Kagoshima
Kagoshima

Plavby v okolí

Kagoshima / Japonsko

Na jižním pobřeží japonského ostrova Kjúšú se na břehu stejnojmenného zálivu rozkládá Kagoshima. Hlavní a největší město prefektury Kagoshima má asi 600 tisíc obyvatel.

Po dlouhá staletí byla Kagoshima centrem mocného japonského klanu, ve středověku a v období Edo mezi lety 1603-1868 tady pak existoval rušný politický a obchodní přístav. Město, kde se prý Japonsko vydalo na svoji centru k industrializaci, bylo oficiálně založeno v roce 1889, na konci druhé světové války bylo jako důležitá námořní základna bombardováno. Dnes je Kagoshima, které se pro její teplé klima, ulice lemované palmami a polohu ve stínu majestátní sopky přezdívá „Neapol východního světa“, oblíbeným přístavem výletních lodí.

Jednou z největších atrakcí Kagoshimy je ruské kolo Amuran o průměru 60 metrů, z jehož maximální výšky 91 metrů nad zemí jsou překrásné výhledy do širokého okolí. Milovníci podmořského života by si neměli nechat ujít návštěvu moderního akvária, které nabízí nejen obří nádrž s rejnoky či žralokem velrybím, ale také pravidelná krmení nebo delfíní show.

Severně od centra se na břehu moře rozkládá Sengan-en, bývalá rezidence klanu Shimazu z roku 1658, tradiční dům zasazený v překrásné japonské zahradě. Místní muzeum Shoko Shuseikan sídlí v bývalé továrně na výrobu strojů z roku 1865 a vypráví fascinující, 700 let dlouhý příběh rodu a prvních krůčků Japonska k industrializaci.

Po cestě k nim je možné zastavit se v parku Ishibashi, kde jsou dnes k vidění tři z původně pěti kamenných mostů, které na konci 19. století nechal přes řeku Kotsuki vystavět lord Shimazu Shigehide. Kdo chce nahlédnout do zajímavé historie prefektury ještě hlouběji, měl by navštívit Muzeum obnovy Meidži s úžasnou 3D expozicí plnou zvuků, světla a robotů.

Přímo naproti městu se do výšky 1 117 metrů nad mořem vypíná činná sopka Sakurajima, původně samostatný ostrov, po erupci z roku 1914 spojený s pevninou. Jízda trajektem je dlouhá 4 kilometry a trvá asi 15 minut, aktivně založení mohou přímo z přístavu vyrazit na pěší trek k některé z vyhlídek. Trail Nagisa Lava vede lávovými poli pod svahy sopky, výstup ke kráteru aktivního vulkánu není povolen.

Asi 30 kilometrů severně od Kagoshimy leží Chiran, 250 let stará samurajská vesnice, na jih potom naopak Ibusuki, rezortní městečko známé svými přírodními horkými prameny ideálními k relaxaci.

Prefektura je proslulá svou gastronomií a po celém světě známá svými unikátními a kvalitními produkty. Mezi oblíbené pochoutky patří syrová ryba sashimi nebo vepřové Kurobuta. Kagoshima je považována za místo zrodu „satsuma age“, smaženého rybího koláče, a je také domovem tradičního japonského nápoje, destilátu shochu, vyráběného ze sladkých brambor, ječmene nebo rýže.


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do

Sleva
Sleva

Čína, Japonsko na lodi Voyager of the Seas

Loď: Voyager of the Seas
Trasa: Čína, Japonsko
Nalodění a vylodění: Hong Kong, Čína
Trvání: 9 nocí