X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Silver Shadow

Silver Shadow na moře poprvé vyplula už v roce 2000, její hosté se ale v žádném případě nemusí bát, že by šlo o loď zastaralou. Právě naopak: svoji první přestavbu plavidlo absolvovalo v roce 2011, roku 2017 pak prošlo zásadní rekonstrukcí, díky které dnes oceňovaná loď nabízí to nejluxusnější ubytování a moderní vybavení.

Kapacitou malá loď pojme 382 pasažérů, kteří se tak ve srovnání s obrovskými kolosy mohou těšit na intimnější atmosféru a osobnější servis. Na palubě Silver Shadow čeká na každého hosta jeho vlastní komorník, který splní všechna jeho přání: od přípravy horké lázně po vyleštění bot. Plavby na lodi Silver Shadow jsou all-inclusive a zahrnují tak očerstvení, nápoje včetně alkoholu (s několika výjimkami), pokojovou službu, spropitné a přístup k Wi-Fi internetu (závislý na kategorii apartmá – ta nejluxusnější mají přístup neomezený).

Týkové a mosazné detaily, nablýskané parketové podlahy, zbrusu nové koberce a čalounění a odstíny béžové, hnědé, modré a burgundské přivítají hosty ve veřejných prostorách. Na lodi je hned několik restaurací a pasažéři tak mají možnost připravit si v The Pool Grill pod širým nebem svůj vlastní steak nebo si naopak dopřát obsluhu, která jim v La Terrazza naservíruje domácí italské těstoviny nebo v La Dame (za dodatečný poplatek) výtečné lokální speciality a víno. Panorama Lounge nabízí výbornou kávu a pečivo, ale také skvělé koktejly, káva 24 hodin denně pak čeká také na 10. palubě v Observation Lounge s okny od podlahy až po strop a překrásnými výhledy na moře. Samozřejmostí je pak možnost občerstvit se v pohodlí kajuty. Šéfkuchaři kladou důraz ne čerstvé a zdravé suroviny a obsluha je dokonalá.

Ani o zábavu není na palubě nouze: hráči bridže ocení karetní místnost, na sportovce čeká na 10. palubě dráha na jogging, ale k dispozici jim je také dobře vybavené fitness centrum. Nevelké, ale luxusní lázně a salon krásy nabízí celou škálu služeb. Odborné přednášky se budou zamlouvat těm, kteří se chtějí více dozvědět o jednotlivých destinacích, na milovníky umění čekají prezentace s možností pořídit si originální sochy, malby nebo litografie světových umělců. Večery provází živá hudba k poslechu i tanci a na pobřeží je připraven nespočet exkurzí.

Příznivci technologií si do svých telefonů nebo tabletů mohou stáhnout mobilní aplikaci Silversea s novinami a časopisy nebo filmy v ceně plavby.

28 258t Brutto tonáž
186m délka lodě
24m šířka lodě
21 rychlost v uzlech
466 max. počet pasažérů
194 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
02.2020 Inaugurační plavba
02.2020 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Pasažéři se mohou těšit výhradně na ubytování v prostorných apartmá a vymoženosti jako matrace Dorelan, povlečení značky Pratesi nebo koupelové doplňky Bulgari. Na výběr je z 9 druhů polštářů. Silver Shadow disponuje apartmá v celkem 8 kategoriích (Vista, Terrace, Veranda, Medallion, Silver, Royal, Grand, Owner´s), od těch základních o ploše kolem 27 m2 s výhledem po bezmála 100metrová apartmá se soukromými verandami a vlastním obývacím prostorem.

U menších kajut jsou obývací část a ložnice odděleny závěsy, u těch větších jde pak o samostatné místnosti. Nechybí televize s plochou obrazovkou ani šatna, trezor, mini bar zásobený nápoji dle preferencí hostů, fén, župan, pantofle nebo dalekohled. Ve všech koupelnách bez rozdílu jsou sprchový kout, vana, umyvadlo a dostatek úložných prostor.

Silver Shadow nabízí také propojitelná apartmá pro rodiny nebo větší skupiny přátel a apartmá pro hendikepované.


Zábava

Na malé lodi je dostatek příležitostí k vyžití. Hosté se mohou těšit na:

 • 4 restaurace (3 v ceně a 1 za poplatek) a několik barů a společenských místností
 • Bazén
 • Fitness centrum (kardio a posilovací stroje, lekce pilates a jógy, soukromý trenér, fitness semináře) a dráhu na jogging
 • Turnaje ve stolním tenise, bingo, vodní volejbal, golf, vědomostní soutěže
 • Lázně Zagara a salon krásy s masážemi, pedikúrou, manikúrou, kadeřnickými službami a řadou dalších procedur
 • Večerní zábavu: Voices of Silversea (zpěv od country po operu), Silver Shadow Quartet (živá hudba k poslechu i tanci), DJ
 • Kasino (výherní automaty, ruleta, poker, black jack, karetní místnost se společenskými hrami
 • Lekce tance, jazykové kurzy, fitness, umělecké a bridžové semináře
 • Přednášky na téma destinací
 • Knihovnu, internetovou kavárnu
 • Butik (oděvy, šperky, hodinky)
 • Exkurze v přístavech (za poplatek): nabídka je široká a kdekoli je to možné, je pro hosty Silver Shadow zajištěna doprava zdarma do centra města, k dispozici jsou také zkušení průvodci, kteří se postarají o nezapomenutelný zážitek