Holland America Line

Americko-britská lodní společnost Holland America Line vznikla už v roce 1873 jako holandská plavební firma Dutch-American Steamship Company (DA-SM), která přepravovala pasažéry i náklad především mezi Nizozemskem a Severní Amerikou. První loď Holland America, Rotterdam, vyplula na moře na konci roku 1872 a proslula především přepravou přistěhovalců z Evropy do Ameriky. Od roku 1989 je společnost pobočkou korporace Carnival Corporation & Plc., největší námořní společnosti na světě, a sídlo má v Seattlu ve Spojených státech. Svým hostům nabízí společnost skvěle vyváženou kombinaci formálního a uvolněného prostředí a jedinečné destinace, prvotřídní itineráře a nezapomenutelné exkurze v přístavech.

Flotila:

Holland America v současné době provozuje 14 lodí v šesti různých třídách: menší a starší lodě třídy Statendam – S (MS Maasdam – 1993, MS Veendam – 1996), střední lodě třídy Rotterdam – R (MS Rotterdam – 1997, MS Volendam – 1999, MS Zaandam – 2000, MS Amsterdam – 2000), lodě třídy Vista – V (MS Zuiderdam – 2002, MS Oosterdam – 2003, MS Westerdam – 2004, MS Noordam – 2006), nejnovější a největší lodě třídy Signature (MS Eurodam – 2008, MS Nieuw Amsterdam – 2010) a Pinnacle (MS Koningsdam – 2016) a malou loď pro 800 pasažérů Prinsendam, nazývanou „Elegantní průzkumník“ (Elegant Explorer). V následujících letech se flotila rozroste o další dvě lodě třídy Pinnacle (MS Nieuw Statendam – 2018 a dosud nepojmenovanou loď – 2021).

Kromě lodí vlastní Holland Amerika také síť hotelů Westmark na Aljašce a v Yukonu, společnost poskytující skladovací a logistické služby a soukromý ostrov Half Moon Cay (neboli Little San Salvador) v Karibiku.

Destinace:

Holland America přepravuje svoje pasažéry po celém světě a v jejích itinerářích nechybí ani jeden z celkem sedmi kontinentů. Lodě kotví ve více než 320 přístavech na Aljašce, v Asii, Austrálii a na Novém Zélandu, na Bermudách, v Kanadě, Karibiku, na Havaji, ve Středomoří, v Mexiku, severní Evropě, v Panamě, Jižní Americe a Jižním Pacifiku. V nabídce Holland America nechybí ani transatlantické a transpacifické přeplavby a cesty kolem světa.

Ubytování:

Na lodích Holland America se nachází celá řada kajut a apartmá, které se liší svojí velikostí i vybavením a ze kterých si vybere úplně každý. Společným jmenovatelem všech je dostatek prostoru, elegantní zařízení, velkorysé úložné prostory, luxusní námořnické postele Dream s kvalitním ložním prádlem, televize s DVD přehrávačem, trezor nebo koupelna s masážní sprchou, ručníky z egyptské bavlny, zvětšovacími zrcadly, kvalitním fénem, luxusním froté županem a toaletními potřebami Time to SPA. Nechybí 24hodinová donášková služba, čerstvé ovoce, možnost každodenního úklidu nebo stravování v soukromí kajuty či bezplatný servis čištění obuvi.

K dispozici jsou vnitřní kajuty, kajuty s výhledem a verandou, apartmá Pinnacle s okny od podlahy až po strop, apartmá Neptune, apartmá Signature s privátní vířivkou a čerstvými květinami, apartmá Vista, na některých lodích pak také kajuty Spa v blízkosti lodních lázní nebo Lanai s posuvnými dveřmi vedoucími na palubu s promenádou.

V ceně apartmánů (a za poplatek ke kajutám) je takzvaná Signature Experience, exkluzivní akce před a po plavbě, které mají hostům představit bohatou kulturu jednotlivých destinací. Ti se tak mohou těšit například na soukromá vystoupení, ochutnávky místní kuchyně nebo exkluzivní návštěvy známých historických památek.

Samozřejmostí jsou kajuty pro hendikepované a pasažéry s pohybovým nebo sluchovým omezením, stejně jako nejrůznějšími dietami. Hosté si s sebou na palubu mohou vzít také asistenčního psa.

