu ve dnech na moři a večerní program se postarají přednášky na téma destinací, taneční lekce, turnaje v bridži nebo velmi oblíbené vědomostní soutěže. Na seznamu aktivit se často objevují také vodní volejbal, ukázky přípravy koktejlů nebo vaření, a dokonce jazykové kurzy. Každý den je na programu také večerní show, a to buď muzikálová revue skupiny Voices of Silversea v hlavním zábavním prostoru lodi, Show Lounge, nebo kabaretní show v Panorama Lounge.

Plavby na palubě Silver Whisper jsou plavbami all-inclusive a zahrnuto v jejich ceně je nejen občerstvení, ale také většina alkoholických a nealkoholických nápojů, spropitné, možnost využití veřejné prádelny nebo připojení k internetu. Exkurze v přístavech jsou za poplatek, ale doprava do centra města (tam, kde je jí třeba) je zajištěna zdarma.

V roce 2020 vyrazí Silver Whisper na 140denní plavbu kolem světa a navštíví v rámci ní 62 přístavů ve 32 zemích na všech 7 kontinentech.

28 258t Brutto tonáž
186m délka lodě
24,9m šířka lodě
18,5 rychlost v uzlech
388 max. počet pasažérů
194 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
01.2001 Inaugurační plavba
01.2018 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Všech 194 kajut jsou apartmá s výhledem v celkem 8 kategoriích (Vista, Terrace, Veranda, Medallion, Silver, Royal, Grand, Owner´s), 80 % z nich má vlastní balkon.

Hosté všech apartmá bez výjimky se mohou těšit na dostatek prostoru, dvoulůžko s kvalitním povlečením značky Pratesi a výběrem polštářů, šatnu a mini bar zásobenými dle preferencí pasažérů. Prostorná koupelna nabízí dvě umyvadla, vanu a samostatnou sprchu, hostům jsou k dispozici koupelové doplňky Bulgari. V ceně plavby je také připojení k Wi-Fi internetu, u apartmá vyšší třídy dokonce neomezené.

Ložnice a obývací prostor všech apartmá jsou oddělené závěsem nebo u vyšších kategorií představují zcela samostatné místnosti. Nechybí župany a pantofle, trezor, fén nebo deštník, telefon ani televize s plochou obrazovkou.

Rodiny a větší skupiny ocení propojitelná apartmá, samozřejmostí jsou pak také apartmá pro hosty s pohybovým omezením.


Zábava

Nevelká loď nabízí dostatek možností k vyžití i ve dnech na moři. Hostům jsou k dispozici:

 • 4 restaurace (3 v ceně a 1 za poplatek), bary a společenské místnosti
 • Bazén, vířivky, lehátka
 • Fitness centrum (kardio a posilovací stroje, lekce aerobiku, pilates a jógy, soukromý trenér), dráha na jogging
 • Turnaje ve stolním tenise, bingo, vodní volejbal, golf, stolní tenis, vědomostní soutěže
 • Lázně Zagara a salon krásy (masáže, kosmetika, zábaly, pedikúra, manikúra, vlasová péče a další služby)
 • Večerní zábava: Voices of Silversea (muzikálové revue, kabaretní show), klavírní koncert, DJ
 • Kasino, karetní místnost
 • Lekce tance, jazykové kurzy, odborné semináře
 • Přednášky na téma destinací
 • Knihovna, internetová kavárna
 • Butik (oděvy, šperky, hodinky, kabelky, suvenýry)
 • Exkurze v přístavech (za poplatek): doprava do centra města (kde je třeba) je zajištěna zdarma