Costa Atlantica

Loď Costa Atlantica

Costa Atlantica je výletní loď třídy Spirit. Loď vlastní a provozuje společnost Costa Crociere. Byla postavena v roce 2000 v loděnicích Kvaerner Masa-Yards Helsinki New Shipyard ve Finsku. Loď Atlantica obecně dělí svůj čas na moři mezi Karibik v zimě a evropské plavby v létě.

Prožijte pravou plavbu v italském stylu. Na palubě vás čeká klasická středozemní kultura s typickou italskou otevřeností a pohostinností.

Interiér lodi vzdává hold italskému filmovému režisérovi Federicu Fellinimu. Každá z palub je pojmenována po jednom z jeho filmů - La Dolce Vita nebo La Strada. Interiéry lodi jsou vyzdobené malbami Mila Manara, který se inspiroval ikonickými filmy Federica Felliniho.

Na lodích se domluvíte dvěma jazyky - angličtinou a italštinou.

Výrobní cena Costa Atlantica byla přibližně 335 mil. USD.

85 619t Brutto tonáž
292,5m délka lodě
32,3m šířka lodě
24 rychlost v uzlech
2 680 max. počet pasažérů
1 057 celkový počet kabin

Kajuty

Pro hosty je připraveno 1 057 kajut, včetně 660 kajut s vlastním balkónem. K dispozici je i 58 apartmánů s vlastním balkónem.

Všechny kajuty mají klimatizaci, interaktivní satelitní TV, minibar, bezpečnostní trezor, telefon, koupelnu s WC a fénem. K dispozici je 24 hodin denně pokojový servis.

Hostům v apartmá jsou navíc k dispozici župany, pantofle, koupelový balíček, výběr z různých typů polštářů a denní jídelní lístek doručovaný přímo do kajuty.


Zábava

Na palubě je k dispozici mnoho mini atrií a veřejných místností ke společenským setkáním. Volný čas můžete trávit i v  malých "piazzas" - náměstích, které dodávají prostoru otevřenou atmosféru. Zážitkem je projít se po skleněných schodech umístěných u horních atrií, při pohledu dolů vidíte propast deseti pater.

Na každé plavbě se koná stylový Festa Italiana - karneval typický pro Benátky, kde nesmí chybět italské karaoke, masky nebo Tartanella taneční lekce.

Na lodi je k dispozici:

  • 4 restaurace, 12 barů včetně  Cognac & Cigar Baru nebo Wine Baru
  • Jedinečné Ischia wellness centrum s tělocvičnou, soláriem, tureckými lázněmi a saunou
  • Multifunkční sportovní hřiště, venkovní dráha na jogging
  • Caruso divadlo na 3 palubách, diskotéka, kasino,  knihovna
  • Squok Club pro všechny věkové kategorie, dětský bazének, herna Virtual World
  • Nákupní centrum, internetová kavárna
  • Ordinace lodního lékaře