X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Moorea (Francouzská Polynésie)
Moorea (Francouzská Polynésie)

Plavby v okolí

Moorea (Francouzská Polynésie) / Zámořské společenství Francie

17 kilometrů severozápadně od hlavního ostrova Francouzské Polynésie leží v jižním Tichém oceánu její menší ostrůvek, Moorea.

Ostrov vznikl sopečnou činností před 1,5 – 2,5 miliony lety a poprvé byl osídlen Polynésany, kteří sem na svých kánoích připluli z jižní Asie kolem roku 900. Dodnes je připomínají starověké kamenné stavby, marae, roztroušené po celém ostrově. První Evropané, kteří Mooreu spatřili, byli v roce 1606 Portugalci, prvními osadníky se však až ve druhé polovině 18. století stali Angličané včetně známého mořeplavce Jamese Cooka, a ostrov později navštívil také slavný otec evoluční teorie Charles Darwin. Dnes je Moorea oblíbenou turistickou destinací, vyhledávanou často rodinami nebo novomanželi, kteří sem míří na svatební cestu.

Moorea, v překladu žlutá ještěrka, je známá svojí rozervanou sopečnou horskou krajinou a překrásnými písčitými plážemi a je jedním z nejkrásnějších ostrovů Francouzské Polynésie.

Do severního pobřeží ostrova ve tvaru srdce se zařezávají dvě zátoky: obrázková Opunohu, nad níž se k nebi tyčí hora Rotui, a Cookova zátoka, kolem níž je rozloženo několik menších sídel včetně největší komunity Moorey, Pao Pao. Tady je možné najít také nejstarší marae ostrova, vystavěné původními Polynésany kolem roku 900. Kdo chce nahlédnout do tradic a kuchyně exotické lokality, neměl by si nechat ujít návštěvu vesnice Tiki na západním pobřeží, kulturního centra, kde místní nabízí tradiční vystoupení i ukázky rukodělných činností.   

Křišťálově čistá voda v zátokách zve k prozkoumávání pestrého života pod mořskou hladinou se šnorchlem nebo bombou na zádech. Oblíbenými aktivitami jsou také krmení rejnoků nebo plavání s delfíny v jejich přirozeném prostředí, které nabízí Delfíni centrum u severozápadního pobřeží Moorey. Od srpna do října oblast navštěvují velryby, a tak se v tomto období pořádají výlety na člunech za jejich pozorováním.

Jednou z novinek na ostrově je Tiki Parc, kde si návštěvníci všech věkových kategorií užijí zip line a celou řadu dobrodružných překážek v korunách stromů. Milovníci golfu si mohou odpálit pár míčků na golfovém hřišti Moorea Green Pearl s nádhernými výhledy na moře.

Příznivci aktivního trávení volného času si přijdou na své na mnoha pěších trecích, vinoucích se úchvatnou krajinou tropického deštného lesa ve svazích hory Tohivea, se svými 1 207 metry nad mořem nejvyššího bodu celého ostrova. Autem je možné dojet až na vyhlídku Belvedere, odkud jsou nádherně vidět vrcholky Moorey i nedaleké Tahiti. Největší ostrov Francouzské Polynésie je odsud vzdálen jen půl hodiny jízdy rychlým trajektem.

Místa, která stojí za to vidět

Tiki Village – Nahlédněte do exotické kultury polynéských ostrovů při tradičním vystoupení nebo ochutnávce místních specialit.

Belvedere Lookout – Nechte se uchvátit nádhernými výhledy na sopečné vrcholky překrásného ostrova.

Moorea Dolphin Center – Zaplavte si s delfíny v křišťálově čisté vodě jižního Pacifiku.

Mount Tohivea – Vyrazte na pěší trek tropickou džunglí ve svazích nejvyšší hory Moorey.

Tiki Parc – Zažijte dobrodružství na překážkách v korunách stromů a sjezdu na zip line uprostřed nádherného deštného pralesa.

Moorea Green Pearl Golf Course - Odpalte si pár míčků na jednom ze dvou golfových hřišť souostroví s překrásnými výhledy na oceán.

Tahiti – Nasedněte na člun a vyrazte na půl hodiny jízdy vzdálené Tahiti, největší ostrov Francouzské Polynésie.


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do Moorei

Sleva

Austrálie, Nový Zéland, Francouzská Polynésie, USA z Brisbane na lodi Radiance of the Seas

Loď: Radiance of the Seas
Trasa: Austrálie, Nový Zéland, Francouzská Polynésie, USA
Nalodění: Brisbane, Austrálie
Vylodění: Honolulu, USA
Trvání: 16 nocí