Služby na palubě:

Na palubách lodí Holland America je hostům k dispozici široká škála restaurací, barů a kaváren. Hlavní jídelna nabízí rozsáhlé menu, na kterém nechybí vegetariánské a lokální kuchyní inspirované pokrmy. Pinnacle Grill servíruje jídla na tom nejlepším porcelánu a na výběr je z mnoha druhů prvotřídních vín, Tamarind se specializuje na exotické asijské chutě od sushi po kari, Canaletto zase na italskou kuchyni. Lido je bufetovou restaurací s nabídkou jídel z celého světa, Terrace Grill připravuje pizzu, hamburgery, sendviče nebo hot dogy. To nejlepší pak čeká na pasažéry v luxusní Master Chef´s Room na lodi MS Nieuw Amsterdam, kde jim bude naservírováno sedmichodové menu.

Kromě gurmánských zážitků není na lodích Holland America nouze ani o zábavu. V divadle si hosté mohou užít kvalitní muzikálová představení a vystoupení umělců, komiků nebo kouzelníků. Zkusit štěstí mohou v kasinu a protančit se až do rána v nočním klubu. Některé lodě nabízí venkovní promítací plátno a koukat na filmy je možné také ve vnitřním kině. Na MS Eurodam čeká na pasažéry bluesová hudební skupina B. B. King´s Blues Club a její skvělé show.

Připraveny jsou kuchařské workshopy a lekce včetně ochutnávky vín, aranžování květin, ledového sochařství nebo zdobení dortů. V rámci digitálního workshopu je možné rozšířit si svoje počítačové znalosti nebo se naučit upravovat fotky. Na lodích je také knihovna, umělecká galerie a fotogalerie. Na milovníky nakupování čeká celá řada obchodů a na své si přijdou také příznivci aktivního trávení volného času: v bazénech, při ping pongu, basketbalu a mnoha dalších činnostech. K dispozici jsou plně vybavené fitness centrum a také lekce jógy, pilates, aquarobiku nebo spinningu. V lázních a salonu Greenhouse se bude líbit těm, kteří dávají přednost relaxaci a odpočinku.

Také pro děti je na lodích Holland America přichystána spousta aktivit. Na děti od 3 do 7 let čeká Club HAL - Kids a lov pokladů, zmrzlinové party a příprava pizzy. Club HAL – Tweens je určen pro děti od 8 do 12 let a nabízí hry, Xbox nebo turnaje Nintendo Wii a karaoke. Loft and Oasis je program pro teenagery ve věku od 13 do 17 let, všechny děti do 3 do 14 let se pak mohou zúčastnit kuchařských lekcí a samozřejmostí je hlídání těch nejmenších za poplatek. 

Bonusový program:

Zákazníkům Holland America Line je k dispozici věrnostní program Mariner Society, jehož členy se automaticky stávají s rezervací své první plavby. Program má pět úrovní (od Star Mariner po 5-Star Mariner) a nabízí řadu výhod od slev přes fyzické odměny až po nadstandardní služby zdarma. Body do programu je možné získat za každý den plavby, a to v závislosti na třídě a vybraném typu ubytování, ale také za nákupy na palubě.

Naše webové stránky bohužel nejsou napojené na rezervační systém lodní společnosti Holland America Line a kromě plaveb s naším průvodcem tady jiné plavby nenajdete. S Holland America Line Cruises ale máme smlouvu o spolupráci i přístup do jejich rezervačního systému. Máte-li tedy zájem o plavbu s touto společností, vyberte si ji přímo na jejím webu, pošlete nám na ni odkaz a my Vám připravíme nabídku.

Lodě společnosti Holland America Line

ms Eurodam

2.104 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 06.2008

ms Koningsdam

2650 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 03.2015

ms Nieuw Amsterdam

2.106 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 11.2018

ms Nieuw Statendam

2666 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 11.2018

ms Noordam

1.924 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 02.2006

ms Oosterdam

1.916 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 11.2002

ms Prinsendam

835 pasažerů

ms Ryndam

2668 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 11.2019

Předchozí
1 2