ms Oosterdam

MS Oosterdam je výletní loď společnosti Holland America Line. Je druhou lodí třídy Vista. Jejími sestrami jsou MS Noordam, MS Zuiderdam a MS Westerdam. Jméno lodi je odvozeno od holandského překladu slova "východ" a vyslovuje se "oh-STER-dam". Oficiálně byla loď pokřtěna v roce 2003 princeznou Margriet Nizezemskou.

Centrálním prvkem lodi je nádherný křišťálový glóbus Waterford umístěný v hlavním třípatrovém atriu. Celý interiér lodi se nese v duchu tradiční výzdoby Holland America Line. Na palubě tak návštěvníci mohou obdivovat elegantní dekorace, které akcentují teplé barvy ve spojení s bohatým úžitím křišťálu, mramoru a mosazi. Navíc se interiéry pyšní mnoha květinovými aranžmá, krásnými uměleckými díly a starožitnostmi.

Výrobní cena MS Oosterdam byla přibližně 400 mil. USD.

82 305t Brutto tonáž
290m délka lodě
32,3m šířka lodě
24 rychlost v uzlech
1 916 max. počet pasažérů
804 celkový počet kabin


Zábava

Milovníci jídla ocení jedinečné gurmánské zážitky, které nabízí mnoho originálních restaurací. Mezi ně patří například elegantní Pinnacle grill, který vás okouzlí romantickou atmosférou i lahodnými pokrmy, kde nechybí plody moře a další speciality. Pravými italskými delikatesami vás zase potěší restaurace Canaletto.

Hosté mohou nechat své tělo hýčkat pod rukama špičkového personálu ve wellness centru Greenhouse, kde naleznou mnoho procedur od masáží vonnými oleji po bylinné koupele.

Večer vybízí k návštěvě Blues Clubu věnovaného BB Kingovi, nebo zajděte do stylového divadla Vista Show Longe plného dechberoucích představení. 

Aby ty nejkrásnější vzpomínky z dovolené zůstaly zachovány, je na lodi k dispozici i unikátní workshop od společnosti Windows, díky kterému se hosté naučí fotografovat, natáčet videa, upravovat obrázky, vytvářet alba a spoustu dalších užitečných dovedností. Světem nejnovějších technologií je provedou experti ze společnosti Windows, kteří také dokážou poradit, jak obrázky z cest následně umístit na internet a sdílet s celým světem.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace: Pinnacle Grill, Le Cirque, italská restaurace Canaletto, Lido restaurant, Terrance Grill, Vista dinning room
  • Bary: bar Crow' nest loudge, Piano bar, Ocean bar, Sports bar, taneční klub Northern lights, Blues Club věnovaný BB Kingovi
  • Odpočinek: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými oleji, bylinné koupele, parní lázně, turecké lázně, hydroterapie, kadeřnictví, manikúra atd.)
  • Sport: Fitness centrum (jóga, pilates, rotopedy atd.), vnitřní a venkovní bazén, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasino, Divadlo, butiky
  • Pro děti: Dětský klub Club hal s hernou