Laem Chabang (Bangkok)
Laem Chabang (Bangkok)

Plavby v okolí

Laem Chabang (Bangkok) / Thajsko

Na jihu země, 130 kilometrů od Bangkoku, leží největší přístav Thajska, Laem Chabang. Příznivcům golfu nabízí město prvotřídní hřiště a 16 kilometrů odsud se nachází zoo Sriracha s bengálskými tygry, krokodýly a dalšími zvířaty. Většina návštěvníků odsud však rovnou míří do plážového rezortu Pattaya nebo přímo do hlavního města země.

Pattaya se rozkládá na východním pobřeží Thajského zálivu a až do 60. let 20. století byla jen nevýznamnou rybářskou vesnicí. K rozvoji jí – paradoxně – pomohla vietnamská válka, kdy se stala oblíbenou dovolenkovou destinací amerických vojáků. Pattaya je proslulá svými překrásnými plážemi: tou hlavní je rušná Pattaya, mnohem klidnější jsou pláže na sever i na jih od ní nebo nádherná pláž Ko Lan, ležící na blízkém ostrově. Obrovská dřevěná Svatyně Pravdy je známá svými propracovanými řezbami a za návštěvu určitě stojí rozlehlá botanická zahrada Nong Nooch.

Historie Thajska sahá do 10. století, a přesto, že kořeny Bangkoku lze vysledovat až do století 15. do doby království Ayutthaya, nebylo město samotné založeno dříve než v roce 1782. Bangkok byl centrem modernizace Siamu, který byl na Thajsko přejmenován až v 19. století, a ekonomickým i kulturním centrem země. V 80. a 90. letech v době asijského finančního boomu si jej za své sídlo zvolila řada mezinárodních společností. V současné době je „město andělů“ domovem asi 8, jeho širší okolí pak asi 14 milionů obyvatel a je jednou z předních turistických destinací světa.

Bangkok leží v ústí řeky Chao Phraya a kvůli svým četným kanálům je často přezdívaný „Benátky východu“. Jeho překrásné zlaté paláce, nádherné chrámy a posvátné sochy Buddhy, plovoucí trhy, prvotřídní nakupování a rušný noční život sem ročně přitáhnou na 21 milionů turistů.

Mezi hlavní atrakce Bangkoku patří Velký (nebo také Královský) palác, který je spolu s Chrámem smaragdového Buddhy (Wat Phra Kaew) nejposvátnějším místem celého Thajska. Chrám Wat Pho je domovem známého ležícího Buddhy, Wat Arun je zase typický svými nádhernými věžemi „prang“, pokrytými barevným porcelánem.

Nejznámější ulicí Bangkoku je Khao San Road a dům/muzeum Jima Thompsona je výbornou ukázkou tradiční thajské architektury. Město hostí řadu muzeí, mezi nimi i Národní muzeum, největší v jihovýchodní Asii, s exhibicemi na téma thajské historie a kultury.

Největším thajským trhem je víkendový Chatuchak, v Ratchaburi najdete proslulé plovoucí trhy a za to určitě stojí i návštěva obrovské čínské čtvrti.


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do Laem Chabang

Sleva

Singapur, Thajsko, Vietnam na lodi Quantum of the Seas

Loď: Quantum of the Seas
Trasa: Singapur, Thajsko, Vietnam
Nalodění a vylodění: Singapur, Singapur
Trvání: 7 nocí

Singapur, Thajsko, Kambodža, Vietnam na lodi Costa Fortuna

Loď: Costa Fortuna
Trasa: Singapur, Thajsko, Kambodža, Vietnam
Nalodění a vylodění: Singapur, Singapur
Trvání: 9 nocí