MSC Euribia

Lodní společnost MSC nám představuje svoji nejnovější loď, MSC Euribia. Loď je pojmenovaná podle řecké bohyně, která jako dcera mořského boha Ponta dokázala ovládat moře. Zahájení výstavby nejekologičtější lodě MSC bylo započato 28.6.2021 ve Francii, a to v Saint Nazaire za přítomnosti výkonného předsedy společnosti MSC. 

Do provozu byla uvedena 8. června 2023 v Kodani a její kmotrou se stala celosvětově uznávaná legenda - Sophia Loren. MSC Euribia zahajuje plavby v Severní Evropě letos v létě 7denními plavbami z německého Kielu a dánské Kodaně do úchvatných norských fjordů.

Euribia se stala dvacátou druhou lodí ve flotile MSC a druhou lodí poháněnou na zkapalněný zemní plyn (LNG) k dosažení podstatného snížení emisí. Jako každá nová loď je i Euribia vybavena některými z nejpokročilejších a nejnovějších technologií kvůli minimalizaci dopadu na životní prostředí. Společnost MSC se dlouhodobě zavázala k péči o životní prostředí s dlouhodobým cílem dosáhnout čistých nulových emisí pro své činnosti do roku 2050. Společnost je také významným investorem v rámci ekologických námořních technologií nové generace s cílem podporovat jejich urychlený vývoj a dostupnost v celém odvětví.

Nejen, že se paluby mohou pochlubit mnoha originálními uměleckými díly, ale poprvé je vizuálním mistrovským dílem i samotný trup. Jedinečný a ikonický design umělce Alexe Flämiga byl vybrán, aby reprezentoval poselství oddanosti mořskému ekosystému s jeho uměleckým dílem #SaveTheSea.

184 011t Brutto tonáž
331m délka lodě
43m šířka lodě
6 334 max. počet pasažérů
2 419 celkový počet kabin
02.2024 Inaugurační plavba

Kajuty

MSC Euribia nabízí širokou škálu ubytování, včetně mezonetových apartmánů s privátní vířivkou, rodinných možností a vysokého počtu balkonových kajut s výhledem na moře.

Plocha kajuty je přibližně 12 - 17 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. V kajutě je relaxační křeslo, prostorná skříň, koupelna se sprchou, toaletní kout s fénem, klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Fantastica (IR2, IR1, IS):
IR2 - paluby 11, 12, 13, 14 - plocha 17 m2
IR1 - paluby 5, 8, 9, 10 - plocha 17 m2
IS - paluby 5, 10, 11, 12, 13 - plocha 12 m2

Třída Bella (IB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajut je přibližně od 12 mdo 25 m2. Dvoulůžkovou postel lze rozdělit na 2 samostatné (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou patrové postele nebo rozkládací pohovky. V kajutě se nachází relaxační křeslo, koupelna se sprchovým koutem, toaletní kout s fénem. Dále je k dispozici interaktivní TV, telefon, klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), trezor či minibar. V kajutách Premium je možné ubytovat až 6 osob. 

Třída Fantastica (OL2, OR1, OM2, OO):
OL2 - paluby 9, 10, 11 - plocha 25 m2 - je možno ubytovat až 6 osob
OR1 - paluba 5 - plocha 16 m2
OM2 - paluba 8 - plocha 12 m2 
OO - paluba 8 - plocha 12 m2 - většina kajut s oknem na 8. palubě má omezený výhled

Třída Bella (OB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty. Většina kajut s oknem na 8. palubě má omezený výhled.

Plocha kajut je 12 - 17 m. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko patrové nebo formou rozkládací pohovky. V kajutě se nachází posezení s pohovkou, koupelna se sprchou nebo vanou a toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (za poplatek), minibar a trezor. 

