MSC Divina

"Božská" - tak zní v překladu jméno lodě Divina. A není divu, byla totiž pokřtěna v Marseille 26. května 2012 neméně božskou Sophií Loren. Divina je dokonalým ztělesněním stylu, luxusu a elegance a cestující obklopí leskem a půvabem zlatého věku plaveb.

Od června roku 2012 loď úspěšně kříží vody Středozemního moře a svým cestujícím poskytuje nezapomenutelný zážitek. 

MSC Divina odpovídá nejpřísnějším požadavkům v oblasti ochrany životního prostředí a je vybavená nejmodernějšími zařízeními na úpravu vody a systémy na úsporu energie.

Doslova lodí na lodi je pak Yacht Club, pro jehož členy jsou vyhrazena speciální apartmá a k dispozici 24hodinový servis.

Náklady na stavbu lodi MSC Divina byly vyčísleny přibližně na 550 mil. USD.

139 072t Brutto tonáž
333,3m délka lodě
37,9m šířka lodě
23,8 rychlost v uzlech
4 345 max. počet pasažérů
1 751 celkový počet kabin
Střední Velikost lode
05.2012 Inaugurační plavba

Kajuty

Ubytování je rozděleno do několika kategorií, k dispozici jsou apartmány, kajuty s výhledem na moře nebo s vlastním balkónem a vnitřní kajuty

Plocha vnitřních kajut je přibližně 13 - 16 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. V kajutě je relaxační křeslo, prostorná skříň, koupelna se sprchou a toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Fantastica (IR2, IR1, IM2, IM1):
IR2 - paluby 11, 12, 13 - plocha 16 m2 
IR1 - paluby 5, 8, 9, 10 - plocha 16 m
IM2 - paluby 12 a 13 - plocha 13 m2
IM1 - paluby 8, 9, 10, 11 - plocha 13 m

Třída Bella (IB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajut s oknem je přibližně 12 - 20 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. V kajutě je relaxační křeslo, prostorná skříň, koupelna se sprchou a toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Fantastica (OL1, OR2, OM2):
OL1 - paluba 5 - plocha 20 m
OR2 - paluba 8 a 13 - plocha 17 m2 - kajuty na palubě 13 mají tzv. "
Juliet balkon", který není průchozí
OM2 - paluba 8 - plocha 12 m

Třída Bella (OB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty.

Tyto kajuty s plochou 14 - 19 m2 mají balkon přibližně 3 - 12 m2 velký. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou rozkládací pohovky nebo dvoupohovky. Dále je k dispozici  prostorná skříň, koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (za poplatek), minibar a trezor. 

Tyto kajuty mají tzv. "Juliet balkon" (falešný balkon): 13222, 13223, 13224, 13225, 13226, 13227, 13228, 13229, 13230

Třída Aurea (BA):
BA - paluby 9, 10, 11, 12, 13 - plocha 18 m2, balkon 4 m2

Třída Fantastica (BL3, BL2, BL1, BM2, BM1, BP):
BL3 - paluby 12 a 13 - plocha 18 m2, balkon 4-12 m2
BL2 - paluby 10 a 11 - plocha 18 m2, balkon 4-12 m2
BL1 - paluby 8 a 9 - plocha 18 m2, balkon 4-12 m2
BM2 - paluby 12 a 13 - plocha 14 m2, balkon 4 m2
BM1 - paluby 9, 10, 11 - plocha 14 m2, balkon 3 m2
BP - paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13 - plocha 18-19 m2, balkon 4-12 m2 - kajuty s částečně omezeným výhledem

Třída Bella (BB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty. Většina kajut s balkonem na 8. palubě a některé na 9. - 13. palubě má částečně omezený výhled.

MSC Yacht Club

Apartmá Royal Suite (YC3)
Plocha Royal apartmán je 36 m2 s balkonem o ploše 16 m2 s venkovním jídelním stolem. Apartmán nabízí oddělený obývací prostor s jídelnou, dvoulůžko, které lze přestavět na dvě samostatné postele (na vyžádání), a také dvoupohovku, která může být rozložena a použita jako 3. a 4. lůžko. Dále jsou k dispozici prostorné šatní skříně, koupelna s vanou a sprchou, toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (v ceně), minibar, trezor a klimatizace. Paluba 16.

Apartmá Executive & Family Suite (YC2)
Plocha daného apartmánu je 40 - 51 m2, nemá balkon, ale velké panoramatické neotevíratelné okno. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Nachází se zde i dvoupohovka, která může být rozložena a použita jako 3. lůžko a 4. lůžko. Dále je k dispozici prostorná skříň, koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (v ceně), minibar a trezor. Paluba 12.

