Cape Liberty (New Jersey)

Plavby v okolí

Cape Liberty (New Jersey) / USA

Na východním, atlantském pobřeží Spojených států se rozkládá přístav New York a New Jersey, největší přístav na pobřeží a třetí největší v celé zemi. Jedním z jeho transatlantických osobních terminálů je přístav Cape Liberty, brána do nejhustěji osídlené oblasti Ameriky.

Jersey City se rozkládá mezi řekami Hudson a Hackensack a po Newarku je druhým největším městem státu New Jersey, které za svůj domov považuje na 265 tisíc obyvatel. V 17. století byla oblast osídlena Nizozemci a z této doby pochází také nejstarší stavby, mezi nimi například dům Newkirk z roku 1690. V 80. letech 19. století byly otevřeny hned tři osobní terminály, kudy do země proudily statisíce přistěhovalců. Branou do Ameriky jim byl ostrov Ellis, kde se dnes nachází zajímavé Muzeum imigrace.

Hlavní ulicí centrální části města je Grove Street, lemovaná řadou obchodů, barů a restaurací. Nedaleko věže Goldman Sachs se k nebi vypíná známá dominanta, hodiny Colgate o průměru 15 metrů.

Z Jersey City vyplouvá trajekt směr Ostrov Svobody s jednou z nejznámějších památek na světě, Sochou Svobody. Socha byla na svém současném místě vztyčena v roce 1886, spolu s podstavcem měří 93 metrů a je symbolem Spojených států. Vědecké centrum svobody v Jersey City nabízí nespočet interaktivních výstav, show a přestavení.

Bayonne se může pochlubit zajímavým muzeem na téma hasičství, které sídlí v hasičské zbrojnici z roku 1870, ale také jedním z nejdelších ocelových obloukových mostů na světě, mostem Bayonne.

V parku Menlo stojí památník Thomase Alvy Edisona a muzeum věnované tomuto významnému vynálezci a podnikateli, v Městském muzeu Jersey je pak možné prohlédnout si širokou sbírku maleb, soch a dalších děl z 19. a 20. století.

Z přístavu jsou nádherné výhledy na panorama Manhattanu a New York je odsud vzdálený jen co by kamenem dohodil, což z něj dělá výborné výchozí místo pro průzkum Velkého jablka s nespočtem možností k nákupům i gurmánským zážitkům, kterými je město proslulé.

Kuchyně New Jersey je tak rozmanitá, jako etnické složení obyvatel, návštěva Jersey City je tak vynikající příležitostí ochutnat rozmanité pokrmy z celého světa – od egyptské přes asijskou a jihoamerickou kuchyni až po pizzu, která je v oblasti velmi populární.

Místa, která stojí za to vidět

Statue of Liberty – Obdivujte 93 metrů vysokou sochu z konce 19. století, světoznámý symbol Spojených států.

Ellis Island – Zajeďte si na ostrov, který byl od konce 19. do poloviny 20. století vstupní branou milionů přistěhovalců do Ameriky, a navštivte zajímavé Muzeum imigrace.

Grove Street – Propadněte nákupní horečce a ochutnejte rozmanitou kuchyni na hlavní ulici centrální části Jersey City.

Menlo Park – Navštivte památník a muzeum věnované známému vynálezci a podnikateli, Thomasi Alva Edisonovi.

Bayonne Bridge – Prohlédněte si 511 metrů dlouhý most, jeden z nejdelších ocelových obloukových mostů na světě, spojující New Jersey s New Yorkem.

New York – Prozkoumejte Velké jablko, kochejte se siluetou Manhattanu, nakupujte, co hrdlo ráčí, a dopřejte si tu nejlepší kuchyni na světě.


Plavby z Cape Liberty


Plavby do Cape Liberty

USA, Aruba, Bonaire, Curacao z Ford Lauderdale na lodi Celebrity Silhouette

Loď: Celebrity Silhouette
Trasa: USA, Aruba, Bonaire, Curacao
Nalodění: Fort Lauderdale, USA
Vylodění: Cape Liberty (New Jersey), USA
Trvání: 10 nocí