Třída Aurea (BA):
BA - paluby 11, 12, 13 - plocha 17 m2, balkon 6-8 m2

Třída Fantastica (BR3, BR2, BR1, BP, BS):
BR3 - paluby 13, 14 - plocha 17 m2, balkon 6-8 m2
BR2 - paluby 11, 12 - plocha 17 m2, balkon 6-8 m2
BR1 - paluby 8, 9, 10 - plocha 17 m2, balkon 6-8 m2
BP - paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 - plocha 17 m2, balkon 6-8 m2 - kajuty s částečně omezeným výhledem
BS - paluby 13, 14 - plocha 12 m2, balkon 4 m2 - kajuta určená pro 1 osobu


Třída Bella (BB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty. Některé kajuty na 8. - 14. palubě mají částečně omezený výhled.

MSC Yacht Club

Apartmá Royal Suite (YC3)
Plocha apartmá je 58 m2 s balkonem o velikosti cca 70 m2, jídelním stolem a soukromou vířivkou.  Dvoulůžko královské velikosti může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Královské apartmá má dále dvoupohovku, která může být rozložena a použita jako 3. a 4. lůžko. Nachází se zde prostorná skříň, koupelna s vanou, interaktivní televize, telefon a klimatizace. Dále je k dispozici Wi-Fi připojení (v ceně), minibar a trezor. Paluba 15. 

Apartmá Yacht Club Duplex s vířivkou (YJD)
Jedná se o dvoupatrovou luxusní kajutu s plochou 59 m2 a velkým balkonem s plochou přibližně 23 m2 s vířivkou. Na hlavním patře je otevřený obývací pokoj/jídelna s pohovkou, kterou je možné rozložit na dvoulůžko. Na druhém patře manželská postel s dvoulůžkem, které může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Součástí apartmá jsou 2 šatny, 2 koupelny (jedna s vanou, jedna se sprchovým koutem), interaktivní TV, telefon a klimatizace. Dále je k dispozici Wi-Fi připojení (v ceně), minibar a trezor. Paluby 9, 10, 11 a 12.

Apartmá Deluxe Suite (YC1)
Plocha je 29 ms balkonem o velikosti přibližně 5 m2.  Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou rozkládací dvoupohovky. Dále se zde nachází prostorná šatní skříň, koupelna s velkým sprchovým koutem nebo vanou a toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (v ceně), minibar a trezor. Paluby 14, 15, 16 a 18.

Apartmá vnitřní (YIN)
Plocha činí 17 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). K dispozici je prostorná šatní skříň, koupelna se sprchovým koutem nebo vanou a toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (v ceně), interaktivní TV, minibar, trezor a telefon. Paluby 14, 15 a 16.

Třída Aurea

Apartmá Grand Suite Aurea s terasou a vířivkou (SXJ)
Rozlohou největší apartmá této třídy o ploše 39 m2 nabízí velký balkon s plochou cca 36 m2 a soukromou vířivku. Součástí apartmá je dvoulůžko s možností rozložení na 2 samostatná (na vyžádání), rozkládací pohovka pro dva, kterou lze využít jako 3. a 4. lůžko. Dále je k dispozici prostorná šatní skřín, koupelna se sprchovým koutem a fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, Wi-Fi připojení (za poplatek), trezor, minibar a telefon. Paluba 12.

Premium Suite Aurea s terasou a vířivkou (SLJ)
Plocha tohoto apartmá je 27 m2 s terasou o ploše cca 26 - 30 m2 a soukromou vířivkou. Dané apartmá také nabízí manželskou postel, která lze rozdělit na 2 samostatná lůžka (na vyžádání). Cestující mohou využít posezení s rozkládací pohovkou pro dva, kterou je možné využít jako 3. a 4. lůžko. Dále je k dispozici prostorná šatní skříň, koupelna se sprchovým koutem a fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (za poplatek), minibar a trezor. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Apartmá Premium Suite Aurea (SL1)
Apartmá s plochou 25 m2 má balkon o ploše přibližně 3-14 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání). V apartmá se nachází prostorná šatní skřín, koupelna s vanou a toaletní kout s fénem. Dále mají cestující k dispozici klimatizaci, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (za poplatek), minibar a trezor. Paluby 9, 10, 11, 12, 13 a 14.
Zábava

Na lodi je k dispozici:

