Cabo San Lucas
Cabo San Lucas

Plavby v okolí

Cabo San Lucas / Mexiko

Na jižním cípu mexického poloostrova Baja California se rozprostírá Cabo San Lucas, často nazývané prostě jen Cabo (v překladu Mys svatého Lukáše). Rezortní město, zvolené za jednu z pěti nejlepších turistických destinací Mexika, je proslulé svými plážemi, vodními aktivitami a bujarým nočním životem.

Archeologické nálezy prokázaly, že lidé se v oblasti Cabo San Lucas usídlili už před více než 10 tisíci lety. Když sem dorazili první Evropané, setkali se tady s lidmi kmene Pericú, kteří se živili sběrem a lovem. Ještě na začátku 20. století bylo Cabo jen malou rybářskou vesničkou, v roce 1917 tady však americká společnost vybudovala plovoucí platformu pro lov tuňáků a městečko se začalo rozrůstat.

V 70. letech 20. století byla zahájena výstavba, jejímž cílem bylo vybudovat dostatečnou turistickou infrastrukturu, a město se stalo populární především mezi celebritami. V roce 2014 bylo Cabo San Lucas vážně poničeno hurikánem Odile, jeho následky tady však už dnes turisté, kteří sem míří z celého světa, nenajdou.

Hlavním tahákem Caba jsou bezpochyby nádherné pláže. Tou hlavní – a taky nejrušnější - je El Médano s křišťálově čistou vodou a nespočtem restaurací a barů, nacházející se hned na jih od města. Užít si tady můžete nejrůznější vodní sporty – od šnorchlování po vodní lyže. Na nejjižnějším výběžku poloostrova, známém jako Land´s End (Konec země), najdete překrásnou Pláž milenců (Playa del Amor), kam se dá dostat jen na člunu.

Nedaleko od ní se nachází jedna z největších atrakcí v oblasti, El Arco. Působivý skalní oblouk je součástí formace Los Frailes (Mnichové). Tichý oceán se tady setkává s Cortézovým mořem a až tady budete, porozhlédněte se po pelikánech a lvounech.

V zimní sezóně od října do konce března máte také poměrně slušnou šanci zahlédnout šedé velryby. Každý rok do mělkých teplých lagun v oblasti připlouvají tisíce těchto tvorů, aby tady vychovaly své mladé. Mnohé z velryb proplují přímo kolem města, k jiným se můžete vydat v rámci 3-4hodinové plavby, kterou nabízí spousta turistických kanceláří.

Na hlavním náměstí Cabo San Lucas s několika restauracemi a obchůdky najdete kostel svatého Lukáše (Iglesia de San Lucas), vystavěný španělskými misionáři v roce 1730. Kostel si přes několikero rekonstrukcí zachoval svoji podobu z 18. století a je ideálním místem, kde obdivovat místní architekturu i tradice.

Než z Caba vyrazíte zase o dům dál, nezapomeňte ochutnat výtečné čerstvé ryby a mořské plody v některé z místních restaurací.

Místa, která stojí za to vidět

El Arco – Naloďte se na člun (panga) a jeďte obdivovat jeden z nejkrásnějších přírodních úkazů Caba, výrazný skalní oblouk El Arco.

Playa del Divorcio – Užijte si nádherný západ slunce na Pláži rozvodů, protějšku Pláže milenců, nacházejícího se na pacifické straně poloostrova.

Iglesia de San Lucas – Zastavte se na hlavním náměstí v kostele svatého Lukáše, vystavěném španělskými misionáři už v roce 1730.

Parque Nacional Cabo Pulmo – Prozkoumejte se šnorchlem bohatství jednoho z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti a udělejte si procházku na zvláštní skalní formaci Las Sirenitas.

Cabo del Sol Golf Club – Odpalte si pár míčků na jednom z nejkrásnějších a nejnáročnějších golfových hřišť v zemi.

Todos Santos – Odpočiňte si od ruchu Caba a dobijte baterky v ospalém městečku, které je domovem umělců, kaváren a Hotelu California, známého z populární písně The Eagles.

Mi Casa – Vychutnejte si výtečné Chile en Nogada, populární jídlo mexického Dne nezávislosti v barvách mexické vlajky, které vám připraví v restauraci nedaleko hlavního náměstí.


Místa, která stojí za to vidět