Costa Venezia

březnu 2019 posílí dnes 15člennou flotilu společnosti Costa Cruises zbrusu nová loď, zasvěcená domovu známého mořeplavce Marca Pola i neméně proslulého svůdce Casanovy. Costa Venezia je kombinací inovativního přístupu a italské pohostinnosti a svým hostům slibuje ukázat svět ze zcela nové perspektivy.

Costa Venezia je jednou z lodí třídy Vista a je vůbec první z lodí společnosti, navrženou výhradně pro čínskou klientelu. Veřejné prostory byly inspirovány kulturou Benátek a hosté tady narazí na řadu soch a fontán. Těšit se na ně mohou mimo jiné v atriu Piazza San Marco, pojmenovaném po benátském Náměstí svatého Marka.

Costa Venezia vezme na své premiérové plavbě hosty z Evropy až na Dálný Východ: vyrazí z italského Terstu a o 53 dní později, na konci dubna, zakotví v japonské Jokohamě. Sledovat přitom bude fascinující cestu dávných obchodníků a pirátů: napříč třemi kontinenty, čtyřmi moři a 18 různými zeměmi z Itálie přes Chorvatsko, Řecko, Izrael, Jordánsko, Omán, Dubaj, Abú Dhabí, Indii, Srí Lanku a Malajsii až do Singapuru, Thajska, Vietnamu, Hong Kongu, na Taiwan a nakonec do Japonska.

Kdo by snad neměl dostatek času na celou plavbu, může podniknout jen jednu ze tří etap: z Terstu do Dubaje (20 dní), z Dubaje do Singapuru (18 dní) nebo ze Singapuru do Jokohamy (17 dní) nebo jakoukoli z jejich kombinací.

Základnou lodi bude následně čínská Šanghaj.

135 500t Brutto tonáž
306m délka lodě
37m šířka lodě
20 rychlost v uzlech
5 260 max. počet pasažérů

Kajuty

Costa Venezia pojme při plné obsazenosti až 5 260 pasažérů, které ubytuje v celkem 2 116 kajutách. Nebudou chybět kajuty vnitřní, s výhledem a balkonem, ale ani celá řada různě odstupňovaných apartmá.


Zábava

Ani co se týče zábavy, nezapře Costa Venezia benátského ducha. Pro hosty je připraven maškarní bál, který navodí atmosféru proslulého karnevalu, čeká je však také „zlatá party“ (golden party), inspirovaná barvou symbolizující v Číně štěstí a bohatství, na které nebude nouze o řadu výher a dárků.

Na lodi je celkem 15 restaurací doplněných o 6 hlavních barů, které nabídnou klasické italské menu, rychlé občerstvení, ale také tradiční čínskou a asijskou kuchyni.

Mezi řadou nákupních možností nechybí hlavní světové značky.