ms Nieuw Amsterdam

MS Nieuw Amsterdam je výletní loď společnosti Holland America Line. Loď se připojila k flotile v roce 1938 jako vlajková loď společnosti. Poté byla přestavěna a pokřtěna holandskou královnou. Od té doby hostila mnoho slavných osobností jako například Katharine Hepburn, Ritu Hayworth, Spencera Tracyho a Alberta Schweitzera.

Procházka lodí je opravdovým uměleckým zážitkem. Loď se pyšní bohatou výzdobou v duchu zlatého věku Holandska v celkové hodnotě přes 3 miliony dolarů. Historická díla jsou doplňována moderními malbami od známých umělců. Strop ústředního atria je zdoden unikátní abstrakcí newyorského panoramatu tvořeného průhlednými bloky, které visí obráceně ze stropu. Úchvatná sbírka umění na lodi dále zahrnuje díla Andyho Warhola, Richarda Estese a Roye Lichtensteina. Pro lepší orientaci a výklad o všech uměleckých předmětech je na lodi k zapůjčení iPod, který dokáže zobrazit celou sbírku.

Výrobní cena MS Nieuw Amsterdam byla přibližně 450 mil. USD.

86 700t Brutto tonáž
285m délka lodě
32m šířka lodě
23,9 rychlost v uzlech
2 106 max. počet pasažérů
547 celkový počet kabin


Zábava

Milovníci jídla ocení jedinečné gurmánské zážitky, které nabízí mnoho originálních restaurací. Mezi ně patří například asijský restaurant Tamarind, ze kterého se rozprostírá krásný výhled na moře. Na palubě je také Centrum kulinářského umění, kde mohou cestující navštívít kurzy vaření nebo kuchařské show.

Hosté mohou také nechat své tělo hýčkat pod rukama špičkového personálu ve wellness centru Greenhouse, kde naleznou mnoho procedur od masáží vonnými oleji po bylinné koupele.

Večer vybízí k navštěvě stylového Blues Clubu věnovaného BB Kingovi, nebo zajděte do Explorations Cafe, kde najdete jednu z nejobsáhlejších knihoven na mořích a přístup k vydáním The New York Times.

Aby ty nejkrásnější vzpomínky z dovolené zůstaly zachovány, je na lodi k dispozici i unikátní workshop od společnosti Windows, díky kterému se hosté naučí fotografovat, natáčet videa, upravovat obrázky, vytvářet alba a spoustu dalších užitečných dovedností. Světem nejnovějších technologií je provedou experti ze společnosti Windows, kteří také dokážou poradit, jak obrázky z cest následně umístit na internet a sdílet s celým světem.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace: Pinnacle Grill, Le Cirque, italská restaurace Canaletto, restaurace Master Chef room, Lido restaurant, asijská restaurace Tamarind, Manhattan dinning room, pizzerie Slice, Explorations Cafe (obsáhlá knihovna, přístup k internetu, velké puzzle stoly, přednášky, přístup k vydáním The New York Times), Centrum kulinářského umění (hosté mohou navštívit kurzy vaření, kuchařské show, ochutnávky vín, workshopy zaměřené na regionální kuchyně nebo kurzy vaření pro děti),
  • Bary: bar Crow' nest loudge, Piano bar, Ocean bar, Pinnacle bar, Explorer lounge, Lido bar, Sports bar, Sea view bar, taneční klub Northern lights, Blues Club věnovaný BB Kingovi
  • Odpočinek: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými oleji, bylinné koupele, parní lázně, turecké lázně, hydroterapie, kadeřnictví, manikúra atd.)
  • Sport: Fitness centrum (jóga, pilates, rotopedy atd.), vnitřní a venkovní bazén, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasino, divadlo, butiky, Cabana klub
  • Pro děti: Dětský klub Club hal s hernou