X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Silver Wind

V roce 1995 vstoupila do služby Silversea Cruises loď Silver Wind, v pořadí druhá loď společnosti a sesterské plavidlo Silver Cloud. Malá loď prošla v roce 2017 rozsáhlou rekonstrukcí, ubytuje 296 hostů a je jednou z nejosobnějších a nejútulnějších na moři. All-inclusive plavby jsou navíc zárukou, že si pasažéři užijí svoji dovolenou bez zbytečných starostí o svůj rozpočet.

Hlavní restaurace The Restaurant servíruje snídaně, obědy a večeře a otevřené sezení znamená, že se každý může občerstvit, kdy mu to nejvíce vyhovuje. Brzkou snídani připravuje Panorama Lounge, Observation Lounge s nádhernými výhledy na moře se pak 24 hodin denně stará o chutnou kávu.

Něco dobrého na zub pod širým nebem nabízí The Grill, primárně italskou kuchyni je pak možné užít si v La Terrazza. Jedinou restaurací za poplatek je na Silver Wind La Dame s vynikajícím (nejen) degustačním menu, na kterém nechybí španělská, severoamerická nebo italská kuchyně, prvotřídními víny a skutečně osobním servisem. Samozřejmostí je možnost objednat si jakékoli jídlo také do kajuty.

Lázně a salon krásy nepatří k největším, ale pasažéři tady najdou saunu, parní místnost, masáže a celou řadu relaxačních i léčebných procedur, manikúru, pedikúru nebo kosmetiku. Dobře vybavené fitness centrum nabízí také lekce jógy nebo pilates.

V nevelkém divadle Show Lounge se každý večer odehrávají pěvecká, hudební a taneční vystoupení a promítají se tady také filmy. Kdo se chce více dozvědět o destinacích, do kterých jeho loď míří, neměl by si nechat ujít některou z řady odborných přednášek. Po setmění to žije v baru Dolce Vita, kde se v pozdních večerních hodinách odehrává také karaoke, i v kasinu.

Pasažérům je na palubě k dispozici vyhřívaný bazén s lehátky a vířivky, pro deštivé dny a klidné večery potom karetní místnost nebo dobře vybavená knihovna, která nabízí také společenské hry nebo DVD. Hosté, kteří nemají vlastní zařízení, mohou využít internetovou kavárnu.

17 235t Brutto tonáž
155m délka lodě
21m šířka lodě
20 rychlost v uzlech
355 max. počet pasažérů
148 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
02.1195 Inaugurační plavba
02.2020 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Na palubě je 143 apartmá, všechna s výhledem na moře. Ta základní s plochou kolem 22 m2 mají okno, vyšší kategorie se může pochlubit balkónem, největší apartmá pak plochou 89 m2 a vybavením i službami navíc. Silver Wind nabízí celkem 8 různých kategorií apartmá: Vista, Veranda, Midship Veranda, Medallion, Silver, Royal, Grand a Owner´s.

Všechna apartmá bez výjimky mají dobře zásobený minibar, plochou TV s DVD, fén, mramorovou koupelnu se sprchou a vanou, koupelovými doplňky značky Bulgari nebo Acqua di Palma, župany a pantoflemi, dvoulůžko s kvalitní matrací a ložním prádlem, stejně jako výběrem polštářů. Na každého hosta čekají při nalodění také vychlazená lahev šampaňského, čerstvé ovoce a květiny.

Apartmá ve vyšších kategoriích nabízí oddělený obývací a jídelní prostor, servis osobního komorníka, prádelnu a denní tisk v ceně plavby. Silver Wind disponuje také propojitelnými apartmá pro větší skupiny hostů.


Zábava

Silver Wind nabízí dostatek příležitostí pro trávení volného času nejen ve dnech, které loď tráví na moři. K dispozici jsou:

  • 4 restaurace (3 v ceně a 1 za poplatek) a několik barů a společenských místností
  • Bazén, vířivky
  • Fitness centrum (kardio a posilovací stroje, lekce pilates, jógy, aerobiku a kruhový trénink, soukromý trenér, fitness semináře)
  • Lázně Zagara a salon krásy: masáže, zábaly a další procedury, pedikúra, manikúra, kosmetika a další
  • Večerní zábava: hudba k poslechu i tanci, pěvecká vystoupení, filmy, karaoke
  • Kasino
  • Přednášky na téma destinací, vzdělávací kurzy a lekce
  • Knihovna, internetová kavárna
  • Butiky (oděvy, šperky, hodinky, parfémy, sluneční brýle)
  • Exkurze v přístavech (za poplatek)