Seabourn

Super luxusní lodní společnost Seabourn byla založena v roce 1986 konsorciem norských investorů pod názvem Signet Cruise Lines. Už v roce 1991 získalo čtvrtinový podíl ve společnosti sdružení Carnival Corporation a o 7 let později už vlastnilo v Seabourne 100% podíl. Společnost má sídlo v Seattlu v americkém Washingtonu a dlouhodobě je hodnocena jako jeden z nejlepších provozovatelů výletních lodí na světě.

Flotila:

V současné době Seabourn provozuje čtyři lodě, které plují pod bahamskou vlajkou: Seabourn Odyssey (2009), Seabourn Sojourn (2010), Seabourn Quest (2011) a Seabourn Encore (2016). V roce 2018 se její flotila rozšíří o další plavidlo, loď Seabourn Ovation.

Seabourn je každoročně oceňována jako nejlepší společnost, a to v mnoha kategoriích. Jsou jimi například:

 • Nejlepší provozovatel malých výletních lodí na světě (World's Best Small-Ship Cruise Line)
  Travel + Leisure annual World’s Best Awards - 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009 a 2007
 • Nejlepší provozovatel malých výletních lodí (Best Small-Ship Cruise Line)
  Condé Nast Traveler Readers’ Choice Awards - 2013, 2012, 2011, 2010 a 2008
 • Nejlepší lázně na výletní lodi (Best Spa on a Cruise Ship)
  Condé Nast Traveler Readers’ Poll
 • Gold List
  Condé Nast Traveler – 1994-2014 (20 let v řadě)
 • Travel + Leisure Top 500
  Travel + Leisure annual World’s Best Awards - 2013, 2012, 2011, 2010, 2009 and 2007

Destinace:

Lodě společnosti Seabourn se plaví po celém světě, v jejich nabídce jsou přitom jak krátké, 7denní plavby po Karibiku, tak plavby kolem světa v délce 100+ dní. Menší velikost umožňuje lodím zakotvit i v přístavech, kam se obrovská plavidla konkurenčních společností nedostanou, jejich hosté tak mají možnost prozkoumat destinace blíže a osobněji.

Za dobu svojí existence lodě Seabourn kotvily ve více než 350 přístavech ve 100 zemích světa. Každý rok se jejich pasažéři podívají jak do populárních destinací, jako jsou například australské Sydney nebo španělská Barcelona, tak do méně známých koutů světa – Porto Malai v Malajsii nebo Vitoria v Brazílii. Seabourn pluje jak do pohodových destinací (například Karibik), tak do míst o něco dobrodružnějších (Amazonie nebo Antarktida). Na jejích itinerářích nechybí Arábie, Afrika a Indie, Asie, Austrálie a Nový Zéland, Kanada a Nová Anglie, Karibik, Jižní Amerika a Antarktida, Středomoří a Severní Evropa.

Ubytování:

Kapacita lodí Seabourm Odyssey, Soujourn a Quest je 450 pasažérů, Seabourn Encore (stejně jako budoucí Ovation) pojmou až 604 hostů. Navzdory své menší velikosti lodě nabízí škálu ubytování, ze které si vyberou i ti nejnáročnější.

Apartmá se liší svojí velikostí a úrovní, všechna bez rozdílu však nabízejí výhled na moře. Jsou prostorná a pohodlně vybavená ložním prádlem z egyptské bavlny, hypoalergenními polštáři, televizí, dobře zásobeným barem, kvalitními hygienickými a relaxačními produkty, župany a možností připojení k internetu. Některá apartmá disponují soukromými vířivkami nebo dokonce soláriem. Samozřejmostí je pak 24hodinový servis a na každé z lodí také několik kajut speciálně upravených pro hendikepované hosty nebo hosty s pohybovým omezením.

Seabourn nezapomíná ani na hosty, kteří cestují sami: na vybraných plavbách jim nabízí kajuty za zvýhodněnou cenu.  