 • 10 restaurací včetně 5 speciálních restaurací jako např. stylové francouzské bistro Le Grill nebo Kaito Sushi & Robatayaki
 • 21 barů z toho 16 vnitřních barů a 5 venkovních s úchvatným výhledem; v jednom z barů, a to l’Atelier du Voyageur mohou hosté obdivovat umělecké dílo Street. 2023 od renomovaného britského umělce Juliana Opieho, které bylo objednáno speciálně pro tuto loď
 • Divadlo Delphi Theatre s 945 místy, kde si každý večer mohou hosté užít živá vystoupení skvělých umělců
 • 112 metrů dlouhá středomořská promenáda lemovaná butiky a restauracemi zakončená úchvatnou LED oblohou s animacemi po celý den i noc
 • The Carousel Lounge, který se nachází na zádi lodi a nabízí úžasné panoramatické výhledy na oceán, což hostům umožňuje během dne relaxovat nebo se zúčastnit řady volnočasových aktivit a také si užít živou hudbu, včetně Big Band at Sea - jedné z největších velkých kapel na moři
 • 5 bazénů včetně rozsáhlého bazénu se zatahovací střechou
 • The Ocean Cay Aquapark, který je jedním z nejvíce vzrušujících vodníc parků na moři, s třemi točivými skluzavkami, dobrodružným „himalájským mostem“ a řadou dalších bazénů, funkcí a aktivit pro všechny věkové kategorie
 • Casino, které nabízí širokou škálu her: výherní automaty, blackjack, ruletu, 3 Card Poker, Extreme Poker, Dream 21 atd.
 • Attic Club - stylový noční klub
 • Luxusní MSC Aurea Spa jsou světem relaxace, pohody a péče o krásu; mimo jiné se mohou pochlubit exkluzivní termální zónou se saunou, parní lázní a vířivkou, solnou místností, profesionálním kadeřnickým a nehtovým salonem či holičstvím; součástí jsou i moderní balijské lázně navržené tak, aby hýčkaly vaše tělo i duši širokou nabídkou autentických masáží a kosmetických procedur
 • Nejmodernější MSC Gym od Technogym®
 • Sportovní areál pro basketbal, fotbal, volejbal nebo tenis
 • Bowling, lanová dráha
 • 2 virtuální simulátory automobilových závodů 
 • Teen Club pro mladé od 15 do 17 let, kteří si mohou užít život na palubě při sportech, tanečních soutěžích, hrách na sociálních sítích či turnajích na Wii, Xbox nebo PS4, dále jsou pořádány tématické akce, diskotéky nebo karaoke, je i možné si zalétat s drony
 • Young Club od 12 do 14 let, kde se mohou mladí ponořit do světa objevování a interakce prostřednictvím sportovních turnajů, hi-tech her a spoustou dalších zábavných aktivit
 • Junior Club pro děti od 7 do 11 let se snaží propojit děti a inspirovat ke spolupráci prostřednictvím široké škály aktivit a soutěží
 • Mini Club pro děti od 3 do 6 let včetně LEGO® herních koutů, nabízí spoustu zábavy a aktivity rozvíjející kreativitu a představivost, na pořadu dne nechybí ani rodinná diskotéka
 • Baby Club pro kojence a batolata do 3 let, kde mají ti nejmenší k dispozici speciální hry a hračky spol. Chicco a odborný personál, který se snaží probudit jejich zvědavost hudebními a rytmickými aktivitami

Cestující mohou také v rámci plavby navštívit MSC Foundation Centre. Děti zde naleznou vzdělávací interaktivní herní zážitek, kdy se místnost promění v barevné 3D akvárium, které je dějištěm skvělé interaktivní hry, která učí o důležitosti péče o životní prostředí. Dospělí se mohou dozvědět o problémech, které se nadace snaží řešit, o jejích programech a partnerech.

Plavby na MSC Euribia

Velká Británie, Německo, Nizozemsko, Francie, Španělsko ze Southamptonu na lodi MSC Euribia

Loď: MSC Euribia
Trasa: Velká Británie, Německo, Nizozemsko, Francie, Španělsko
Nalodění a vylodění: Southampton, Velká Británie
Trvání: 11 nocí