X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Silver Muse

Na jaře 2017 obohatila flotilu Silversea Cruises luxusní Silver Muse, nejnovější a také největší loď společnosti. Ve srovnání se svými staršími sestrami je loď schopná ubytovat až dvojnásobek, tedy 596 pasažérů, které na jejich plavbách obsluhuje přes 400 členů posádky.

Jednoduchý a čistý design využívá kvalitních látek a mramoru, elegantní paleta barev od hnědé přes béžovou až po krémově bílou neurazí vůbec nikoho. Středem lodi je nádherné centrální schodiště a na hladové hosty čeká hned 8 restaurací, připravených uspokojit jejich chuťové buňky tím nejlepším menu napříč světovými kuchyněmi.

Na Silver Muse chybí klasická hlavní restaurace The Restaurant, kterou však více než dobře nahrazují na italskou kuchyni zaměřená La Terrazza, Kaiseki se sushi a sashimi barem, která se večer mění na restauraci za poplatek, Asií inspirovaná Indochine nebo Atlantide, jedna z největších na palubě.  

Jazzový klub Silver Note nabízí večeře i výborné zákusky za doprovodu živé hudby, Arts Café je kavárna kombinovaná s příjemnou knihovnou. Venkovní The Grill si zakládá na pokrmech zdravě připravených na horkých lávových kamenech, Spaccanapoli servíruje čerstvou pizzu a to nejvybranější (včetně těch nejkvalitnějších vín) si hosté mohou dopřát v La Dame. Velká část restaurací má menší kapacitu, a tak se – s výjimkou Atlantide a Indochina – doporučují rezervace. Většina restaurací má své bary, tím největším na lodi pak Dolce Vita, otevřený až do pozdních nočních hodin.

Hlavním zábavním prostorem na lodi je Venetian Lounge s pódiem, kde se každý večer konají pěvecká a hudební vystoupení v podání umělců Voices of Silversea. Kdo chce, může se zúčastnit vědomostních soutěží, v nabídce bývají také přednášky o destinacích, lekce tance nebo třeba ochutnávka Martini či tematické večery, jako například party ve stylu 60. let.

Společenské prostory Panorama a Observation Lounge nabízí nádherné výhledy na oceán. Na aktivně založené hosty čeká fitness centrum, vybavené kardio a posilovacími stroji značky TechnoGym. Kdo chce jen tak relaxovat, bude nadšený z lázní Zagara a salonu krásy se širokou nabídkou služeb od masáží po kosmetiku.

Samozřejmostí je sluneční paluba s prostorným vyhřívaným bazénem, lehátky a vířivkami, k odpočinku pod širým nebem je ale možné využít také venkovní prostranství na dalších palubách. Dostatek čtiva je zajištěn a techničtěji založení hosté si ho mohou dopřát také prostřednictvím mobilní aplikace PressReader.

Jako vůbec první loď z flotily Silversea nabízí Silver Muse speciální prostor pro malé hosty – Activities Room je určený pro děti od 6 do 11 (Silversea Comrades) a od 12 do 16 let (Silversea Shipmates) a je vybavený hračkami, stolními hrami i videohrami.

Stejně jako na ostatních lodích Silversea jsou i plavby na Silver Muse all-inclusive. V ceně jsou zahrnuty stravování, většina alkoholických a nealkoholických nápojů, spropitné, pokojová služba a služby komorníka, stejně jako připojení k Wi-Fi internetu (u vyšších kategorií apartmá neomezené). Exkurze v přístavech jsou za poplatek, doprava do centra města je však vždy zajištěna zdarma.

40 700t Brutto tonáž
212,8m délka lodě
27m šířka lodě
19,8 rychlost v uzlech
596 max. počet pasažérů
343 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
03.2017 Inaugurační plavba

Kajuty

Všechny kajuty na palubě Silver Muse jsou apartmá a dokonce i ta nejzákladnější překvapí svou prostorností. Všechna bez výjimky pak disponují vlastním balkonem – další vylepšení ve srovnání se starší částí flotily, která nabízí i kajuty „jen“ s oknem.

V apartmá celkem 5 kategorií (Balcony, Silver Suite, Royal Suite, Grand Suite a Owner´s Suite) nechybí dostatek úložných prostor a šatna, dvoulůžko s nočními stolky, kvalitní matrací značky Matermoll, ložním prádlem Pratesi a výběrem polštářů, toaletní stolek se zrcadlem a koupelna se samostatnou vanou a sprchovým koutem. Samozřejmostí jsou dobře zásobený minibar, trezor, telefon, fén, televize s plochou obrazovkou, župan, pantofle, dalekohled nebo deštník.

Okna od podlahy ke stropu oddělují vnitřní prostor od balkonu s venkovním nábytkem.

Rodinám nebo skupinám přátel přijdou vhod propojitelná apartmá, Silver Muse myslí ale také na hendikepované hosty a hosty s pohybovým omezením.


Zábava

Specializovaná veřejná prostranství a bohatý program jsou zárukou, že se na Silver Muse nikdo nudit nebude. Hostům jsou k dispozici:

  • 8 restaurací (1 za poplatek, 1 za poplatek pouze večer, zbytek v ceně) a několik barů a společenských místností
  • Bazén, lehátka, vířivky
  • Fitness centrum (kardio a posilovací stroje, lekce pilates a jógy, soukromý trenér, fitness semináře) a dráha na jogging
  • Přednášky na téma destinací, lekce tance
  • Lázně Zagara a salon krásy s masážemi, pedikúrou, manikúrou, kadeřnickými službami a dalšími procedurami
  • Večerní zábava: pěvecká a hudební vystoupení v podání formace Voices of Silversea, filmy, tematické party
  • Kasino, karetní místnost
  • Butiky (oděvy, šperky, hodinky, suvenýry)
  • Activities Room: vnitřní a venkovní prostor pro děti od 6 do 11 (Silversea Comrades) a od 12 do 16 let (Silversea Shipmates), vybavený hračkami, stolními hrami a videohrami, služba hlídání dětí se nenabízí
  • Exkurze v přístavech (za poplatek): zajištěna je vždy doprava zdarma do centra města