Apartmá Grand Suite (YCP)
Plocha je přibližně 26 m2 s balkonem o ploše 6 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé apartmány mají dvoupohovku, která může být rozložena a použita jako 3. a 4. lůžko. Dále je k dispozici prostorná skříň, koupelna s vanou, toaletní kout a fén. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení k internetu (v ceně), minibar a trezor. Paluby 15 a 16.

Apartmá Deluxe Suite (YC1)
Plocha je přibližně 22 m2 s balkonem o ploše cca 6 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé apartmány mají pohovku, která může být rozložena a použita jako 3. lůžko. Dále je k dispozici prostorná šatní skříň, koupelna s vanou nebo sprchou, toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení k internetu (v ceně), minibar a trezor. Paluby 15 a 16.

Třída Aurea

Apartmá Grand Suite Aurea (SX) 
Plocha apartmánu je 38 - 42 m2 s balkonem o ploše cca 3 m2. Dvoulůžko královské velikosti může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), nachází se zde i dvoupohovka, která může být rozložena a použita jako 3. a 4. lůžko. Dále je k dispozici prostorná skříň, koupelna s vanou, toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (za poplatek), minibar a trezor. Paluby 9 a 11.

Apartmá Premium Suite Aurea (SL1)
Plocha apartmá je 33 m2 s balkonem o ploše 3 m2. Dvoulůžko královské velikosti může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Dále je k dispozici prostorná skříň, koupelna s vanou, toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (za poplatek), minibar a trezor. Paluba 10.

Apartmá Premium Suite Aurea s oknem s panoramatickým výhledem (SLS)  
Plocha apartmánu je 25 - 29 m2, nemá balkon, ale velká panoramatická neotevíratelná okna. Součástí je dvojlůžko, které může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Dále je k dispozici prostorná šatní skříň, koupelna s vanou a toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (za poplatek), minibar a trezor. Paluby 9, 10 a 11.

Apartmá Deluxe Suite Aurea s oknem s panoramatickým výhledem (SRS)
Plocha je 21 - 24 m2 a také má velká panoramatická neotevíratelná okna. Součástí je dvojlůžko, které může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Dále je k dispozici prostorná šatní skříň, koupelna s vanou a toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (za poplatek), minibar a trezor. Paluby 9, 10 a 11.


Zábava

Zatímco zvenčí se Divina chlubí prostorností a pohodlím, uvnitř zdůrazňuje bohatství a třpyt. Italové mysleli opravdu na vše. Z bohaté nabídky sportovních aktivit, relaxačních procedur nebo společenského vyžití si vybere každý cestující. Rodiny s dětmi i party přátel zde naleznou nepřeberné množství zábavy, odpočinku i relaxace a naplno si tak užijí každou minutu plavby. 

I přestože je loď schopna pojmout obrovské množství pasažérů, není zde nouze o soukromí, klid a prostor pro odpočinek, takže si cestující mohou v klidu přečíst svou oblíbenou knihu nebo jen strávit chvilku o samotě a načerpat nové síly.

Je však téměř nemožné zůstat jen tak ležet na lehátku a nic nepodniknout. Aktivnější cestující zcela jistě nadchne venkovní sportovní areál, jiní naopak ocení třeba knihovnu nebo hodiny tance.

Na lodi je k dispozici:

 • 8 restaurací a 11 barů (mimo jiné i Sport bar, Cigar bar, Golden Jazz bar)
 • Divadlo Pantheon, kino
 • Kasino Veneziano, diskotéka Galaxy
 • Galerie umění,  knihovna
 • Internetová kavárna, konferenční místnost
 • Unikátní MSC Aurea Spa s autentickými balijskými lázněmi, kosmetickými procedurami, saunou a tureckými lázněmi, salonem krásy a kadeřnictvím, je možné si dopřát až 20 typů masáží včetně thajské nebo masáže lávovými kameny, aromaterapii, manikúru, pedikúru
 • Aquapark, bazény, vířivky
 • Sportovní hřiště, basketbal, fotbal, tenisové kurty, dráha na jogging
 • Posilovna, aerobik, pilates, spinning, kondiční programy na míru, služby kvalifikovaného osobního trenéra
 • Bowling, minigolf, ping-pong, stolní fotbálek
 • Videoherna, simulátor Formule 1
 • Vnitřní herny pro děti
 • Butiky
 • Ordinace lodního lékaře

Plavby na MSC Divina