MSC Lirica

Loď Lirica byla vůbec první lodí zkonstruovanou přímo pro společnost MSC. Svým pasažérům nabízí pohodlí v elegantním prostředí s uvolněnou atmosférou a nerušenými výhledy na moře.

Výrobní cena MSC Lirica byla přibližně 250 mil. USD.

MSC Lirica prošla během svého působení rozsáhlou rekonstrukcí v rámci "Renaissance Programme". Na lodi tak přibyly prostorné kajuty s balkony, které nabízejí úchvatné výhledy na moře. Také byly zvětšeny prostory restaurace a bufetu, aby byla nabízena ještě větší škála kulinářských lahůdek. Dále byla v rámci programu zvětšena plocha určená k hudbě a tanci, a to výměře 319 m2. V neposlední řadě s pomocí prestižních partnerů jako Chicco, LEGO® a Namco® byly vytvořeny nové herní oblasti pro děti všech věkových kategorií.

 

65 591t Brutto tonáž
274,9m délka lodě
32m šířka lodě
21,7 rychlost v uzlech
1 984 max. počet pasažérů
992 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
01.2003 Inaugurační plavba

Kajuty

Ubytování je rozděleno do několika kategorií. K dispozici jsou apartmány, kajuty s vlastním balkónem, kajuty s výhledem na moře a vnitřní kajuty.

Plocha vnitřních kajut je 12 - 13 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. V kajutě je relaxační křeslo, prostorná skříň, koupelna se sprchou a toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Fantastica (IM2, IM1):
IM2 - paluby 9, 10 - plocha 13 m2 
IM1 - paluby 7, 8 - plocha 12-13 m2 

Třída Bella (IB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajut s oknem je přibližně 12 - 22 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo rozkládací pohovky. V kajutě je relaxační křeslo, prostorná skříň, koupelna se sprchou a toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Fantastica (OL1, OM2, OM1, OO):
OL1 - paluba 9 - plocha 22 m2 
OM2 - paluby 9 a 10 - plocha 13 m2 

OM1 - paluby 7 a 8 - plocha 12-13 m
OO - paluba 7 - plocha 12-13 m2- kajuty s omezeným výhledem

Třída Bella (OB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty. Většina kajut s oknem na 7. palubě má omezený výhled.

Kajuty s plochou 13 m2 se soukromým balkonem o ploše přibližně 3 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání), některé kajuty mají 3. lůžko formou vyklápěcího lůžka. V kajutě je prostorná skříň, koupelna se sprchou a toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Fantastica (BM1):
BM1 - paluby 9 a 10 - plocha 13 m2, balkon 3 m2

Třída Bella (BB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty.

Apartmá mají plochu 23 ma soukromý balkon o ploše 5 m2 . Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a 3. nebo i 4. lůžko je dostupné ve formě rozkládací pohovky nebo dvoupohovky. V kajutě je prostorná skříň, koupelna s vanou a toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Aurea (SR2, SR1):
SR2 - paluba 12 - plocha 23 m2, balkon 5 m2
SR1 - paluba 10 - plocha 23 m2, balkon 5 m2


Zábava

Na lodi najdete nespočet příjemných barů a salonků, kde si se svými přáteli můžete užít drink před večeří nebo návštěvou divadla.  Návštěvníci si oblíbili hlavně Beverly Hills bar nebo autentickou hospůdku Lorda Nelsona v anglickém stylu.

Na palubě se nachází i unikátní Broadwayské divadlo.  Snadno si zde zarezervujete představení přes internet nebo osobně na recepci.

Lirica jako poslední ve své třídě prošla rozsáhlou rekonstrukcí v rámci "Renaissance Programme". Na lodi tak přibyly prostorné kajuty s balkony, které nabízejí úchvatné výhledy na moře. Děti si zase užijí jedinečný park s vodotrysky i další prostory připravené jen pro ně.

Na lodi je k dispozici:

 • 4 restaurace a 5 barů (včetně hudebního baru a anglické hospůdky)
 • Diskotéka, kasino, videoherna, internetová kavárna, knihovna, Broadwayské divadlo
 • Aerobik, pilates, spinning a vodní spinning, kondiční programy na míru, kvalifikovaný osobní trenér
 • Dráha na jogging, minigolf, basketbal, fotbal, mini bowling, squash, ping-pong, stolní fotbálek, tenisové kurty, volejbal
 • Dětský areál s aquaparkem s vodotrysky
 • Butiky
 • Ordinace lodního lékaře

Na lodi jsou i unikátní MSC Aurea Spa. Zde návštěvníci zažíjí autentické balijské lázně i mnoho nejrůznějších kosmetických procedur. Lázně se nacházejí v exotických interiérech tvořených z přírodních kamenů a vzácných dřev s úchvatným výhledem na moře.  

V lázních najdete

 • 20 typů masáží včetně thajské nebo masáže lávovými kameny
 • Aromaterapie, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké lázně
 • Nejmodernější kosmetické procedury včetně inovativních technik formování těla
 • Salón krásy a kadeřnictví
 • Tělocvična
 • “Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktejly nabízené v exkluzivním wellness baru
 • 11 unikátních lázeňských procedur speciálně navržených pro teenagery

Plavby na MSC Lirica