Costa Smeralda

Costa Smeralda je loď, která je symbolem krásy, stylu a italské pohostinnosti. Její spuštění na moře bylo v prosinci roku 2019. Prostory lodě byly vytvořeny odborníky, kteří čerpali inspiraci právě ze všech koutů krásné Itálie.

 Co je nového na nejnovější vlajkové lodi: Koloseum, srdce Costa Smeralda, které se rozprostírá na třech palubách uprostřed lodi a je určeno k té nejlepší zábavě. Piazza di Spagna: velkolepé venkovní schodiště s výhledem na záď. Chodník „Volare“, který dosahuje nejvyššího bodu na lodi ve výšce 65 metrů a Trastevere: náměstíčko ve středu lodi, které spojuje bary, obchody a zábavu na jednom místě.

182 700t Brutto tonáž
337m délka lodě
42m šířka lodě
17 rychlost v uzlech
6 554 max. počet pasažérů
2 612 celkový počet kabin
Velká Velikost lode
12.2019 Inaugurační plavba

Kajuty

Costa Smeralda má pro své hosty připraveno na 2 612 kajut a při maximální obsazenosti tak nabídne kapacitu 6 518 pasažérů. Kajuty jsou navrženy milánských architektonickým studiem a poskytnou maximální pohodlírůzných třídách, ze kterých si vyberou všichni. Součástí jejich vybavení je fotografický panel s obrazovkou, vykreslující výhledy na italské město. Obložení koupelen připomíná mramor a nechybí ani okno od podlahy ke stropu v kajutách s oknem, které vpustí do místnosti více denního světla a opticky ji zvětší. Vybavení kajut je vytvořeno na míru přední italskou nábytkářskou firmou. Na lodí nechybí ani kajuty s vlastním balkonem či apartmá.

Plocha vnitřních kajut je cca od 13 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Vnitřní kajuty se nachází na palubách: 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16 a 17.

Podle umístění se vnitřní kajuty rozdělují na tyto podkategorie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajut s oknem je cca od 19 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky a v některých lze ubytovat až 5 osob. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek). 

Kajuty s oknem se nachází na palubách: 4 a 5.

Podle umístění se kajuty s oknem rozdělují na tyto podkategorie:
E1
E2

Kajuty s balkonem

Plocha kajut je přibližně od 13,8 m2 do 24,7 m2 s balkonem o ploše od 3,1 m2 do 13,4 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky a v některých lze ubytovat až 5 osob. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Kajuty s balkonem se nachází na palubách: 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16 a 17.

Kajuty s balkonem na 5. palubě mají omezený výhled a v případě nepříznivého počasí mohou členové posádky balkony uzavřít.

Podle umístění se kajuty s balkonem rozdělují na tyto podkategorie:
B1
B2
B3
B4

Kajuty s terasou

Plocha kajut je přibližně od 14,3 m2 do 14,7 m2 s balkonem o ploše od 3,8 m2 do 8,1 m2 a privátní zimní zahradou o výměře cca 6,4 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Kajuty s terasou se nachází na palubách: 8 a 9.

Tyto kajuty s terasou na 8. palubě mají omezený výhled: 8001-8002, 8003-8004, 8007-8008,8009-8010.

Před kajutami s terasou na 8. i 9. palubě je veřejně přístupný ochoz "Infinity Walk".

Podle umístění se kajuty s terasou rozdělují na tyto podkategorie:
T1
T2

Apartmá s balkonem (S)

Plocha je přibližně od 32 m2 do 36 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a některá apartmá mají 3. lůžko nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo rozkládací pohovky, v některých je možné ubytovat až 5 osob. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Možnost snídat v kajutě. Paluby: 8, 9, 10, 11, 12, 14 a 15.

Apartmá Grand Suite s balkonem (GS)

Plocha přibližně od 37 m2 do 46 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Apartmá mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací dvoupohovky, v některých je možné ubytovat až 5 osob. Součástí je také klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Paluby: 9, 11, 12 a 17.

   


Zábava

Na palubě naleznete velké množství aktivit včetně inovativního Kolosea, chodníku "Volare", 4 bazénů, baru "Sedmé nebe" na 18. palubě a mnoho dalších. Rozhodně je na co se těšit!

Na lodi je k dispozici:

 • Restaurace - La Colombina Grand Restaurant, Il Meneghino Grand Restaurant, Arlecchino, Il Rugantino Trattoria, Archipelago Restaurant (nabízející 3 různá menu světoznámých šéfkuchařů: Bruna Barbieriho, Hélène Darroze a Ángela Leóna), La sagra dei sapori Lido Market, Pummid´Oro Pizzeria, Ristorante Lab (kde si hosté mohou vyzkoušet své kulinářské dovednosti pod vedením zkušených kuchařů), Teppanyaki Restaurant, Tutti a Tavola Buffet Restaurant, Bellavista - Club Restaurant (určená pro privátní hosty), Panorama - Elite Restaurant (určená pro hosty ubytované v apartmánech)
 • Bary - Bar Superba, Campari Bar, Laguna Bar, Il Cielo in una Stanza, Il Mattino, Quelli della Note, Mastroianni, Mito, Coffee Bar, Nutella at Costa a zmrzlinárny Amarillo
 • Colosseo - atrium v "srdci lodi" rozléhající se na palubách 6, 7 a 8, které nabízí hudební, akrobatická či taneční představení a posezení v řadě tematických lounge barech
 • Volare Skywalk - panoramatický chodník, který dosahuje nejvyššího bodu lodi ve výšce 65 metrů
 • Piazza di Spagna - velké schodiště s nádherným výhledem a určené pro zábavu a párty
 • Divadlo Sanremo, kde o hudbu, komediální vystoupení a jiné zábavné aktivity není nouze
 • CODE museum - jedná se o vůbec první museum, oslavující italský design, vkus a vynalézavost na výletní lodi
 • Spa Solemio se salonem krásy, kde naleznete kosmetický salon, thalassoterapii, saunu, turecké lázně, nabídku masáží, možnost manikúry/pedikúry a také tělocvičnu
 • Multifunkční sportovní hřiště, posilovna
 • Aquapark Smeralda, bazény a vířivky
 • Kasino Laguna, knihovna, diskotéka
 • La Sala Giochi - areál, kde se děti ve věku od 12 do 17 let mohou společně zabavit prostřednictvím různých her a videoher. 
 • Dětský Squok Club pro děti od 1 do 3 let, dětský bazének
 • Internetová kavárna, nákupní centrum
 • Ordinace lodního lékaře

Plavby na Costa Smeralda

Španělsko z Barcelony na lodi Costa Smeralda

Loď: Costa Smeralda
Trasa: Španělsko
Nalodění: Barcelona, Španělsko
Vylodění: Santa Cruz de Tenerife, Španělsko
Trvání: 4 noci

Itálie, , Francie, Španělsko z Civitavecchia na lodi Costa Smeralda

Loď: Costa Smeralda
Trasa: Itálie, , Francie, Španělsko
Nalodění: Civitavecchia, Itálie
Vylodění: Santa Cruz de Tenerife, Španělsko
Trvání: 7 nocí

Španělsko, Namibie, Jihoafrická republika z Tenerife na lodi Costa Smeralda

Loď: Costa Smeralda
Trasa: Španělsko, Namibie, Jihoafrická republika
Nalodění: Santa Cruz de Tenerife, Španělsko
Vylodění: Kapské Město, Jihoafrická republika
Trvání: 13 nocí