X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Kóčin
Kóčin

Plavby v okolí

Kóčin / Indie

Na jihozápadním pobřeží Indie ve státě Kerala se na břehu Lakadivského moře rozkládá významné přístavní město Kóčin (Cochin, nebo také Kochi) přezdívané Královna Arabského moře.

Už od 14. století bylo město významných centrem obchodu s kořením, na počátku 16. století spadlo pod nadvládu Portugalska a stalo se tak první evropskou kolonií v Indii. Později Kóčinu vládli Nizozemci a až do doby, než Indie v roce 1947 získala nezávislost, Britové, dnes je finančním a průmyslovým centrem oblasti a patří mezi jedno z turisticky nejnavštěvovanějších měst v Indii.

Šestisettisícový Kóčin je směsicí kultur a národů a má dvě části – tou historickou a pro návštěvníky atraktivnější je Mattancherry. Část Fort Cochin byla založena Portugalci v roce 1510 a prohlédnout si je tady možné řadu portugalských kostelů, židovskou synagogu, ale i několik mešit a hinduistických chrámů.

V 50. letech 16. století byl vystavěn palác Mattanchery, který dnes hostí hinduistický chrám. V centru města se nachází židovské město s Židovským palácem, Židovskou synagogou a nespočtem obchodů se starožitnostmi.

Kóčin je branou k takzvaným backwaters, překrásné síti kanálů, řek a jezer, které se klikatí a vinou v délce až 1 150 kilometrů, lemované palmami a rýžovými políčky. Nejlepší způsob, jak je prozkoumat, je z paluby ručně vyrobené bárky s doškovou střechou, kterou je možné si tady pronajmout.

Kdo se chce o oblasti dozvědět více, neměl by si nechat ujít návštěvu Muzea keralské historie nebo Keralského muzea folkloru, které prostřednictvím více než 4 tisíc artefaktů seznamuje s lidovou tradicí oblasti, starou až tisíc let.

Kdo si chce užít spoustu zábavy a adrenalinu, může navštívit tematický zábavní park Wonderla Amusement Park s více než 50 různými atrakcemi pro celou rodinu.

Za to určitě stojí také procházka po pláži Fort Kochi, poseté čínskými rybářskými sítěmi. Asi 12 kilometrů od města stojí palác Tripunithura, rozsáhlý komplex budov vystavěných v tradičním architektonickém stylu na konci 19. století, dnes hostící největší archeologické muzeum Keraly.

Kóčin je proslulý svým kořením – zázvorem, červeným chilli, skořicí, kurkumou nebo bílým a černým pepřem. Ulice Bazaar Road je lemována malými obchůdky, kde je mimo něj možné koupit také dřevořezby, hedvábí nebo šátky.

Místa, která stojí za to vidět

Jew Town – Navštivte starou část města s klikatými úzkými uličkami, lemovanými obchůdky s kořením, a nejstarší synagogou v Indii.

Wonderla Amusement Park – Užijte si spoustu zábavy a adrenalinu v obrovském tematickém parku s více než 50 atrakcemi.

Kerala Backwaters – Projeďte se na tradiční loďce po spletité síti kanálů, řek a jezer, obklopených palmami a rýžovými políčky.

Hill Palace of Tripunithura  - Nenechte si ujít návštěvu paláce z konce 19. století s největším archeologickým muzeem v oblasti.

Mattancherry Palace – Prohlédněte si palác z počátku 16. století, obklopený hezkou zahradou s malým muzeem se středověkými nástěnnými malbami.

Fort Kochi Beach – Projděte se po pláži poseté důmyslnými čínskými rybářskými sítěmi a ochutnejte nejčerstvější úlovky dne.


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do Kóčinu

Spojené arabské emiráty, Indie, Srí Lanka, Myanmar, Singapur z Dubaje na lodi Azamara Pursuit

Loď: Azamara Pursuit
Trasa: Spojené arabské emiráty, Indie, Srí Lanka, Myanmar, Singapur
Nalodění: Dubaj, Spojené arabské emiráty
Vylodění: Singapur, Singapur
Trvání: 19 nocí