X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

ms Volendam

MS Volendam je výletní loď společnosti Holland America Line postavená v roce 1999. Jméno loď dostala po nizozemském městě Volendam. 

Hlavním motivem, který vás bude na palubě MS Volendam provázet na každém kroku, jsou květiny. Veřejné plochy a salónky jsou zdobeny krásnými látkami a tapisériemi s květinovými vzory. Všechny prostory se pyšní obřími vázami se spoustou tropických květin i chryzantém.

V honosných interiérech lodi navíc najdete vzácné sbírky předmětů z předkolumbovské éry až po nádherné renesanční  kašny, které byly dovezeny z Itálie. V srdci lodi se nachází elegantní socha od Luciana Vistosiho, která je inspirována nespočtem nálad a odstínů kaleidoskopu.

Výrobní cena MS Volendam byla přibližně 300 mil. USD.

61 214t Brutto tonáž
237m délka lodě
32,3m šířka lodě
23 rychlost v uzlech
1 432 max. počet pasažérů
620 celkový počet kabin


Zábava

Milovníci jídla ocení jedinečné gurmánské zážitky, které nabízí mnoho originálních restaurací. Mezi ně patří například elegantní Pinnacle grill, který vás okouzlí romantickou atmosférou i lahodnými pokrmy, kde nechybí plody moře a další speciality. Pravými italskými delikatesami vás zase potěší restaurace Canaletto.

Na palubě najdete i dobře vybavené fitness centrum, kde můžete protáhnout tělo při lekcích jógy, pilates nebo vyzkoušet rotopedy.

Večer vybízí k návštěvě stylového divadla Showroom at Sea plného dechberoucích představení, nebo zkuste štěstí v kasinu.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace: Pinnacle Grill, Le Cirque, Lido restaurant, Rotterdam dinning room, italská restaurace Canaletto
  • Odpočinek: Venkovní bazén, vířivky
  • Sport: Fitness centrum (jóga, pilates, rotopedy atd.), basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Divadlo Frans Hals show lounge, kasino