X Aktuální informace o provozu lodních společností »

MSC Cruises

MSC Cruises je globální lodní společnost se sídlem ve švýcarské Ženevě a svým podílem na trhu, co se týče počtu pasažérů, obsazuje čtvrté místo na světě. Společnost byla založena v roce 1960 v italské Neapoli Achillem Laurem, nesla jméno Lauro Lines a provozovala dvě lodě – Angelina Lauro a MS Achille Lauro. V roce 1989 společnost koupila Mediterranean Shipping Company a v roce 1995 změnila její název na MSC Cruises. Dnes je MSC Cruises největší soukromou lodní společností: v roce 2014 měla kanceláře ve 45 zemích světa a zaměstnávala přes 16 tisíc lidí.

Destinace:

Lodě MSC Cruises plují po celém světě a na itinerářích mají nespočet různorodých destinací. Mezi ty hlavní patří západní Středomoří (MSC Preziosa, MSC Fantasia, MSC Armonia, MSC Meraviglia), východní Středomoří (MSC Magnifica, MSC Poesia, MSC Musica, MSC Opera), severní Evropa (MSC Splendida, MSC Orchestra, MSC Sinfonia), Karibik (MSC Divina, MSC Seaside, MSC Opera, MSC Armonia), Jižní Afrika (MSC Sinfonia) a severní Asie (MSC Lirica, MSC Splendida).

Flotila:

Společnost provozuje lodě v celkem 4 třídách: Lirica (MSC Armonia – 2001, MSC Sinfonia – 2002, MSC Lirica – 2003, MSC Opera - 2004), Musica (MSC Musica – 2006, MSC Orchestra – 2007, MSC Poesia – 2008, MSC Magnifica - 2010), Fantasia (MSC Fantasia – 2008, MSC Splendida – 2009, MSC Divina – 2012, MSC Preziosa - 2013), Meraviglia (MSC Meraviglia – 2017, MSC Bellissima - 2019), Seaside (MSC Seaside – 2017, MSC Seaview – 2018), Meraviglia Plus (MSC Grandiosa – 2019, MSC Virtuosa – 2020), Seaside Evo (MSC Seashore – 2021).

Od roku 2022 budou vyplouvat lodě třídy World-class, plavidla poháněná zkapalněným zemním plynem (LNG).

Ubytování:

Společnost MSC Cruises na palubách svých lodí nabízí kajuty a apartmány, ze kterých si vybere každý, a to bez ohledu na požadavky nebo rozpočet. Každá z lodí disponuje vnitřními kajutami, kajutami s výhledem (oknem) nebo balkonem a také apartmány odstupňovanými podle velikosti, vybavení a tříd. K dispozici jsou rodinné kajuty (respektive možnost propojit více samostatných kajut), které ocení ti, kteří cestují ve větší skupině, a samozřejmě také kajuty pro osoby s hendikepem nebo omezenou schopností pohybu. Jako ukázka může posloužit nejnovější loď společnosti, MSC Meraviglia, která disponuje těmito kajutami: Interior Cabin, Ocean View, Balcony, Super Family Cabin, Suite, Duplex, Inside Suite, Deluxe Suite, Royal Suite, Wellness Deluxe Suite.

Vybavení kajut se liší v závislosti na jejich typu a třídě, samozřejmostí je vždy ale dvoulůžko s možností rozložení na dvě samostatná lůžka, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem nebo vanou a také klimatizace, trezor, telefon a možnost připojení k bezdrátovému internetu (za poplatek).

Služby na palubě:

Lodě společnosti MSC Cruises bez výjimky slibují gastronomický zážitek pasažérům všech tříd. Na palubě každé lodě je k dispozici hned několik restaurací. Hlavní restaurace servíruje středomořskou a mezinárodní kuchyni a středomořské speciality (pizzu, těstoviny nebo dezerty) nabízí také bufetové restaurace. Pro hosty nejvyšší třídy MSC Yacht Club je určena soukromá restaurace s vybraným menu a na lodi si samozřejmě přijdou na své i příznivci zdravého stravování, rychlého občerstvení a v neposlední řadě také děti. Bary mají v nabídce širokou škálu alkoholických i nealkoholických nápojů. Lodě MSC Cruises jsou doslova plovoucími městy, kde se hosté rozhodně nenudí: užít si mohou návštěvu vodních parků i lázní, pobavit se při divadelním představení, nakupováním v obchodech a buticích, při skupinových sportovních aktivitách i ve fitness centru. Děti i náctiletí mají vlastní kluby a samozřejmostí je také služba hlídání těch nejmenších.

MSC Cruises uzavřela exkluzivní partnerství s mistry prvotřídní zábavy Cirque du Soleil a hosté jejích výletních lodí MSC Meraviglia 2017, 2019, 2020, 2021 se tak mohou těšit hned na dvě prvotřídní show z dílny těchto umělců, a to v k tomuto účelu speciálně navrženém otáčivém prostoru Carousel Lounge.

Bonusový program:

Pro své zákazníky připravila MSC Cruises věrnostní program MSC Voyagers Club, díky kterému mohou získat více výhod, slev a dalších benefitů. Program má pět úrovní – Welcome, Classic, Silver, Gold a Black. Členem Welcome Clubu se cestující stává už s první rezervovanou platbou, další úrovně jsou podmíněné ziskem bodů za další plavby a závisí také na zvolené třídě, předplacených službách nebo útratě na palubě.  

Lodě společnosti MSC Cruises

MSC Armonia

2679 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 06.2001
Poslední rekonstrukce: 11.2014

MSC Bellissima

5686 pasažerů | Velikost: Velká
Inaugurační plavba: 03.2019

MSC Divina

4.345 pasažerů | Velikost: Střední
Inaugurační plavba: 05.2012

MSC Europa

6.761 pasažerů
Inaugurační plavba: 01.2022

MSC Fantasia

4.363 pasažerů | Velikost: Střední
Inaugurační plavba: 12.2008

MSC Grandiosa

6334 pasažerů | Velikost: Velká
Inaugurační plavba: 11.2019

MSC Lirica

1.984 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 01.2003

MSC Magnifica

3.223 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 03.2010

Předchozí
1 2 3