Costa Toscana

Costa Toscana rozšířila flotilu lodní společnosti Costa Cruises v prosinci 2021. Stejně jako Smeralda si Toscana zachovala nenapodobitelnou italskou pohostinnost, která je charakteristickým znakem Costa Cruises od samého počátku a poskytne svým hostům skvělé zážitky. Současně musíme vyzvednout, že obě lodě mají pohon na zkapalněný zemní plyn (LNG) kvůli podstatnému snížení emisí a jsou tak mnohem více šetrné k životnímu prostředí.

186 364t Brutto tonáž
337m délka lodě
42m šířka lodě
17 rychlost v uzlech
6 730 max. počet pasažérů
2 663 celkový počet kabin
03.2022 Inaugurační plavba

Kajuty

Ubytování je zajištěno v 2 663 kajutách, a to ve vnitřních, s oknem, s balkonem, s terasou a apartmánech.

Plocha vnitřních kajut je cca od 10,5 m2 do 14 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace s nastavitelným termostatem, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Vnitřní kajuty se nachází na palubách: 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16 a 17.

Podle umístění se vnitřní kajuty rozdělují na tyto podkategorie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajut s oknem je cca od 16,8 m2 do 17,4 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace s nastavitelným termostatem, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek). 

Kajuty s oknem se nachází na palubách: 4 a 5.

Podle umístění se kajuty s oknem rozdělují na tyto podkategorie:
E1
E2

Kajuty s balkonem
Plocha kajut je cca od 13,8 m2 do 24,7 m2 s balkonem o výměře cca od 3,1 m2 do 13,4 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky a v některých lze ubytovat až 5 osob. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace s nastavitelným termostatem, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Kajuty s balkonem se nachází na palubách: 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16 a 17.

Kajuty s balkonem na 5. palubě mají omezený výhled a v případě nepříznivého počasí mohou členové posádky balkony uzavřít.

Podle umístění se kajuty s balkonem rozdělují na tyto podkategorie:
B1
B2
B3
B4

Kajuty s terasou

Plocha kajut je přibližně od 14,3 m2 do 14,7 ms balkonem o ploše od 3,8 m2 do 8,1 ma privátní zimní zahradou o výměře cca 6,4 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Kajuty s terasou se nachází na palubách: 8 a 9.

Před kajutami s terasou na 8. i 9. palubě je veřejně přístupný ochoz "Infinity Walk".

Podle umístění se kajuty s terasou rozdělují na tyto podkategorie:
T1
T2

Apartmá s balkonem (S)

Plocha apartmá je přibližně od 32,5 m2 do 36,1 m2 s balkonem cca od 10 m2 do 17,9 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a také je k dispozici 3. lůžko nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo rozkládací pohovky, lze ubytovat až 5 osob. Součástí je také klimatizace s nastavitelným termostatem, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Možnost snídat v kajutě. Paluby: 8, 9, 10, 11, 12, 14 a 15.

Apartmá Grand Suite s balkonem (GS)

Plocha apartmá je přibližně od 37,6 m2 do 46,5 m2 s balkonem cca od 15,6 m2 do 22 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a také je k dispozici 3. lůžko nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo rozkládací pohovky, lze ubytovat až 5 osob. Součástí je také klimatizace s nastavitelným termostatem, koupelna se sprchovým koutem a vanou, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Paluby: 9, 11, 12 a 17.


Zábava

Costa Toscana bude poctou tomu nejlepšímu z Itálie a zejména Toskánsku, jednom z nejkrásnějších a nejoblíbenějších regionů Itálie. Všechny paluby a veřejné prostory jsou navrženy a pojmenovány po ikonických italských místech. Nabídka jídel a vín na palubě bude obsahovat nejlepší italské kulinářské tradice. Loď má rozmanité restaurace bary, nádhernou lázeňskou část s 16 místnostmi pro relaxaci, palubní aquapark s tobogány, čtyři bazény a vyhrazené části pro děti.

Na lodi je k dispozici:

 • Restaurace - Archipelago Restaurant, L´Argentario Restaurant, Le Anfore Restaurant, La Maremma Restaurant, Food LAB, L´Oliveto Restaurant, Bellavista Restaurant, Ferrari Spazio Bollicine Restaurant, Teppanyaki Restaurant, Squok Restaurant, Sushino at Costa, Pummid´Oro Pizzeria, Under the Stars Restaurant, La Sagra dei Sapori Buffet Restaurant, Kiki Poke Restaurant
 • Bary - Heineken Star Club & Bistro, Aperol Spritz Bar, Campari Bar, Leondardo Grand Bar, Caffé Vergnano 1882, Il Mattino Bar, Infinity Bar, Granducato Bar, Nutella at Costa, zmrzlinárna Amarillo, Kartell Caffé, Orizzonte Bar a jiné
 • Colosseo - atrium v "srdci lodi", které nabízí hudební, akrobatická či taneční představení a posezení v řadě tematických lounge barech
 • Piazza del Campovelké schodiště s nádherným výhledem, určené pro zábavu i párty
 • Volare Skywalk - panoramatický chodník, který dosahuje nejvyššího bodu lodi ve výšce 65 metrů
 • Poltrona Frau Arena - nabízí každou noc velkolepou show v podání tanečníků, akrobatů, komiků či zpěváků
 • Spa a salon krásy Solemiokde naleznete kosmetický salon, thalassoterapii, saunu, turecké lázně, nabídku masáží, možnost manikúry/pedikúry a také tělocvičnu
 • Aquapark Splash, bazény a vířivky
 • Multifunkční sportovní hřiště, outdoorová dráha pro jogging, posilovna
 • Kasino Granducato, diskotéka
 • Arcade Games Room - místo pro mladé ve věku od 12 do 17 let, kde se mohou společně zabavit prostřednictvím různých her a videoher
 • Squok Club - klub pro děti od 3 do 11 let plný zábavných a podnětných aktivit
 • Internetová kavárna, nákupní centrum
 • Ordinace lodního lékaře

Plavby na Costa Toscana