Yokohama (Tokio)

Plavby v okolí

Yokohama (Tokio) / Japonsko

Jokohamu najdete na hlavním japonském ostrově Honšú jižně od Tokia. Se svými 3,7 miliony obyvatel je hned po Tokiu druhým největším městem země a jedním z jejích nejdůležitějších přístavů.

Až do konce feudálního období Edo byla Jokohama jen malou rybářskou vesnicí. Zlomový bod pro ni nastal v letech 1853-54, kdy sem dorazilo americké loďstvo, které si vyžádalo otevření několika japonských přístavů pro mezinárodní obchod. Jokohamský přístav byl oficiálně otevřen v roce 1859 a město se velmi rychle stalo základnou mezinárodního obchodu v Japonsku. S cizinci do města přišla západní móda, zmrzlina a také pivo, evropské sporty a samozřejmě také západní architektura.

Po reformách Meidži v roce 1868 začal přístav obchodovat s hedvábím a jeho hlavním obchodním partnerem se stala Velká Británie. Jokohama je městem mnoha japonských premiér: na konci 19. století tady byl založen první deník, první plynové veřejné lampy a první železnice a Jokohama byla nejmezinárodnějším městem celého Japonska.

Jeho prosperita pokračovala i na začátku 20. století, v roce 1923 však byla většina Jokohamy zničena velkým zemětřesením Kanto a znovu vystavěna, aby ji o 20 let později za druhé světové války srovnalo se zemí americké bombardování.

Po válce byla ve městě zahájena nová výstavba a v 80. letech potom konstrukce obrovského projektu Minato Mirai 21, oblasti, kde dnes najdete jedny z největších atrakcí Jokohamy: věž Landmark Tower, druhou nejvyšší stavbu v Japonsku, nebo Cosmo Clock 21, v době svého otevření v roce 1989 největší ruské kolo a hodiny na světě.

Historické centrum města v okolí přístavu bylo místem, kde vyrostlo první zahraničí osídlení města, dnes je známé jako Kannai. Hned na pobřeží si můžete v parku Yamashita prohlédnout historickou loď Hikawa Maru, která na moře poprvé vyplula v roce 1930 a dnes hostí zajímavé muzeum, nebo Námořní věž (Marine Tower), nejvyšší vnitrozemský maják světa.

Jokohama se pyšní největší čínskou čtvrtí na světě mimo Čínu: nechte se tady vést svými chuťovými buňkami, meditujte v některém z chrámů nebo nakupte zajímavé suvenýry. Chcete-li se dozvědět něco nového, zajděte se podívat do některého z mnoha jokohamských muzeí. V Muzeu hedvábí zjistíte, jak se z kukly housenky bource morušového stává ceněná tkanina, a v Muzeu instantních nudlí (Cupnoodles Museum) si dokonce můžete vyrobit své vlastní nudle přímo na míru.

Až už budete městem unaveni, zajděte si odpočinout do tradiční japonské zahrady Sankei-en se sedmnácti starými budovami, které sem byly přivezeny z celého Japonska.

Místa, která stojí zato vidět

Landmark Tower – Vyvezte se na dominantu Minato Mirai 21 a z druhé nejvyšší stavby Japonska vysoké 296 metrů se kochejte nádhernými 360stuňovými výhledy na celé město.

Chinatown – Ztraťte se v uličkách největší čínské čtvrti mimo Čínu, meditujte, ochutnávejte, nakupujte a třeba si i nechte vyložit osud.

Cupnoodles Museum – Seznamte se s historií a současností populárních instantních nudlí a na závěr si vyrobte jednu porci přímo na míru.

Yokohama Cosmo World – Užijte si spoustu legrace v zábavním parku s horskými drahami a obrovským ruským kolem, které bylo v době svého otevření v roce 1989 největším na světě.

Motomachi – Propadněte nákupní horečce ve čtvrti s butiky luxusních západních značek, zlatnictvími a nespočtem mezinárodních restaurací.

Sankei-en Gardens – Relaxujte v typické japonské zahradě s krásnými výhledy na pobřeží a tradičními starými domy, přivezenými z celé země.

Hikawa Maru – Navštivte zajímavé muzeum přímo na palubě zaoceánské lodi přezdívané Královna Pacifiku, která na moře poprvé vyplula v roce 1930.


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do Yokohami