Costa Favolosa

Sen a realita se setkávají na palubě Costa Favolosa. Jak název napovídá, jedná se o pohádkovou loď. Skutečný inženýrský klenot s veškerým komfortem a prostorem pro vaše oblíbené aktivity: sport, relaxaci a dobré jídlo.


Sestra Costa Fascinosa je jedním z největších plavidel flotily Costa. Byla postavena v loděnici Fincantieri a poprvé slavnostně vyplula v roce 2011. Interiéry zdobí luxusní materiály jako je růžový a bílý mramor, žula, travertin nebo vzácné mahagonové a hruškové dřevo. Strop je vyzdobený křišťálem Swarovski. V Clubu Restaurantu zase můžete obdivovat muránské sklo.

  

Výrobní cena Costa Favolosa byla přibližně 565 mil. USD.

114 500t Brutto tonáž
290m délka lodě
35,5m šířka lodě
21,5 rychlost v uzlech
3 800 max. počet pasažérů
1 484 celkový počet kabin
Střední Velikost lode
07.2011 Inaugurační plavba

Kajuty

Ubytování je zajištěno v 1 508 kajutách, a to ve vnitřních, s oknem, s balkonem a apartmánech.

Plocha vnitřních kajut je cca od 14 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Vnitřní kajuty se nachází na palubách: 1, 2, 6, 7, 8 a 9.

Podle umístění se vnitřní kajuty rozdělují na tyto podkategorie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajut s oknem je cca od 16 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky a v některých lze ubytovat až 5 osob. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek). 

Kajuty s oknem se nachází na palubách: 1, 2, 6, 7 a 9.

Kajuty s oknem na 6., 7. a 9. palubě mají omezený výhled.

Podle umístění se kajuty s oknem rozdělují na tyto podkategorie:
E1
E2

Kajuty s balkonem
Plocha kajut s balkonem je cca od 20 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky a v některých lze ubytovat až 5 osob. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Kajuty s balkonem se nachází na palubách: 6, 7, 8 a 9.

Podle umístění se kajuty s balkonem rozdělují na tyto podkategorie:
B1
B2
B3
B4

Apartmá Mini Suite (MS)
Plocha těchto apartmá s balkonem je cca od 28 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek). Paluby: 6, 7 a 8.

Apartmá s balkonem (S)

Plocha je přibližně cca 33 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a některá apartmá mají 3. lůžko nebo i 4. lůžko formou patrové postele, nebo vyklápěcího lůžka nebo rozkládací pohovky. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Možnost snídat v kajutě. Paluby: 7 a 9.

Apartmá Grand Suite s balkonem (GS)

Plocha přibližně 42 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Apartmá mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací dvoupohovky, v některých je možné ubytovat až 5 osob. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Paluba: 7.

   


Zábava

Nachází se zde několik restaurací nabízejících kulinářské speciality pětihvězdičkové úrovně a světových šéfkuchařů. Pokud rádi trávíte čas aktivně, přijde vám vhod multifunkční sportovní hřiště a outdoorová joggingová dráha. O další zábavu se postará třeba moderní 4D kino nebo PlayStation centrum.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace - Archipelago Restaurant, Duca di Borgogna Restaurant, Duca d´Orléans Restaurant, Sushino Restaurant, Teppanyaki Restaurant, Pummid´Oro Pizzeria + 2 bufety - Buffet Ca´D´Oro, Buffet Balconata dell´Ondina
  • Bary - např. Cognac & Cigar Bar, Coffee & Chocolate Bar, Dei Diamanti Bar, Grand Bar Palatino, Club Cavallo Bianco, Gelateria Amarillo, Salon Moliere, Sunset Bar, Piano Bar Camelot, Pompadour Dance Lounge a jiné
  • Wellness centrum Solemio, salon krásy - nabízí vše, co potřebujete pro svou krásu: kadeřníka, hýčkání pleťovými maskami, které vás osvěží a tonizují, depilaci či manikúru, thalasso terapii, saunu, turecké lázně, solarium, termální lázně
  • Aquapark, bazény a vířivky
  • Multifunkční sportovní hřiště (basketbal, volejbal, tenis), outdoorová joggingová dráha, posilovna
  • Divadlo Hortensia, kde na Vás každý večer čekají velkolepá představení: muzikály, komediální show, akrobatická vystoupení, hry a mnoho dalšího
  • 4D kino, kasino El Dorado, karetní místnost, simulátor Formule 1, knihovna Della Rosa, diskotéka Etoile
  • Peppa Pig Area a dětský Squok Club pro různé věkové kategorie, dětský bazének, herna Virtual World
  • Internetová kavárna, nákupní centrum
  • Ordinace lodního lékaře

Plavby na Costa Favolosa