Společnost Celebrity Cruises představuje svou novou loď, která vyniká ve své vlastní třídě. Celebrity Xcel spojuje největší hity řady Edge se zcela novými zážitky.

Celebrity Xcel zahájí své působení v Karibiku a vypluje z Fort Lauderdale v listopadu 2025 a posune zážitky z tropické oblasti do nových dechberoucích výšin. Mezitím zůstaňte ve střehu, protože v nadcházejících měsících společnost odhalí další vzrušující detaily plavidla, od vizionářských nových prostor až po inovativní chutné koncepty jídla a pití.

Loď při plavbě z Fort Lauderdale na 7denních trasách východního a západního Karibiku navštíví dechberoucí destinace včetně Baham, Mexika, St. Thomas, St. Maarten, Grand Cayman a Puerto Plata.


Kajuty

Řada Edge® nastavuje nový standard v ubytování na světové úrovni. Celebrity Xcel nabízí od klasických kajut Edge s nekonečnými verandami® navržených i pro sólo cestovatele – jejichž počet byl zdvojnásoben – až po jedinečný luxus v The Retreat® s rozšířenými a přepracovanými exkluzivními prostory. 

Bez ohledu na to, který z luxusních apartmá Celebrity Xcel si vyberete, budete moci klidně odpočívat v povlečení eXhale® a na matracích Cashmere navržených výhradně pro Celebrity Cruises. Téměř každá kajuta a apartmá na Celebrity Xcel je vybavena manželskou postelí. Navíc vám vnitřní automatizace umožňuje upravit vše od osvětlení v místnosti až po nastavení klimatizace. 

Samostřejmostí jsou i speciálně upravené kajuty pro hosty, kteří mají problémy s pohyblivostí a jiné handicapy. 

Stylově navržené vnitřní kajuty disponují velkým obytným prostorem včetně posezení a TV s plochou obrazovkou, většími koupelnami a i úložným prostorem. Kromě velké manželské postele mají některé kajuty i rozkládací lůžko. Vedle klasických vnitřních kajut jsou na palubě k dispozici kajuty Deluxe

Kategorie:

 • I2, Vnitřní kajuty, paluby: 3, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 - plocha přibližně 17 m2
 • DI, Vnitřní kajuty Deluxe, paluby: 3, 7, 8, 9, 10, 11, 12 - plocha přibližně 19 m2

Kajuty s výhledem na oceán nabízí větší obytné prostory a úchvatné výhledy na scenérii, která se denně mění. Některé kajuty mají kromě velké manželské postele i rozkládací lůžko. Vedle klasických kajut s výhledem jsou na palubě k dispozici Deluxe kajuty s výhledem, které patří mezi ty největší a dále Panoramatické kajuty s oknem od podlahy ke stropu umístěné uprostřed a na přídi lodi. 

Kategorie:

 • O1, Kajuty s výhledem Prime, paluba: 3 - plocha přibližně 18,5 m2
 • O2, Kajuty s výhledem, paluba: 3 - plocha přibližně 18,5 m2
 • PO, Kajuty s panoramatickým výhledem, paluba: 6 - plocha přibližně 18,5 m2
 • DO, Kajuty Deluxe s výhledem, paluby: 8, 9 - plocha přibližně 22,5 m2

Užijte si nádhernou přírodu a ohromující výhledy na oceán ze své vlastní soukromé verandy. Díky nejmodernějším technologiím si můžete nastavit téměř každý prvek v kajutě. Některé kajuty mají k manželské posteli i rozkládací lůžko nebo dvoulůžko. 

Můžete si vybrat vedle klasických kajut Edge s verandou i Sunset Veranda s největší verandou z řady Edge, Deluxe Porthole s verandou na zádi lodi a řadu Edge s nekonečnou verandou a to i jednolůžkové pro sólo cestovatele. Některé kajuty jsou vzájemně propojitelné. 

Kajuty třídy Concierge spojují luxus kajut Edge s nekonečnou verandou s řadou služeb a vybavení, od exkluzivního oběda, přes destinační seminář a oddaného concierge - asistenta, který je vždy jen pár kroků od vaší kajuty, aby vám pomohl s čímkoli, co potřebujete. Součástí ubytování je i přístup do místnosti Infinite Veranda®.

Kajuty třídy AquaClass jsou inspirativnější než kdy jindy. Výchozí je kajuta Edge s nekonečnou verandou s přidanými prvky inspirovanými lázněmi. K dispozici je pro hosty nejmodernější nekonečná veranda, kašmírové ložní prádlo s matrací královské velikosti a bezplatné lekce fitness. Navíc mají neomezený přístup do SEA Thermal Suite, bezplatné stravování v restauraci Blu a osobního lázeňského concierge.

