Costa Fascinosa

Celá loď Costa Fascinosa byla navržena architektem Joem Farcusem, který ji pojal jako "věc, která bude fascinovat". Na lodi vás bude obklopovat 329 originálních uměleckých děl od známých i začínajících autorů, kteří dostali volnost vytvořit vše podle vlastních představ.

Se svými 113 321 tunami je to jedna z největších italských obchodních námořních lodí. Tato výletní loď svou výzdobou vzdává poctu divadlu a její paluby jsou pojmenovány po slavných lidech, jako jsou: Zhivago, Aida, Tosca.

Vydejte se na okružní plavbu na Costa Fascinosa a nechte se fascinovat například obrovským atriem, které se otevírá u centrálního schodiště a propojuje devět palub, a to 3. až 13. Naopak děti určitě ocení aquapark s pirátskou výzdobou a pohádkovým zámkem.

Výrobní cena Costa Fascinosa byla přibližně 510 mil. USD.

114 500t Brutto tonáž
290m délka lodě
35,5m šířka lodě
21,5 rychlost v uzlech
3 800 max. počet pasažérů
1 508 celkový počet kabin
Střední Velikost lode
05.2012 Inaugurační plavba

Kajuty

Ubytování je zajištěno v 1 508 kajutách, a to ve vnitřních, s oknem, s balkonem a apartmánech.

Plocha vnitřních kajut je cca od 14 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Vnitřní kajuty se nachází na palubách: 1, 2, 6, 7, 8 a 9.

Podle umístění se vnitřní kajuty rozdělují na tyto podkategorie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajut s oknem je cca od 16 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky a v některých lze ubytovat až 5 osob. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek). 

Kajuty s oknem se nachází na palubách: 1, 2, 6, 7 a 9.

Kajuty s oknem na 6., 7. a 9. palubě mají omezený výhled.

Podle umístění se kajuty s oknem rozdělují na tyto podkategorie:
E1
E2

Kajuty s balkonem

Plocha kajut s balkonem je cca od 20 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky a v některých lze ubytovat až 5 osob. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Kajuty s balkonem se nachází na palubách: 6, 7, 8 a 9.

Podle umístění se kajuty s balkonem rozdělují na tyto podkategorie:
B1
B2
B3
B4

Apartmá Mini Suite (MS)

Plocha těchto apartmá s balkonem je cca od 28 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek). Paluby: 6, 7 a 8.

Apartmá s balkonem (S)

Plocha je přibližně cca 33 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a některá apartmá mají 3. lůžko nebo i 4. lůžko formou patrové postele, nebo vyklápěcího lůžka nebo rozkládací pohovky. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Možnost snídat v kajutě. Paluby: 7 a 9.

Apartmá Grand Suite s balkonem (GS)

Plocha přibližně 46 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Apartmá mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací dvoupohovky, v některých je možné ubytovat až 5 osob. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Paluba: 7.

   


Zábava

Na palubě se můžete těšit na vytříbené restaurace, které nabízejí pokrmy pětihvězdičkové úrovně, jedinečné lázně Solemio Spa, bazénový areál s obřím filmovým plátnem a posuvnou skleněnou střechou nebo na simulátor Formule 1 Grand Prix. Naleznete zde také více menších kajut pro hosty, kteří chtějí cestovat sami.

Na lodi je k dispozici:

 • Restaurace - Il Gattopardo Restaurant, Otto e Mezzo Restaurant, Club Restaurant, Sushino Restaurant, wellness restaurace Samsara pro hosty lázeňského relaxačního centra a zejména Archipelago Restaurant, která je novým inovativním místem, kde jsou nabídnuta menu 3 světoznámých šéfkůchařů Bruna Barbieriho, Hélène Darroze a Ángela Leóna
 • Bary a klubyCognac & Cigar Bar, Coffee & Chocolate Bar, Gelateria Amarillo, Blue Velvet Piano Bar, Grand Bar Topkapi, Scuderia Bar a jiné
 • Unikátní Solemio Spa, kde naleznete thalassoterapii, saunu, turecké lázně, solárium
 • Salon krásy
 • Aquapark, bazény a vířivky
 • Multifunkční sportovní hřiště, outdoorová joggingová dráha, posilovna
 • Divadlo Bel Ami, kde se návštěvníci mohou tešit každý večer na velkolepé představení v podobě muzikálu, komediální show, akrobatického vystoupení atd.
 • 4D kino, kasino The Millionaire, simulátor Formule 1, diskotéka Babylon, karetní místnost
 • Peppa Pig AreaSquok Club pro různé věkové kategorie, dětský bazének, herna Virtual World, herna Peppa Pig
 • Internetová kavárna, nákupní centrum
 • Ordinace lodního lékaře

Plavby na Costa Fascinosa