Costa Pacifica

Costa Pacifica poprvé vyplula na moře v roce 2009. Její sesterskou lodí je Costa Serena.

Loď je zasvěcená hudbě: styl i názvy palub jsou ze světa hudby. Skladatelé, opery a hudební nástroje zdobí každou část lodě. Během dne se na lodi hraje hudba. Zvláštní pozornost byla věnována zajištění bezchybné kvality zvuku na palubě a mistr Mauro Pagani napsal třicet hudebních skladeb výhradně pro tuto výletní loď. Pokud by vás unavila hudba, navštivte externí paluby a zaposlouchejte se do melodie vln.

Výrobní cena Costa Pacifica byla přibližně 500 mil. USD.

114 500t Brutto tonáž
290m délka lodě
35,5m šířka lodě
21,5 rychlost v uzlech
3 780 max. počet pasažérů
1 054 celkový počet kabin
Střední Velikost lode
01.2009 Inaugurační plavba

Kajuty

Ubytování je zajištěno v 1 504 kajutách, a to ve vnitřních, s oknem, s balkonem a apartmánech.

Plocha vnitřních kajut je cca od 13 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Vnitřní kajuty se nachází na palubách: 1, 2, 6, 7, 8 a 9.

Podle umístění se vnitřní kajuty rozdělují na tyto podkategorie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajut s oknem je cca od 17 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek). 

Kajuty s oknem se nachází na palubách: 1, 2, 6, 7 a 9.

Kajuty s oknem na 6., 7. a 9. palubě mají omezený výhled.

Podle umístění se kajuty s oknem rozdělují na tyto podkategorie:
E1
E2

Kajuty s balkonem
Plocha kajut s balkonem je cca od 20 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky a v některých lze ubytovat až 5 osob. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Kajuty s balkonem se nachází na palubách: 6, 7, 8 a 9.

Podle umístění se kajuty s balkonem rozdělují na tyto podkategorie:
B1
B2
B3
B4

Apartmá Mini Suite (MS)
Plocha těchto apartmá s balkonem je cca od 25 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek). Paluby: 6, 7 a 8.

Apartmá s balkonem (S)

Plocha je přibližně cca 25 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a některá apartmá mají 3. lůžko nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo rozkládací pohovky. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Možnost snídat v kajutě. Paluby: 7 a 9.

Apartmá Grand Suite s balkonem (GS)

Plocha přibližně 37 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Apartmá mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací dvoupohovky, v některých je možné ubytovat až 5 osob. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Paluba: 7.


Zábava

Design lodi je inspirován hudbou, která vás zde bude provázet na každém kroku. Dekorace interiéru odkazují na mistrovská hudební díla a slavné symfonie.

Naleznete tu nepřeberné množství aktivit a nabídku fantastických pokrmů. Nezapomenutelné zážitky vám poskytne stylové Stardust divadlo nebo originální simulátor Formule 1. Zkusit štěstí můžete v kasinu.

Pokud rádi trávíte čas aktivně, protáhněte tělo na multifunkčním sportovním hřišti, nebo zkuste venkovní dráhu na jogging.

Na lodi je k dispozici:

 • Restaurace - Archipelago Restaurant, My Way Restaurant, New York New York Restaurant, Sushino at Costa, Pummid´Oro Pizzerie, Teppanyaki Restaurant, La Paloma Restaurant, Pod Stars Restaurant, Blue Moon Club Restaurant
 • Bary - Cognac & Doutník Bar, Coffee Chocolate Bar, Gelateria Amarillo, Aperol Spritz Bar, Rhapsody Grand Bar, Wien Wien Bar, Rick Bar, Around the Clock Lounge, Bar Calypso a jiné
 • Spa a Salon Solemio – vše pro Vaši krásu jako služby kadeřníka, aplikace pleťových masek, depilace a manikúra a další
 • Divadlo Stardust, kde na vás čekají velkolepá představení v podobě muzikálů, komediálních show, akrobatických vystoupení, her a mnoho dalšího
 • Multifunkční sportovní hřiště, outdoorová joggingová dráha, posilovna
 • Bazény a vířivky
 • Kasino Flamingo, karetní místnost, simulátor Formule 1, diskotéka Fever
 • Peppa Pig Area a Squok Club pro různé věkové kategorie, dětský bazének
 • Arcade Games Room - místnost, kde se mladí ve věku od 12 do 17 let mohou společně pobavit prostřednictvím různých her a videoher
 • Internetová kavárna, knihovna, nákupní centrum
 • Ordinace lodního lékaře

Plavby na Costa Pacifica