X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Seabourn Sojourn

Výletní loď Sojourn patří společnosti Seabourn. Je to druhá loď z nové třídy lodí flotily. Na své palubě pojme 450 pasažérů. Díky menší kapacitě lodi je hostům zaručen prvotřídní servis v kombinaci s elegantním zázemím a širokou nabídkou možností, jak vychutnávat volný čas na palubě. Loď Sojourn byla postavena italskou společností T. Mariotti S.p.A v Janově. Svou premiéru měla v roce 2010 na řece Temži v Londýně. Její kmotrou byla anglická módní ikona a herečka Twiggy. Lodě třídy Odyssey jsou nejmenší avšak nejluxusnější lodě osobní lodě na světě. Je úžasným spojením luxusního cestování do exotických oblast a ubytování v přepchovém hotelu, kterým je v tomto případě výletní parník. Za zmínku stojí rozhodně lázně, které jsou na lodi Sojourn těmi největšími na plující lodi. Menší lodě dodávají plavbě intimnější a rodinnou atmosféru, posádka někdy dokonce zná všechny cestující vlastním jménem.

Výrobní cena Seabourn Sojourn byla přibližně 250 mil. USD.

32 000t Brutto tonáž
200m délka lodě
25m šířka lodě
19 rychlost v uzlech
450 max. počet pasažérů
225 celkový počet kabin


Zábava

Návštěvníci mohou na palubě vybírat z mnoha výtečných restaurací, kde si každý přijde na své. Pro příznivce neformálního stolování je k dispozici bufetové občerstvení. Pokud dáváte přednost tradičním restauracím s obsluhou, jsou na lodi připravené elegantní jídelní prostory plné nezapomenutelných kulinářských zážitků.

Specialitou na palubě jsou apartmány Wintergarden. V nich mohou pasažéři relaxovat v zabudované vaně a lehátcích nacházejících se na prosklených verandách, které vyčnívají lodi, a poskytují tak nádherný výhled do okolí.

A jak trávit volné chvíle během plavby? Navštívit můžete hlavní scénu na palubě – Grand Salon. Během dne se tu konají nejrůznější přednášky, přehlídky vaření, promítání filmů atd. Večer se místo změní v elegantní prostor s živou hudbou, která láká k tanci. Po večeři zde můžete zhlédnout stylová představení v duchu kabaretů plné tance, zpěvu a komediálních prvků.

Zkusit štěstí můžete v rozsáhlém kasinu, nebo zajít na osvěžující koktejl do jednoho z nespočtu barů. Za zmínku stojí například Observation Bar, kde servírují ranní kávu i lahodné drinky za poslechu živého piana a s nádherným výhledem po okolí.

Během dne si vychutnejte jedinečnou péči ve wellness centru, které mimo mnoha uvolňujících procedur nabízí i například vybavenou tělocvičnu s výhledem na moře. K dispozici je i sauna a kosmetický salón. Užívat slunečních paprsků můžete ve dvou venkovních bazénech a mnoha relaxačních vířivkách