Kategorie:

 • E1, Kajuta Prime Edge s nekonečnou verandou - paluby: 7, 8, 9 - plocha kajuty přibližně 22,5 m2, verandy cca 4 m2
 • V1, Kajuta Prime Veranda - paluby: 9, 10 - plocha kajuty přibližně 19 m2, verandy cca 4 m2
 • E2, Kajuta Edge s nekonečnou verandou - paluby: 6, 7, 8 - plocha kajuty přibližně 22,5 m2, verandy cca 4 m2
 • E3, Kajuta Edge s nekonečnou verandou s částečně omezeným výhledem - paluby: 6, 7, 8 - plocha kajuty přibližně 22,5 m2, verandy cca 4 m2
 • ES, Kajuta Jednolůžkové Edge s nekonečnou verandou - paluba: 6 - plocha kajuty přibližně 17 m2, verandy cca 4 m2
 • P1, P2, Kajuta Deluxe Porthole s verandou - paluby: 6, 7, 8, 9 - plocha kajuty přibližně 19 m2, verandy cca 4 m2
 • SV, Kajuta Sunset Veranda - paluby: 7, 8, 9, 10, 11, 12 - plocha kajuty přibližně 21 m2, verandy cca 8 m2
 • C1, Kajuta Prime Concierge Class - paluby: 11, 12 - plocha kajuty přibližně 22,5 m2 a verandy cca 4 m2
 • C2, Kajuta Concierge Class - paluby: 9, 10, 11, 12 - plocha kajuty přibližně 22,5 m2 a verandy cca 4 m2
 • C3, Kajuta Concierge Class s omezeným výhledem - paluby: 9, 10, 11, 12 - plocha kajuty přibližně 22,5 m2 a verandy cca 4 m2
 • A1, Kajuta Prime AquaClass - paluby: 9, 10 - plocha kajuty přibližně 22,5 m2 a verandy cca 4 m2
 • A2, Kajuta AquaClass - paluby: 9, 10 - plocha kajuty přibližně 22,5 m2 a verandy cca 4 m2

Exkluzivní ubytování v Retreat® zahrnuje úžasná apartmá, přístup do soukromé restaurace Luminae, exkluzivního salonku a terasy na opalování, které konkurují jakémukoli špičkovému resortu. Hostům je k dispozici tým profesionálů, kteří udělají vše pro to, aby si svou dovolenou opravdu vychutnali.

Některá apartmá disponují dvěma ložnicemi a koupelnami, součástí u apartmá Iconic, Penthouse a Sky Suite je i vířivka. Každý host v apartmá obdrží prémiové nápoje a prémiové Wi-Fi připojení.

Mezi exkluzivní služby a vybavení v Royal Suite, Edge Villa, Penthouse Suite a Iconic Suite patří např. bezplatná balená voda, soda a pivo denně zásobené, neomezené obědy a večeře ve všech specializovaných restauracích, dvě láhve prémiových lihovin zdarma, bezplatná služba praní prádla (dvakrát za plavbu) nebo i přednostní doručení zavazadel.

Mezi služby v Celebrity Suite a Sky Suite patří např. denní dovoz odpoledních pochutin, odpolední čajová akce pořádaná v The Retreat Lounge, bezplatná 24hodinová pokojová služba, bezplatné použití golfového deštníku a dalekohledu či služba čištění bot. 

Speciální výhody mají hosté z Aqua Sky Suite jako např. neomezený vstup do Sea Thermal Suite, specializovaný lázeňský concierge, přednostní rezervace lázní, bezplatné lekce fitness, exkluzivní slevy na lázeňské procedury (mohou být účtovány další poplatky) i uvítací recepce. Součástí vybavení apartmá jsou navíc fitness pomůcky, podložky na jógu, sprchové toaletní potřeby z přírodních složšek, rozšířené wellness na vyžádání atd.

Kategorie:

 • IC, Apartmá Iconic Suite, s panoramatickým výhledem - paluba: 12 - plocha apartmá cca 176 m2, verandy cca 64 m2
 • PS, Apartmá Penthouse Suite - paluba: 12 - plocha apartmá cca 128 m2, verandy cca 18 m2
 • EV, Dvoupatrové apartmá Edge Villa, s bazénkem - paluby: 15, 16 - plocha apartmá cca 69 m2, verandy cca 20 m2
 • RS, Apartmá Royal Suite - paluba: 12 - plocha apartmá přibližně 64 m2, verandy cca 7 m2
 • CS, Dvoupokojové apartmá Celebrity Suite s panoramatickými okny - paluby: 11, 12 - plocha apartmá cca 37 m2, verandy cca 10 m2
 • AS, Apartmá Aqua Sky Suite, kombinace toho nejlepšího z wellness třídy Aqua Class® a luxusu Retreat® - paluba: 10 - plocha apartmá cca 30 m2, verandy cca 7 m2
 • SS, S1, Apartmá Sky Suite a Sunset Sky Suite, kombinace rozsáhlých výhledů a intimního luxusu - paluby: 7, 8, 9, 10, 11, 12 - plocha apartmá cca 30 m2, verandy cca 7 m2
 • MS, Apartmá Magic Carpet® Sky Suite - paluby: 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

Zábava

Plavby na Celebrity Xcel