Cormorant Point (Galapágy, Floreana)
Cormorant Point (Galapágy, Floreana)

Plavby v okolí

Cormorant Point (Galapágy, Floreana) / Ekvádor

Na samém severním pobřeží ostrova Floreana, rozkládajícího se v jižní části ekvádorského souostroví Galapágy, se nachází Cormorant Point. Floreana má velmi zajímavou historii: na konci 18. století tady byla velrybáři založena první „pošta“, která je dnes velkou turistickou atrakcí, počátkem 19. století se tady usadili první lidé a v roce 1832 se Floreana stala vůbec prvním ostrovem kolonizovaným Ekvádorem a později prvním hlavním městem Galapág.

Dnes na jejím severním pobřeží čeká na návštěvníky překrásná krajina, kterou si mohou projít s průvodcem. Těšit se mohou na lachtany, ale také pěnkavy, které hrály klíčovou roli v Darwinově teorii druhů. Blízká sladkovodní laguna je pak domovem překrásných galapážských plameňáků a volavek.

Cormorant Point nabízí hned dvě pláže, které se od sebe výrazně liší. První je písečná, zbarvená do zelena krystaly olivínu, druhá – Flour Beach – je tvořená rozdrcenými korály a je oblíbená jako hnízdiště zelených mořských želv. Zájemce sem zavede krátká procházka přes kopec.

Pestrý život pod mořskou hladinou vybízí ke šnorchlování a potápění, pozorovat je tady možné mořské želvy, žraloky, rejnoky a nespočet druhů ryb. Severně od Cormorant Point se nachází další z oblíbených potápěčských lokalit, Ďáblova koruna, která určitě stojí za krátkou návštěvu se šnorchlem nebo bombou na zádech.

 

Místa, která stojí za to vidět

Punta Cormorant – Vyrazte na procházku s průvodcem a pozorujte lachtany, galapážské plameňáky, volavky i Darwinovy pěnkavy.

Flour Beach – Projděte se přes kopec na bílou pláž tvořenou rozdrcenými korály, kterou si pro hnízdění vybraly také vzácné zelené mořské želvy.

Corona del Diablo – Šnorchlujte nebo s bombou na zádech pozorujte žraloky, rejnoky, mořské želvy i nespočet druhů mořských ryb.


Místa, která stojí za to vidět