X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Silver Spirit

Na začátku roku 2009 vyrazila na svoji premiérovou plavbu luxusní Silver Spirit. Na jaře 2018 prošla loď 2 měsíce trvající rekonstrukcí, inspirovanou úspěchem její mladší sestry Silver Muse. Ta ji nejen celkově zmodernizovala, ale zvýšila také jak její tonáž, tak kapacitu, a to z 540 na 608 pasažérů. Atmosféra na malé lodi ale zůstává osobní a přátelská a poměr prostoru na pasažéra je jedním z největších na moři.

Moderní italský design zajímavě doplňují art deco prvky a prim hraje neutrální paleta barev s dominantní krémovou a béžovou a lehkými doteky červené a modré. Nechybí kvalitní textilie a kůže a jasnější a zářivější je také osvětlení – ve veřejných prostorách i v kajutách.

Na hosty čeká na palubě hned 8 různých restaurací (plus možnost užít si veškeré pokrmy v soukromí apartmá): stejně jako na Silver Muse chybí hlavní jídelní prostor The Restaurant, který zastoupily menší a specializovanější restaurace. Venkovní The Grill nabízí zdravé grilování na horkých lávových kamenech, La Terrazza se specializuje na italskou kuchyni, Spaccanapoli na čerstvou pizzu a večeři v Silver Note je možné vychutnat si za doprovodu živé jazzové hudby.

Jedinou zpoplatněnou restaurací je romantická La Dame s vybraným menu a výtečnými víny, sushi restaurace Seishin pak jen v případě večeře (obědy jsou v ceně plavby). S výjimkou Atlantide, otevřené pro snídaně, obědy i večeře, a Asií inspirované Indochine, která patří k největším na palubě, je ostatní restaurace třeba rezervovat předem.

Hosté se mohou těšit na prostornou sluneční palubu s bazénem, lehátky a vířivkami, čeká na ně ale také celá řada vnitřních společenských prostor: hlavní bar Dolce Vita, Arts Cafe s policemi plnými knih a Tor´s Observation Library s večerním barem, knihovnou a překrásnými výhledy na oceán.

Příznivci aktivního trávení volného času mají k dispozici dráhu na jogging, stoly na stolní tenis a přístroji značky Technogym vybavené fitness centrum, které nabízí také lekce aerobiku, jógy nebo pilates, kruhový trénink či služby soukromého trenéra. V případě hezkého počasí uvítá sportovce příjemná venkovní část se spinningovými koly, závažím i matracemi na jógu nebo protažení. Na palubě nechybí lázně a salon krásy se saunou, parními komorami, masážemi a nespočtem zkrášlovacích a léčebných procedur.

buticích je možné pořídit šperky, kabelky a suvenýry, kdo chce opravdový unikát, může si nechat vyrobit sandále přímo na míru.

Dny na moři zpestřují lekce a turnaje v bridži, jazykové kurzy, sudoku, bingo nebo vědomostní soutěže, výjimkou nejsou ani kuchařské show. Večery jsou prostoupené živou hudbou, tancem, party v podání DJů nebo karaoke. V hlavním zábavním prostoru lodi, Venetian Lounge, se konají uvítací a rozlučková party i večerní show v podání skupiny umělců Voices of Silversea.

Kdo chce zkusit štěstí, může vyrazit do malého kasina, na zájemce o vědění čekají přednášky (nejen) na téma destinací.

Každé apartmá bez rozdílu má přiděleného komorníka, který hostům splní (téměř) každé přání, a all-inclusive plavby umožní užít si dovolenou bez zbytečných starostí o rodinný rozpočet. V ceně je zahrnuto nejen občerstvení, ale také alkoholické a nealkoholické nápoje, pokojová služba, spropitné nebo připojení k Wi-Fi internetu. Exkurze v přístavech jsou zpoplatněné zvlášť, stejně jako služby v lázních a salonu krásy.

39 519t Brutto tonáž
210,7m délka lodě
26,5m šířka lodě
19,5 rychlost v uzlech
608 max. počet pasažérů
270 celkový počet kabin
Nejmenší Velikost lode
12.2009 Inaugurační plavba
03.2018 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Loď disponuje 304 apartmá (žádné „obyčejné“ kajuty na palubě nejsou) v 9 kategoriích (Vista, Panorama, Classic Veranda, Superior Veranda, Deluxe Veranda, Silver, Royal, Grand, Owner´s), každé z nich se přitom může pochlubit výhledem a jednou z nejprostornějších obývacích částí z celé flotily Silversea. Dvoulůžko má kvalitní povlečení značky Pratesi a cestující si mohou vybrat z celkem 9 druhů polštářů. Nechybí křeslo, toaletní/psací stolek se židlí a prostorná šatna, župany, pantofle, deštník, fén a trezor.

V mramorové koupelně je umyvadlo se zrcadlem (v těch největších apartmá od Silver Suite nahoru pak umyvadla dvě) a sprcha, větší apartmá se pak kromě ní mohou těšit i na samostatnou vanu a jejich vybavení doplňuje také kávovar značky Illy. Samozřejmostí je pak tady od obývacího prostoru plně oddělená ložnice.


Zábava

Na palubu zvětšené Silver Spirit se vešlo dostatek veřejných prostor, které nabízí bohatý program nejen ve dnech na moři. Cestující si užijí:

 • 8 restaurací (s výjimkou 1 zpoplatněné a 1 za poplatek v případě večeří jsou v ceně plavby), bary a společenské místnosti
 • Bazén, lehátka, vířivky
 • Fitness centrum (kardio a posilovací stroje značky Technogym, lekce pilates, jógy, aerobiku a kruhový trénink, soukromý trenér, venkovní prostor s koly na spinning nebo matracemi na jógu)
 • Lázně Zagara a salon krásy: sauna, parní komory, široká nabídka masáží, zkrášlovacích a léčebných procedur, pedikúra, manikúra, kosmetika
 • Turnaje v bridži, sudoku, vědomostní soutěže
 • Večerní zábavu: pěvecká a hudební vystoupení v podání umělců Voices of Silversea, jazzová vystoupení, DJ, karaoke, taneční večery, party
 • Kasino, karetní místnost
 • Přednášky na téma destinací, vzdělávací kurzy a lekce
 • Knihovnu
 • Butiky (šperky, parfémy, kabelky, sandále vyráběné na míru)
 • Exkurze v přístavech (za poplatek), doprava do centra města zajištěna zdarma