X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Cape Liberty (New Jersey)

Plavby v okolí

Cape Liberty (New Jersey) / USA - Východní pobřeží

Na východním, atlantském pobřeží Spojených států se rozkládá přístav New York a New Jersey, největší přístav na pobřeží a třetí největší v celé zemi. Jedním z jeho transatlantických osobních terminálů je přístav Cape Liberty, brána do nejhustěji osídlené oblasti Ameriky.

Jersey City se rozkládá mezi řekami Hudson a Hackensack a po Newarku je druhým největším městem státu New Jersey, které za svůj domov považuje na 265 tisíc obyvatel. V 17. století byla oblast osídlena Nizozemci a z této doby pochází také nejstarší stavby, mezi nimi například dům Newkirk z roku 1690. V 80. letech 19. století byly otevřeny hned tři osobní terminály, kudy do země proudily statisíce přistěhovalců. Branou do Ameriky jim byl ostrov Ellis, kde se dnes nachází zajímavé Muzeum imigrace.

Hlavní ulicí centrální části města je Grove Street, lemovaná řadou obchodů, barů a restaurací. Nedaleko věže Goldman Sachs se k nebi vypíná známá dominanta, hodiny Colgate o průměru 15 metrů.

Z Jersey City vyplouvá trajekt směr Ostrov Svobody s jednou z nejznámějších památek na světě, Sochou Svobody. Socha byla na svém současném místě vztyčena v roce 1886, spolu s podstavcem měří 93 metrů a je symbolem Spojených států. Vědecké centrum svobody v Jersey City nabízí nespočet interaktivních výstav, show a přestavení.

Bayonne se může pochlubit zajímavým muzeem na téma hasičství, které sídlí v hasičské zbrojnici z roku 1870, ale také jedním z nejdelších ocelových obloukových mostů na světě, mostem Bayonne.

V parku Menlo stojí památník Thomase Alvy Edisona a muzeum věnované tomuto významnému vynálezci a podnikateli, v Městském muzeu Jersey je pak možné prohlédnout si širokou sbírku maleb, soch a dalších děl z 19. a 20. století.

Z přístavu jsou nádherné výhledy na panorama Manhattanu a New York je odsud vzdálený jen co by kamenem dohodil, což z něj dělá výborné výchozí místo pro průzkum Velkého jablka s nespočtem možností k nákupům i gurmánským zážitkům, kterými je město proslulé.

Kuchyně New Jersey je tak rozmanitá, jako etnické složení obyvatel, návštěva Jersey City je tak vynikající příležitostí ochutnat rozmanité pokrmy z celého světa – od egyptské přes asijskou a jihoamerickou kuchyni až po pizzu, která je v oblasti velmi populární.


Plavby z Cape Liberty

USA - Východní pobřeží, Portugalsko, Irsko, Francie, Velká Británie z Cape Liberty na lodi Anthem of the Seas

Loď: Anthem of the Seas
Trasa: USA - Východní pobřeží, Portugalsko, Irsko, Francie, Velká Británie
Nalodění: Cape Liberty (New Jersey), USA - Východní pobřeží
Vylodění: Southampton, Velká Británie
Trvání: 12 nocí

Plavby do Cape Liberty

Španělsko, Bermudy, USA - Východní pobřeží z Barcelony na lodi Vision of the Seas

Loď: Vision of the Seas
Trasa: Španělsko, Bermudy, USA - Východní pobřeží
Nalodění: Barcelona, Španělsko
Vylodění: Cape Liberty (New Jersey), USA - Východní pobřeží
Trvání: 11 nocí
Bonus

USA, Svatý Martin, Svatý Kryštof a Nevis, USA - Východní pobřeží ze San Juan na lodi Celebrity Summit

Loď: Celebrity Summit
Trasa: USA, Svatý Martin, Svatý Kryštof a Nevis, USA - Východní pobřeží
Nalodění: San Juan (Portoriko), USA
Vylodění: Cape Liberty (New Jersey), USA - Východní pobřeží
Trvání: 7 nocí