Cape Liberty (New Jersey)

Plavby v okolí

Cape Liberty (New Jersey) / USA

Na východním, atlantském pobřeží Spojených států se rozkládá přístav New York a New Jersey, největší přístav na pobřeží a třetí největší v celé zemi. Jedním z jeho transatlantických osobních terminálů je přístav Cape Liberty, brána do nejhustěji osídlené oblasti Ameriky.

Jersey City se rozkládá mezi řekami Hudson a Hackensack a po Newarku je druhým největším městem státu New Jersey, které za svůj domov považuje na 265 tisíc obyvatel. V 17. století byla oblast osídlena Nizozemci a z této doby pochází také nejstarší stavby, mezi nimi například dům Newkirk z roku 1690. V 80. letech 19. století byly otevřeny hned tři osobní terminály, kudy do země proudily statisíce přistěhovalců. Branou do Ameriky jim byl ostrov Ellis, kde se dnes nachází zajímavé Muzeum imigrace.

Hlavní ulicí centrální části města je Grove Street, lemovaná řadou obchodů, barů a restaurací. Nedaleko věže Goldman Sachs se k nebi vypíná známá dominanta, hodiny Colgate o průměru 15 metrů.

Z Jersey City vyplouvá trajekt směr Ostrov Svobody s jednou z nejznámějších památek na světě, Sochou Svobody. Socha byla na svém současném místě vztyčena v roce 1886, spolu s podstavcem měří 93 metrů a je symbolem Spojených států. Vědecké centrum svobody v Jersey City nabízí nespočet interaktivních výstav, show a přestavení.

Bayonne se může pochlubit zajímavým muzeem na téma hasičství, které sídlí v hasičské zbrojnici z roku 1870, ale také jedním z nejdelších ocelových obloukových mostů na světě, mostem Bayonne.

V parku Menlo stojí památník Thomase Alvy Edisona a muzeum věnované tomuto významnému vynálezci a podnikateli, v Městském muzeu Jersey je pak možné prohlédnout si širokou sbírku maleb, soch a dalších děl z 19. a 20. století.

Z přístavu jsou nádherné výhledy na panorama Manhattanu a New York je odsud vzdálený jen co by kamenem dohodil, což z něj dělá výborné výchozí místo pro průzkum Velkého jablka s nespočtem možností k nákupům i gurmánským zážitkům, kterými je město proslulé.

Kuchyně New Jersey je tak rozmanitá, jako etnické složení obyvatel, návštěva Jersey City je tak vynikající příležitostí ochutnat rozmanité pokrmy z celého světa – od egyptské přes asijskou a jihoamerickou kuchyni až po pizzu, která je v oblasti velmi populární.


Plavby z Cape Liberty

USA, Bermudy z Cape Liberty na lodi Celebrity Summit

Loď: Celebrity Summit
Trasa: USA, Bermudy
Nalodění a vylodění: Cape Liberty (New Jersey), USA
Trvání: 7 nocí

USA, Kanada z Cape Liberty na lodi Adventure of the Seas

Loď: Adventure of the Seas
Trasa: USA, Kanada
Nalodění: Cape Liberty (New Jersey), USA
Vylodění: Quebec, Kanada
Trvání: 10 nocí

Plavby do Cape Liberty

USA, Svatý Martin ze San Juan na lodi Adventure of the Seas

Loď: Adventure of the Seas
Trasa: USA, Svatý Martin
Nalodění: San Juan (Portoriko), USA
Vylodění: Cape Liberty (New Jersey), USA
Trvání: 5 nocí

USA, Svatý Martin, Svatý Kryštof a Nevis ze San Juan na lodi Celebrity Summit

Loď: Celebrity Summit
Trasa: USA, Svatý Martin, Svatý Kryštof a Nevis
Nalodění: San Juan (Portoriko), USA
Vylodění: Cape Liberty (New Jersey), USA
Trvání: 7 nocí

USA, Svatý Martin, Bermudy ze San Juan na lodi Celebrity Summit

Loď: Celebrity Summit
Trasa: USA, Svatý Martin, Bermudy
Nalodění: San Juan (Portoriko), USA
Vylodění: Cape Liberty (New Jersey), USA
Trvání: 8 nocí