X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Seabourn Encore

Výletní Loď Encore vyplula na moře v prosinci roku 2016. Podle společnosti Seabourn by měla představovat novou úroveň ve vývoji malých výletních lodí. Díky svému inovativnímu konceptu a špičkovým technologiím se jedná o nejmodernější a ve své třídě luxusních plavidel zcela unikátní loď.

Loď je navržena uznávaným designérem - Adamem D. Tihanym. Ten se při vytváření konceptu lodě soustředil především na pohodlí klientů, kteří na palubě vždy budou trávit alespoň týden. Proto návštěvníci na lodi naleznou elegantně navržené prostory, které jsou přesně přizpůsobeny tak, aby co nejlépe vyhovovali potřebám klientů. Zároveň Tihany přiznává, že jeho záměrem bylo i hosty na palubě překvapit. „Při plánování veřejných prostor jsem chtěl vytvořit takový koncept, který předčí očekávání návštěvníků. Mým cílem bylo, aby u nich prostory vyvolaly ten specifický druh potěšení z něčeho neočekávaného. Proto jsem navrhl loď, která navazuje pocit spontánnosti a radosti. A doufám, že jim tak co nejvíce zpříjemní zážitek z plavby,“ dodává.  

Loď váží přes 40 tun a na svou palubu pojme až 600 pasažérů. Oproti dřívějším plavidlům flotily bude disponovat jednou palubou navíc a také rozšířenými veřejnými prostory. Návštěvníci se budou moci ubytovat v elegantních apartmánech se soukromými verandami.

40 350t Brutto tonáž
135m délka lodě
19,6m šířka lodě
19,2 rychlost v uzlech
208 max. počet pasažérů
106 celkový počet kabin

Kajuty

Seabourn Encore má v nabídce 300 kajut v 8 různých třídách, všechny nesou označení apartmá. Design všech je obdobný: krémové koberce doplňují židle a pohovky v jasnějších barvách, nechybí retro prvky nebo krémová kůže. I apartmá v nejnižší třídě se mohou pochlubit dostatečně prostorným balkonem, mramorem obloženou koupelnou a šatnou, samozřejmostí jsou pak mini bar, psací pomůcky, atlasy, deštníky, župany a pantofle.

Tím nejluxusnějším je na lodi dvojice apartmá Wintergarden: obrovský vnitřní prostor doplňuje veranda, obývací prostor zahrnuje bar, knihovnu, pohovky a křesla, skleněný konferenční stolek a jídelní stůl, u kterého se pohodlně usadí až 6 hostů. V koupelně je kruhová vířivka, další lázeň pak hosté najdou v prosklené zimní zahradě. Wintergarden apartmá je navíc možné propojit se sousední kajutou s verandou, čímž se vytvoří prostor, kde se může ubytovat až 5 hostů.

Loď disponuje několika kajutami pro hendikepované a hosty s pohybovým omezením, část apartmá se dá dovybavit třetí postelí a některá jsou pak propojitelná, což ocení především rodiny s dětmi nebo skupiny přátel.


Zábava

O zábavu je na Seabourn Encore dobře postaráno. Hostům jsou k dispozici:

 • Restaurace, kavárny, bary
 • Bazény, vířivky, lehátka
 • Seabourn Encore Spa & Fitness – relaxační a léčebné procedury, sauna, salon krásy – manikúra, pedikúra, vosk, pánský holič, termální lázně s párou a středomořskou saunou, fitness centrum s posilovacími a kardio stroji a skupinovými lekcemi (jóga, pilates)
 • The Retreat – privátní odpočinková zóna s vířivkou
 • Grand Salon – divadlo, koncerty, živá hudba, kabaret, kuchařské show, komediální vystoupení
 • Evening Under the Stars – taneční večer pod hvězdnou oblohou
 • Seabourn Square – společenský prostor s knihovnou, časopisy a internetovými terminály za poplatek
 • Kasino – ruleta, black jack, poker -, karetní místnost
 • Obchody – oděvy, šperky, peněženky, parfémy
 • Observation Deck – vědomostní soutěže
 • Seabourn Conversations – odborné přednášky zajímavých lidí na různá témata, často vztažená k destinaci, kam se pluje
 • Pozorování divoké přírody
 • Zábavný program pro děti od 3 do 12 a od 13 do 17 let
 • Široká nabídka exkurzí v přístavech