MSC Armonia

Loď MSC Armonia odráží své italské jméno a dokazuje, jak sladit prostor a intimitu v dokonalé harmonii.

Loď spatřila světlo světa v roce 2000. Původně byla postavena pro dnes již neexistující společnost Festival Cruises a nesla jméno MS European Vision. V minulosti poskytovala ubytování významným osobnostem. V roce 2011 měla například hostit bývalého amerického prezidenta George W. Bushe na 27. summitu G8 v Janově. Po teroristických útocích 11. září byl však Janov považován za další potenciální místo útoků Al-Káidy a Armonii proto střežily protiteroristické jednotky. George W. Bush nakonec proto dal přednost hotelu v přístavu.

V roce 2004 Armonia přešla do vlastnictví společnosti MSC Cruises a stala se první lodí, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí v programu příhodně nazvaném "Renaissance Programme".

Jednotlivé paluby lodi mají jména po drahých kamenech. Na lodi tak najdete palubu Topaz, Safír, Diamant nebo Smaragd.

Ubytování je rozděleno do několika kategorií, k dispozici jsou apartmány, kajuty s výhledem na moře nebo s vlastním balkónem, které cestujícím poskytující dostatek prostoru. 

65 542t Brutto tonáž
274,9m délka lodě
32m šířka lodě
20,1 rychlost v uzlech
2 520 max. počet pasažérů
976 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
06.2001 Inaugurační plavba
11.2014 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Ubytování je rozděleno do několika kategorií, k dispozici jsou apartmány, kajuty s oknem či balkónem a vnitřní kajuty, které cestujícím poskytující dostatek prostoru.

Plocha vnitřních kajut je přibližně 13 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání), a to s výjimkou kajut pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí, kde jsou lůžka oddělená. Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. V kajutě je prostorná skříň, koupelna se sprchou, klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Fantastica (IM2, IM1):
IM2 - paluba 9 a 10 - plocha 13 m2
IM1 - paluba 7 a 8 - plocha 13 m2

Třída Bella (IB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajut s oknem je od 12 do 22 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. V kajutě je prostorná skříň, koupelna se sprchou, klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar (za poplatek), trezor. Rodinné kajuty zahrnují ložnici a obývací prostor až se čtyřmi lůžky. 

Třída Fantastica (OL1, OM2, OM1, OO):
OL1 - paluba 9 - plocha 22 m2
OM2 - paluba 9 a 10 - plocha 13 m2
OM1 - paluba 7 a 8 - plocha 13 m2
OO - paluba 7 - plocha 12-13 m- kajuty s částečně nebo zcela omezeným výhledem

Třída Bella (OB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty. Některé kajuty na 7. palubě mají částečně anebo zcela omezený výhled.

Jedná se o kajuty s plochou 13 m2 a soukromým balkonem s plochou cca 3 - 4 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a některé kajuty nabízí 3. lůžko formou vyklápěcího lůžka. V kajutě je k dispozici prostorná skříň, koupelna se sprchou a toaletním koutem s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Fantastica (BM1):
BM1 - paluby 9 a 10 - plocha 13 m2, balkon 3-4 m2

Třída Bella (BB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty.

 

Apartmá má plochu 22 m2 a soukromý balkon o ploše 5 m2 . Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a 3. lůžko je dostupné ve formě rozkládací pohovky. V kajutě je k dispozici prostorná skříň, koupelna s vanou, toaletním koutem a fénem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Aurea (SR2, SR1):
SR2 - paluba 12 - plocha 22 m2, balkon 5 m2
SR1 - paluba 10 - plocha 22 m2, balkon 5 m2


Zábava

Na lodi je k dispozici:

 • Restaurace a bary
 • Divadlo, kasino, diskotéka
 • Galerie, knihovna
 • Solárium, sportovní centrum s výhledem na moře
 • Unikátní MSC Aurea Spa s autentickými balijskými lázněmi, kosmetickými procedurami, saunou a tureckými lázněmi, salonem krásy a kadeřnictvím, je možné si dopřát až 20 typů masáží včetně thajské nebo masáže lávovými kameny, aromaterapii, manikúru, pedikúru
 • Internetová kavárna, kuřácký salonek, konferenční centrum
 • Dětská hřiště a herny včetně Lego parku nebo zabavního parku s vodotrysky
 • Aerobik, pilates, spinning a vodní spinning, kondiční programy na míru, kvalifikovaný osobní trenér
 • Dráha na jogging, basketbal, fotbal, volejbal, tenisové kurty
 • Minigolf, mini bowling, squash
 • Ping-pong, stolní fotbálek
 • Butiky
 • Ordinace lodního lékaře

Plavby na MSC Armonia