Jako příklad uvádíme výčet kajut nejnovější lodě společnosti, Seabourn Encore: Owner´s Suite, Penthouse Spa Suite, Penthouse Suite, Signature Suite, Veranda Suite, Wintergarden Suite.

Služby na palubě:

Navzdory své velikosti nabízí každá z lodí hned několik restaurací, které používají ty nejkvalitnější suroviny a inovativní kuchařské metody. Hlavní restaurace servíruje snídaně, obědy a večeře a na výběr je ze širokého menu s lehkými pokrmy i „klasikami“. Restaurace 2 vyžaduje předchozí rezervaci a hosté tady mohou ochutnat především méně tradiční, inovativní pokrmy. Veranda Café, to jsou snídaně nebo oběd na čerstvém vzduchu, bistro The Collonade pak připravuje kuchyni oblasti, do které loď míří. Patio Grill servíruje saláty nebo hamburgery přímo z grilu a nechybí ani možnost objednat si jídlo přímo do kajuty.

Seabourn slibuje, že její pasažéři se při plavbě rozhodně nudit nebudou a budou se mít vždy na co těšit. Ať už je to letní kino pod hvězdnou oblohou, taneční večer, kabaretní vystoupení nebo komediální show v lodním divadle. Hosté mohou zkusit své štěstí v kasinu a k dispozici jsou jim také bary bohatě zásobené alkoholickými i nealkoholickými nápoji.

Kdo se chce něčemu přiučit, může se zúčastnit některé z přednášek na zajímavá témata (umění nebo třeba světová politika), diskuzí (na téma zábavy, vědy či právě navštěvovaných destinací) nebo degustací jídla a vína.

Na palubě je počítačové centrum, díky kterému mohou hosté zůstat ve spojení s rodinou nebo přáteli na pevnině. Přístav vodních sportů (Water Sports Marina) pak umožňuje užít si vodních radovánek (vodního lyžování, plavání, jízdy na člunu a dalších) i mimo skutečný přístav.

Aktivně založení pasažéři ocení fitness centrum vybavené stroji značky Technogym a také skupinové lekce pilates, jógy nebo tai chi. K dispozici je profesionální trenér a také výživový poradce. Kdo dává přednost relaxaci, může navštívit lodní lázně a vybrat si ze široké nabídky procedur nebo navštívit salon, poskytující kadeřnické služby nebo manikúru.

Bonusový program:

Bonusovým programem Seabourn je Seabourn Club se dvěma cestami, jak získat odměny za věrnost. Body do Milestone Awards se načítají za každý den plavby se Seabourn a program je považován za jeden z nejštědřejších na moři vůbec – proslulý je především benefitem, kterým je plavba zdarma po proplutí 140 dnů.

V nedávné době společnost program rozšířila o Seabourn Club Points, které na účet člena přibývají od prvního dne plavby se společností a které mohou znamenat řadu výhod navíc (a to jak na palubě, tak při plánování další plavby). Body do programu je možné získat za každý den plavby, za volbu luxusnějšího apartmá, za plavbu v rámci Seabourn Journey a také za útratu na palubě i mimo ni.

Naše webové stránky bohužel nejsou napojené na rezervační systém lodní společnosti Seabourn a kromě plaveb s naším průvodcem tady jiné plavby nenajdete. Se společností Seabourn ale máme smlouvu o spolupráci i přístup do jejich rezervačního systému. Máte-li tedy zájem o plavbu s touto společností, vyberte si ji přímo na jejím webu, pošlete nám na ni odkaz a my Vám připravíme nabídku.

Lodě společnosti Seabourn

Seabourn Encore

604 pasažerů
Inaugurační plavba: 11.2016

Seabourn Odyssey

450 pasažerů | Velikost: Nejmenší
Inaugurační plavba: 06.2009

Seabourn Ovation

1.20 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 12.2016

Seabourn Quest

450 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 06.2011
Poslední rekonstrukce: 06.2013

Seabourn Sojourn

450 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 06.2010

Seabourn Venture


Inaugurační plavba: 06.2021