MSC Sinfonia

Jméno lodi MSC Sinfonia odkazuje ke klasickým evropským skladatelům jako je Mozart, Beethoven nebo Čajkovskij.

Její výstavba začala již v roce 1999 pro společnost MS European Vision stejně jako její sesterská Armonia. Po zkrachování společnosti byla loď zabavena a několik měsíců zůstala kotvit v Barceloně. V červenci 2004 ji koupila společnost MSC Cruises za 220 milionů eur. V jejím vlastnictví byla rozšířena o další paluby a soukromé balkony. Poprvé na moře vyplula jako MSC Sinfonia v březnu roku 2005.

Od té doby si její komfort zařízený minimalistickým nábytkem užívá až 2 679 cestujících v 980 luxusních kajutách.

Výletní loď prošla rozsáhlou rekonstrukcí v rámci programu "Renaissance Program". Na palubě tak hosty potěší nové kajuty s balkóny, které nabízejí krásné výhledy na mořskou hladinu. Loď poskytuje i upravené a zvětšené prostory s mnoha restauracemi a bary.

Výrobní cena MSC Sinfonia byla přibližně 245 mil. USD.

62 542t Brutto tonáž
274,9m délka lodě
32m šířka lodě
20,8 rychlost v uzlech
2 679 max. počet pasažérů
980 celkový počet kabin
04.2002 Inaugurační plavba
01.2015 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Ubytování je rozděleno do několika kategorií. K dispozici jsou apartmány, kajuty s vlastním balkónem, kajuty s výhledem na moře a vnitřní kajuty.

Plocha vnitřních kajut je 13 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. V kajutě je relaxační křeslo, prostorná skříň, koupelna se sprchou, toaletním koutem a fénem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Fantastica (IM2, IM1):
IM2 - paluby 9 a 10 - plocha 13 m2 
IM1 - paluby 7 a 8 - plocha 13 m2 

Třída Bella (IB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajut s oknem je přibližně 13 - 22 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. V kajutě je relaxační křeslo, prostorná skříň, koupelna se sprchou, toaletním koutem a fénem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Fantastica (OL1, OM2, OM1, OO):
OL1 - paluba 9 - plocha 22 m2 
OM2 - paluby 9 a 10 - plocha 13 m2 

OM1 - paluby 7 a 8 - plocha 13 m
OO - paluba 7 - plocha 13 m2- kajuty s omezeným výhledem

Třída Bella (OB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty. Některé kajuty s oknem na 7. palubě mají omezený výhled.

Kajuty s plochou 13 m2 mají soukromý balkon s plochou přibližně 3 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání), některé kajuty mají 3. lůžko formou vyklápěcího lůžka. V kajutě je prostorná skříň, koupelna se sprchou a toaletní kout s fénem. Samozřjemostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Fantastica (BM1):
BM1 - paluby 9 a 10 - plocha 13 m2, balkon 3 m2

Třída Bella (BB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty.

Apartmá mají plochu 22 ma soukromý balkon 5 m2 . Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a 3. lůžko je dostupné ve formě rozkládací pohovky. V kajutě je prostorná skříň, koupelna s vanou, klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Aurea (SR2, SR1):
SR2 - paluba 12 - plocha 22 m2, balkon 5m2
SR1 - paluba 10 - plocha 22 m2, balkon 5 m2


Zábava

Nově je pro hosty k mání taneční parket s hudbou. Na své si přijdou i děti, jsou zde pro ně přichystány nové prostory plné zábavy a her. Vyzkoušet mohou třeba jedinečný zábavní park s vodotrysky.

Večer pak návštěvníci mohou vyrazit na představení do zrenovovaného divadla San Carlo Theatre.

Výletní loď nabízí nespočet druhů další zábavy, mezi které patří například basketbal nebo videoherna. K dispozici je také internetová kavárna, takže můžete z pohodlí komunikovat s rodinou nebo přáteli. Se společností MSC Cruises si zkrátka užijete dovolenou plnou dokonalé harmonie.

Na lodi je k dispozici:

 • 3 restaurace, 6 barů (včetně Buddha baru nebo baru zařízeného v barokním stylu)
 • Diskotéka, fotogalerie, knihovna, internetová kavárna, kasino, divadlo San Carlo, business centrum,  videoherna
 • Aerobik, pilates, spinning a vodní spinning, kondiční programy na míru, kvalifikovaný osobní trenér, solárium
 • Dráha na jogging, minigolf, basketbal, fotbal, mini bowling, squash, ping-pong, stolní fotbálek, tenisové kurty, volejbal
 • Dětské kluby pro všechny věkové skupiny včetně klubu pro děti do tří let, zábavní park s vodotrysky
 • Butiky
 • Ordinace lodního lékaře

Na lodi jsou i unikátní MSC Aurea Spa. Zde návštěvníci zažijí autentické balijské lázně i mnoho nejrůznějších kosmetických procedur. Lázně se nacházejí v exotických interiérech tvořených z přírodních kamenů a vzácných dřev s úchvatným výhledem na moře.  

V lázních najdete

 • 20 typů masáží včetně thajské nebo masáže lávovými kameny
 • Aromaterapie, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké lázně
 • Nejmodernější kosmetické procedury včetně inovativních technik formování těla
 • Salón krásy a kadeřnictví
 • Tělocvična
 • “Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktejly nabízené v exkluzivním wellness baru
 • 11 unikátních lázeňských procedur speciálně navržených pro teenagery

Plavby na MSC Sinfonia

Chorvatsko, Itálie ze Splitu na lodi MSC Sinfonia

Loď: MSC Sinfonia
Trasa: Chorvatsko, Itálie
Nalodění: Split, Chorvatsko
Vylodění: Monfalcone/Marghera/Ravenna (Benátky), Itálie
Trvání: 1 noc